Zavrieť

Porady

Domáce kino, je v tom niekto doma?

Po rokoch nám odišlo na zberný dvor domáce kino (DVD prehrávač s výstupmi na 5.1 zvuk) a nemáme potuchy, čím ho nahradiť. Nie sme extrémni hifi fanatici ani milionári, ale máme desiatky hudobných DVD a nerada by som ich počúvala na kryštálke, tak hľadám niečo podobné za znesiteľnú cenu. Asi by stačil prehrávač s výstupom pre 5.1 zvuk, ale nevieme, či repráky, ktoré ostali po tom starom, možno pripojiť na iný prístroj. Poradí nám niekto, pls?
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  Chobot je offline (nepripojený) Chobot

  Chobot
  Repráky môžeš pripojiť na akýkoľvek iný prístroj, okrem mobilu.

  A tými hudobnými DVD máš na mysli filmy so zvukom 5.1 alebo len hudbu? Ak len hudbu, tak tú máš max. v stereo móde, nie s priestorovým zvukom. Domáce kiná sú už zbytočne veľké a drahé zariadenia (keď tým myslíme DVD prehrávač a samostatný zosilovač). Bohato ti postačí nejaký DVD prehrávač s výstupom 5.1 na zvuk a HDMI na obraz a na neho pripojíš existujúce repráky a TV alebo projektor. Repráky hádam nie sú pokazené, tam sa teoreticky nemá čo pokaziť, pokiaľ ich mechanicky nepoškodíš.
  5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  Gabinka Sú to desiatky hudobných DVD so zvukom 5.1, preto hľadám prehrávač, ktorý pripojím k televízoru a ku ktorému pripnem našich 5+1 repráčikov, ale buď hľadám zle, alebo nijaký vhodný prehrávač nenachádzam :-( pomohol by mi link, nemáte?
  misoft Hudobné DVD? S 5.1 zvukom? To hádam nie! Takéto sa (pokiaľ ma pamäť neklame) NIKDY nevydali, na našom území nevyskytli (Amazon ich ešte pár ponúka). Video DVD s 5.1 - to skôr. A stačí ujovi Gúgeľovi zadať správnu otázku: DVD player with 5.1 - len tu zase bude problém niečo nájsť, čo je ešte na trhu dostupné - takéto produkty sa už prestali vyrábať a aj predávať (niekde sa ešte možno niečo nájde).
  BTW: pokiaľ by to naozaj bolo nejaké audio DVD s 5.1 surround (DVD-A formát zvuku L-PCM, alebo MLP) - tak kvalita toho zvuku nie je bohvie aká špičková (max. do 96kHz vzorkovacej frekvencie) a je tiež otázne, či by to nejaký DVD-player vedel dekódovať.
  Gabinka Keď je na DVD uvedené, že zvuk je 5.1, tak hádam je 5.1, nie? A to, že je problém niečo nájsť, som zistila včera, preto som si myslela, že sa tu nájde niekto, kto si skladal podobnú zostavu, Keby sa dalo, pripojím fotku z obalu jedného zo stovky DVD, na ktorých je zvuk DTS 5.1 Surround Sound a Dolby Digital 5.1 Surround Sound, ktoré momentálne nemáme na čom púšťať.
  Gabinka A presne o to mi ide - nikde som DVD prehrávač s výstupom 5.1 nenašla :-(
  Chobot Asi som zaspal dobu, lebo som si myslel, že ešte existujú také prehrávače. Problém je v tom, že ak by DVD prehrávač mal mať priamo výstup na repráky a ešte k tomu 5.1, tak v podstate by to muselo byť kombo - DVD prehrávač a zosiňovač. Už minule som pozeral na nete a ono fakt také už nie sú dostať. Napr. tu sú také, ale predávali sa spolu s reprosústavou:

  https://www.kasa.cz/domaci-kino-lg-lh-cx245y/

  https://online.asbis.sk/lg-bh8220b-d...w_d175450.html

  Jedine, že by si si na inzerát kúpila od niekoho, kto ho už nepotrebuje. Tu je síce inzerát, ale už asi nebude aktuálny:

  http://www.i-bazar.sk/3121295-omace-...vac-radio-350/

  Tento je aktuálny a cena aj s reprákmi je len 40 €:

  https://elektro.bazos.sk/inzerat/148...kino-lg-51.php

  To by oplatilo, aj keby si repráky mala odložené v prvnici.

  Takže ak to chceš mať nové, tak sa asi nevyhneš kúpe nejakého zosilňovača. Napr. tu sú nejaké za relatívne dobrý peniaz:

  https://de.aliexpress.com/item/10050...apt=4itemAdapt

  Sú aj u nás dostať, ale stoja o niečo viac:

  https://www.nay.sk/sony-str-dh590

  K tomu ti stačí obyčajný DVD prehrávač, ktorý má audio výstup vo formáte 5.1. Zvyčajne je to optický výstup, alebo koaxiálne prepojenie, ktoré pripojíš do zosilňovača.

  https://www.alza.sk/sony-dvp-sr760h-d3998595.htm
    zbaliť

  Imrich111 je offline (nepripojený) Imrich111

  Imrich111
  Ja by som kúpil : Blu-ray prehrávač s výstupom pre 5.1 zvuk: Blu-ray prehrávače majú často možnosť pripojiť sa k 5.1 reproduktorovej sústave. Môžete si prehrávať svoje hudobné DVD aj Blu-ray diskov a vychutnávať kvalitný zvuk prostredníctvom 5.1 reproduktorov.

  https://www.planeo.sk/katalog/300141...rehravace.html

  alebo

  Soundbar s 5.1 rozšírením: Soundbary s 5.1 rozšírením ponúkajú virtuálny priestorový zvuk pomocou sofistikovaných zvukových technológií. Niektoré soundbary majú možnosť bezdrôtového pripojenia zadných reproduktorov, čím dosiahnete efekt 5.1 zvuku. To môže byť vhodná voľba, ak preferujete jednoduché a kompaktné riešenie.

  Pri výbere novej sústavy si uistite, že sa kompatibilným spôsobom pripoja k

  Domáce kino, je v tom niekto doma?

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.