Zavrieť

Porady

Čerpanie dovolenky počas vypovednej doby

Ahoj. Dal som výpoveď 28.2.2023.S minulého roka mam ešte 17dni dovolenky, plus tohtoročná (nejaká časť co mi prislúcha). Čerpanie je možné len so súhlasom zamestnávateľa. Ako ju vyčerpám, keď mi ju zrejme nebude chcieť dať. Dik
Naposledy upravil jajozh : 14.03.23 at 14:09
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov
    14 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jajozh Aj keď sa jedná zrejme o viac ako 25 dní? Tomuto zákonu nerozumiem:Za nevyčerpané štyri týždne základnej výmery dovolenky nemôže byť zamestnancovi vyplatená náhrada mzdy, s výnimkou, ak si túto dovolenku nemohol vyčerpať z dôvodu skončenia pracovného pomeru.
    Tweety Kedy končí PP? Ale to je v podstate jedno lebo D z minulého roka,ktorú si nevyčerpal a pomernú časť tohto ,musí preplatiť.
    Chobot Aj keby to bolo 50 dní. Zamestnávateľ je povinný preplatiť nevyčerpanú dovolenku pri skončení PP.

    Ale bude v jeho záujme, aby si z nároku čo najviac vyčerpal, inak to budú pre neho vyššie náklady.

    A výpoveď si asi podal 28.2.2023, nie k 28.2.2023.
    jajozh Klasika po 2 mesiacoch, čiže 30.4.2023
    jajozh Co sa týka starej dovolenky, môžem žiadať čerpanie (musí mi ju umožniť čerpať?), či len so súhlasom...
    ivka70 do 30.6. tohto roka len so suhlasom, po 30.6. mozes mesiac dopredu oznamit a potom mozes cerpat aj bez priameho suhlasu vlanajsiu dovolenku - to ta uz ale obide ....
    jajozh Ma zamestnávateľ povinnosť má poslať na vystupnu lekársku prehliadku? Pracujem v 3 kategórii...
    betka122 áno
    jajozh Čiže je to zákonná povinnosť? Dik
    ivka70 Ak ta neposle, ide sam do rizika, kedze nebude mat doklad o tom, ze si odisiel zdravy a ked sa po par rokoch ozves, ze mas chorobu z povolania od neho, nebude mat cim argumentovat
    jajozh Rozumiem, ďakujem
    jajozh Zamestnávateľ sa rozhodol poslať ma na vystupnu prehliadku po ukončení prac.pomeru(nasledujúci týždeň). Keďže u nového zamestnávateľa ešte nie som, od 1.5.nebudem mať hradené zdravotné poistenie. Môže to byť problém? Na úrad práce mám čas sa hlásiť 10 dní....
    ivka70 Ak sa na UP neprihlasis do 10 dni od skoncenia PP, zaeviduju ta az od toho dna, kedy sa prihlasis, nie od 1.5. V takom pripade si musis doplatit ZP ako dobrovolne poistena osoba.
    Vzdy niekto platitelom ZP v tom case bude, bud stat alebo ty.
    Katy a R Ak sa prihlásiš na UP do 10-tich dní - nemusíš sa báť - poistné od 1.5. do ZP hradí za teba štát. Ak to nestihneš a ani sa nezamestnáš, tak si to budeš musieť doplatiť sám. U lekára by problém nebol. Ale ak sa bojíš - tak sa choď hneď evidovať na UPSVaR a potom k lekárovi
      zbaliť

    Čerpanie dovolenky počas vypovednej doby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.