Zavrieť

Porady

Prihlasovanie / odhlasovanie dohodára

Ahojte.
Prosím o pomoc, ak by som zamestnala dcéru na Dohodu o pracovnej činnosti. Je teraz na upsvr ale už nepoberá podporu (uplynul viac ako polrok)
1) Vzdravotke aj v sociálke ju musím stále na víkendy odhlasovať ak nebude pracovať? Chcem zistiť ako dodržať 40 kalendárnych dní čo najefektívnejšie (čo je limit pre dohody uchádzačov z upsvar)
2) Ak ju budem na víkendy odhlasovať tak stále to bude nová dohoda od pondelka do piatku? Stále nové ičpv, všetko? Alebo sa to dá aj nejak inak?
3)A výkaz do zdravotky? Uvádzajú sa len reálne odprac. dni napr. 20 alebo celý mesiac 31 dní?
3 komentárov     zbaliť
kn-alka ak nepoberá podporu, tak načo ju chcete mať v evidencii na úrade práce? je to úplne zbytočné
janulka5595 Kvôli tomu, že asi budeme vybavovať čiastočný ID a dovtedy by ešte mohla skúsiť aj nejaký rekvalifikačný kurz, prípadne ju potom vziať do práce cez projekt kde je podmienkou viacmesačná evidencia
kn-alka tak jej nedavajte dohodu o prac.činnosti, možno ju kvôli tomu ani nevezmú na kurz
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Dohoda uchádzača o zamestnanie môže trvať max.40 kal.dni. Nespekuluj s kuskovanim dohody, vyplývajú z toho oznamovacie povinnosti pre uchádzača aj zamestnávateľa, niečo zanedbate a vyradia ju z evidencie...

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Je to prácne, ale dá sa to. Mala som takto jedného dohodára minulý rok. Stále som prihlasovala na odpracované dni a následne odhlasovala. Za jeden mesiac boli aj štyri výplatné pásky. A samozrejme, stále nové IČPV. Teda už by sa mi do toho nechcelo ísť.
    janulka5595 Ďakujem veľmi pekne. Vedela by si mi ešte prosím polopate vysvetliť MVP mesačný výkaz a VPP výkaz poistného príspevkov do Sociálnej?
    Stále som doteraz za dohodárov posielala len MVP. Bola to stále dohoda pravidelný príjem. Musím posielať aj VPP? Mám aj iných zamestnancov na HPP, preto posielam MVP

    Prihlasovanie / odhlasovanie dohodára

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.