Zavrieť

Porady

Ako premietnuť cenu zásob, ak sa nevedie skladová evidencia?

Prosím o radu, ak chcem vyčísliť zásoby ku koncu roka, akým spôsobom to mám urobiť? Nevedieme skladovú evidenciu a do účtovnej závierky je potrebné uviesť stav zásob. Účtujeme spôsobom B. Ďakujem za pomoc
3 komentárov     zbaliť
kn-alka spravíš inventúru
Jana-Jasmína to mi došlo, ibaže ja ten tovar ako účtovník reálne nevidím, len mám na účte 504 tovar v danej hodnote. s čím tú inventúru porovnať..a v akej cene
kn-alka to ti podnikateľ musí dať podklad - inventúru v nákupných cenách
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    To, že neúčtujete cez sklady ešte neznamená,že nemáte povinnosť viesť skladovú evidenciu. Ak ste ju neviedli, terazky už stav zásob zistíš len tak, že prejdeš cez faktúry všetky nákupy a predaje,teda spotrebu. (Ak nie je k 31.12.ani inventúra) A to, čo zostalo na sklade preúčtuješ z nákladov na sklad.1../5...
    Naposledy upravil Tweety : 28.03.23 at 11:27

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Pri spôsobe B účtovania zásob materiálu a tovaru účtovať v priebehu roka nákupy materiálu na stranu MD účtu 501 - Spotreba materiálu a nákupy tovaru na stranu MD účtu 504 - Predaný tovar. K 31.12. zistiť zo skladovej evidencie zásob stav zásob a potom stav zásob materiálu preúčtovať na účty 112/501 a stav zásob tovaru na účty 132/504.Na začiatku účtovného obdobia k 01.01. preúčtovať zostatky zásob materiálu na účty 501/112 a zostatky zásob tovaru na účty 504/132.

    Ako premietnuť cenu zásob, ak sa nevedie skladová evidencia?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.