Zavrieť

Porady

Spocitanie sumy v bunkach, ktore su naformatovane ako text

Ahojte.
Mam napr. 100 buniek pod sebou. A1 - A100

Kazda bunka obsahuje sumu v tvare napr.: 15,49 € (medzi číslom a € je medzera)

Bunky su vlozene do excelu ako text, teda ich nie je mozne formatovanim zmenit na cislo a spocitat.

Robim to manualne, ze v kazdej bunke vymazem znak € a medzeru a zostanu iba čísla, ktore uz idu spocitat. Ale kedze ich je niekedy vela, dlho to trva.

Bola by nejaka moznost ako toto vyriesit nejakym vzorcom?
Ze by vedel pri spocitavani ignorovat tu medzeru a €?
Mam Excel 2019
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa bodov

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

ivka70
Staci cely stlpec vyznacit a pouzit funkciu text na stlpce, kde ho rozdelis oddelovacom medzerou na cislo (a spravne naformatujes stlpec) a znak €.
Potom prvy stlpec uz spocitas, kedze to bude cislo.

Mozno by pomohlo aj medzeru a € len nahradit ničím cez CTRL+H, to zavisi, ci mas vseobecny format v bunkach alebo len text.
4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
faklmen Diki
Vyskusal som to tak a nefunguje to. Ide to rozdelit iba čiarkou a to mi rozdeli na 15 a 49 €. Cez medzeru to nejde, ako keby to nebola klasicka medzera.

Dokonca som cely stlpec skopiroval do poznamkoveho bloku a potom naspat aby som zrusil vsetko formatovanie a ani tak to nejde.

Ak napisem do bunky napr. Peter Kováč, tak to pekne rozdeli ako si spominala ale to cislo nie. Zrejme tam bude problem s tou medzerou.

CTRL H som skusal tiez ale viem nahradit iba to €. Ta medzera tam stale zostane. Neviem ci sa da nahradit aj medzera.
ivka70 V takom oripade to, co sa javi ako medzera, nie je medzerou, ale je tam nejaky specialny znak, asi nakopirovany z ineho systemu. Skopiruj tu "medzeru" z niektorej bunky a pri nahradzovani nahrad to, co si skopiroval nicim.
Alebo ju nahrad nejakym znakom, napr. x a ten potom pouzi ako rozdelovac do stlpcov.
Pokial nejde len o formatovanie na menu €, malo by to ist.
Pripadne sem taky subor pridaj, pozrieme na to.
elninoslov To je tzv. "Pevná medzera" (Alt+0160)
=SUBSTITUTE(A1;CHAR(160)&"€";"")+0
faklmen Ano, toto je presne to, co to vyriesilo, super, Dakujem vsetkym za odpovede. Vyriesene
  zbaliť

tigy je offline (nepripojený) tigy

tigy
KROS má návod na úpravu zostáv v Exceli, možno pomôže (mne tiež nešli spočítať bunky v exceli a podľa tohto návodu to šlo):
https://www.kros.sk/faq/uprava-zostavy-v-exceli/

Spocitanie sumy v bunkach, ktore su naformatovane ako text

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.