Zavrieť

Porady

Podlaha v starom dome

Dobrý deň, riešime rekonštrukciu starej chalupy z nepálenej tehly (30te roky), ktorá má v obývačke drevenú podlahu. Pod ňou je škvára (podlaha bola robená v 68. roku) na pôvodnej hlinenej podlahe. Drevené dosky vyzerajú viac-menej zachovale a nevŕzgaju. ALE v miestnosti je zvýšená prašnosť - hnedý prach (jedná sa zrejme o škváru ktorá sa práši spomedzi dosiek podlahy).

Aké riešenie by ste mi poradili? (Peňazí nie je nazvyš) Pôvodne som chcel dať na podlahu plávajúcu dlážku, len som čítal že spodné drevo môže začať hniť. Betónovať veľmi nechcem (čítal som o možnom probléme s vlhkosťou).

Za rady vopred ďakujem
romana147 Ak tam teraz nie je, nebude ani pod plávajúcou (ak nenaleješ, aby lepšie "plávala "
misoft Jedno slovo: geotextília.
Mohla by zabrániť prašnosti (husto tkaná, ale zároveň vy prípadnú vlhkosť zhora odvádzala. Pokiaľ je škvára suchá, tak ti odspodu nevzlína vlhkosť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Vytrhať dosky, vybrať škváru - zistiť, čo je pod ňou. Ak je tam už zemina (terén), tak vybrať ešte trochu aj z toho, položiť hydroizoláciu (napr. Fatrafol), vytiahnuť na steny, aby vznikol kvázi bazén. Na to tepelnú izoláciu - koľko vojde (aspoň 5 cm), na to 5 cm betónového poteru a potom už môžeš dávať akúkoľvek povrchovú krytinu (laminát, dlažbu, parkety, vinyl. podlahu, koberce). Všetko ostatné bude taká polovičná, cigánska robota.

    Ale dôležité je vedieť, čo je pod tou škvárou.
    romana147 písal, že "nie drahé"

    romana147 je offline (nepripojený) romana147

    romana147
    NEVYTRHAT, ale postupne vyberať dosky
    streknúť ZRIEDENÝM lepidlom
    uložiť dosky
    Taserda Tiež som na to myslel. V podstate napenetrovať škváru. Pôjde tam toho veľa. Zriadením Duvilaxu vznikne penetrak. Druhá možnosť zriedené stavebné lepidlo na dlažbu. Prepočítať co je lacnejšie.

    Podlaha v starom dome

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.