Zavrieť

Porady

Prijemky a vydajky v SAP

Chcela by som sa opýtať, či sa dá, keď robím podľa objednávky príjemku alebo potom následne výdajku tovaru pridať niekde poznámku, na ktorú zákazku alebo objekt bol použitý materiál z tej objednávky. Napríklad pre budúcu kontrolu. Alebo to len ručne potom napísať na vytlačenú výdajku? Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Vydaj zo skladu moze byt aj na konkretnu zakazku ci vyrobnu objednavku.
    Spojenie s prijemkou na sklad si neviem realne predstavit, pokial nemas nastavene sledovanie šarží (ako napr. pri vyrobe liekov).
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    danka2107 Ďakujem za odpoveď, ale ako to urobím pri výdajke na konkrétnu objednávku/zákazku, prosím?
    ivka70 Musis robit uz ziadanky na zakazku. Vydajku vydat podla tej ziadanky.
    Neviem, ako mate nastaveny system, teda, ani transakciu povedat.
    danka2107 Ďakujem za odpoveď, pozriem na tie žiadanky.
    danka2107 Nejaké číslo transakcie, kde to hľadať, by mi veľmi pomohlo, ďakujem.
      zbaliť

    mari2x je offline (nepripojený) mari2x

    mari2x
    MY SME MALI ( za mna ! ) SAP asi 1/2 roka
    musela byť evidencia skladu,paliet , baliaci predpis na konkrétny výrobok a zákazníka
    ako logistovi bolo mi treba najneskôr v nedelu zadať objednávku ! zákazníka

    potom SAP dovolil výrobe presunúť vyrobené na exp. sklad

    a mne tam podla zákazky vystaviť dodací list
    a následne ostrú faktúru
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    danka2107 Ja robím len príjemku a výdajku, nie faktúry, chcela by som vedieť, ak sa to dá, ako urobiť výdajku tovaru s tým, že to bude na konkrétnu zákazku, ak by chcela kontrola vedieť, kde alebo na čo bol tovar z objednávky použitý
    mari2x niekto ten SAP uvás inštaloval
    niekto ho serviszje
    danka2107 Ďakujem za radu
    mari2x MNE KED SA PODARILO NIE CELKOM BEžNOU operáciou mať nedokončené 2 dodacie listy

    rovnaké číslo
    iné výrobky,
    tiež bolo treba volať

    ale asi za pol hodinu si to SAP sám vyriešil
    danka2107 Alebo takto, môžem v SAP - e vyvolať nejakou transakciou zoznam príjemok, výdajok a sumu?Alebo napríklad len zoznam výdajok, kde by bol uvedený tovar alebo materiál a suma. U príjemok je to napríklad transakcia MB03. Alebo to len majetkárka robí? Ďakujem za odpoveď
      zbaliť

    Prijemky a vydajky v SAP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.