Zavrieť

Porady

Ako vyhľadať majiteľa vozidla ak poznam jeho EČV vozidla

Mám škodovu udalosť na aute. Pri parkovani na sídlisku ma niekto obtrel moj blatnik a teda mi spôsobil škodovú udalosť. Nie veľmi veľku okolo 50 eur oprava a nechce sa mi volať policia mam s policiou zle skusenosti pri vyšetrovani takýchto veci z minulosti. Takže chcem sa dozvedieť adresu majiteľa bez toho aby som volal policiu. Býva zrejme na našom sídlisku 5000 ľudí tu býva. Ako sa to dá zistiť jeho adresa oficialne ak poznam jeho evidenčne číslo vozidla bez policie. Nech mu zazvoním na byt osobne. Dá sa to zistiť nejako cez internet?
7 komentárov     zbaliť
veronikasad Už na sídlisku neparkuje? Lístok za stieračom nepomôže?
ziv123 Ja som to zisťoval v minulosti cez SPK , tam mi nadiktovali adresu vinika /Slovenska správa poisťovateľov. Teraz iba nadiktovali v akej poisťovni je poistený a jeho číslo poistky. Vraj osobne údaje nemôžu poskytovať a v minulosti mi pani v SPK povedala. A s policiou nechcem mať nič. Poznám ich z minulosti . Proste ako zistím adresu. bez policie.
veronikasad GDPR už SKP nedovoľuje poskytovať meno vlastníka MV
ziv123 a niekedy dovoľovalo? Čo je to CDPR.?Odkedy ten zákon platí. Minulý rok ešte mi poskytli meno vlastníka ak som tam nahlasil EČV ktoré podozrievam že do mňa buchlo. Bolo to niekedy myslím oktober , november minulý rok
ivka70 To uz ti ho poskytli neopravnene.
misoft Ty NEVIEŠ, čo je to GDPR? OMG. Kde to žiješ?
https://gdpr-slovensko.sk/co-je-gdpr/
A pokiaľ ti to minule poskytli - porušili nariadenie EÚ.
Negoce a dôkaz máš?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Nepotrebuješ volať policajtov k škodovej udalosti. Normálne ju môžeš nahlásiť do poisťovne. každá poisťovňa určite má na svojej stránke potrebný formulár. Dobre by bolo nafotiť.
    Poisťovateľa vozidla si vieš zistiť na stránke SKP.sk - samozrejme meno majiteľa nie.
    ziv123 V minulosti mi pani na SKP sk. telefonicky povedala aj meno majiteľa vozidla, teraz mi povedali že nemôžu, že je to ochrana osobných údajov a že pani porušila predpis ak mi to povedala.
    ivka70 Presne tak, musi dodrziavat GDPR.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Podľa zákona 8/2009 § 113 je uvedený zoznam subjektov ktorým môže byť oznámený vlastník vozidla. zrejme medzi nich nepatríš

    Ako vyhľadať majiteľa vozidla ak poznam jeho EČV vozidla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.