Zavrieť

Porady

Krátenie mzdy

V mesiaci v ktorom bol fond 150 h som odpracoval 157 h + 5 hodín školenie. Mzdové mi kráti základnú mzdu o 5 hodín z odôvodnením, že školenia sa rátajú ako PN alebo RD lebo vraj nevykonáva svoju prácu ale následne tých istých 5 hodín mám zarátaných v nad časoch čo nedáva zmysel
Naposledy upravil ajlenko : 14.03.23 at 12:39
IMG_20230314_0001_NEW.jpg  
17 komentárov     zbaliť
veronikasad Máš hodinovú alebo mesačnú mzdu?
Školenie ako PN určite preplatene nemáš. Zamaz osobné údaje a priloz výplatnú pasku
ajlenko to mi povedala účtovníčka
ivka70 nemysleli skor, ze je platene priemernou alebo hodinovou mzdou?
ajlenko veď v poriadku ale prečo mi krátia základnú mzdu a namiesto 150 hodín mi ráta 145 aj napriek tomu že mám odrobených 157 + 5 školenie , podľa účtovníčky vraj vtedy keď som na školení nevykonávam prácu podľa zmluvy čo je blbosť pretože patrí tiež do funkčnej náplne
ivka70 a ako si mal zaplatenych tych 5 hodin?
veronikasad Školenie máš preplatene ako náhradu príjmu priemerným zárobkom ?
ajlenko Zle som sa vyjadril tu nejde o to ako som mal zaplatené školenie ale o to že aj napriek tomu, že som mal splnený fond 150 h a 7 hodín nadčas plus 5 h školenie ale rátali i fond len 145 h z fondu takže z fondu mi odrátali 5 hodín čo je podľa mňa blbosť
ivka70 Nevyjadril si sa zle, len tomu asi nerozumies. Ako mas mas na paske vykazane to skolenie?
Odfot pasku, vymaz osobne udaje a priloz ju k otazke. Inak asi nedostanes vysvetlenie, ked nevieme, co tam v skutocnosti mas.
ajlenko Ale rozumiem len sa nechápeme. Ešte raz mám podrobený fond 150 h+7h nadčas ale do základu mi za rátali len 145 h čo je blbosť a 5 h školenia ktoré mi preplatili priemerom čo je v poriadku
veronikasad Koľko ti mali rátať? Základná mzda sa znižuje o prekážky v práci platené priemerným zárobkom. Mzdu za nadčasy a nadčasový príplatok máš tiež zrejme v inej kolónke
ajlenko Kde pošlem foto pásky?
veronikasad Ako prílohu v zadaní témy. Myslím že to zbytočne riešiš, ak máš preplateny nadčas, výpočet mzdy je spravny
ajlenko pásku som priložil
ajlenko Odpoveď žiadna?
veronikasad aku máš mesačnú mzdu podľa pracovnej zmluvy?
ajlenko 932 je to hore na páske trieda skupina a plat
avalik zaplatili ti viac, normálne by si mal 932 + 7 hod. nadčas, + 7 hod. prípastok za nadčas a ostatné so, ne, odmena ... prepočítaj si to
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.