Zavrieť

Porady

Daňový bonus rok 2022

Dobrý deň, prosím Vás potrebujem radu ohradom výpočtu DB. Zamestnanec pracoval, mesiace 01,02/2022 u jedného zamestnávateľa, kde si DB neuplatňoval, 03,04/2022 bol na úrade práce a od 05/2022 zamestnaný u nás. Požiadal o ročné zúčtovanie:
ZD za rok 2022 od oboch z-ľov 8604,93 €, 4 deti ( jedno do 6 rokov), (3 deti od 6 do 15 rokov).
2. polrok si myslím, že mám správne, (70x4)x6 = 1680 €, ale som na pochybách ohľadom prvého polroka, či len za mesiace 05 a 06 alebo aj za prvé 4 mesiace.
Ale za obdobie do mája poberali dotáciu na stravovanie. Takže v tom prípade nemá za tieto mesiace nárok na DB? Resp. chápem správe, že dotácia sa týka iba skupiny detí vo veku od 6 do 15 r, a teda za uvedené mesiace má nárok iba na to jedno dieťa do 6 r.????
Moc moc ďakujem za pomoc.
Maja
6 komentárov     zbaliť
Negoce prečo pochyby? v ZDP je uvedené, že má nárok na DB iba za mesiace kedy dosahoval zdaniteľný príjem? nie je, teda ako spĺňal podmienky na DB má nárok na celý kal. rok
veronikasad Za 01-04/22 poberali príspevok na stravu...
Marhulienka však to, že poberali príspevok na stravu, v tom prípade za tie mesiace 01-04 nemá nárok na DB?
kn-alka nie, nemá nárok
Marhulienka A ešte ďalšia skutočnosť, je rozdiel, či bola dieťaťu dotácia poskytnutá z titulu že rodina je v hmotnej núdzi, alebo len z titulu, že na dieťa nikto z rodičov nepoberá DB? V prvom prípade by malo nárok aj na dotáciu aj na DB, nie? Ako mi to má rodič zdokladovať prosím Vás?
Negoce pri HN sa dotácia nepočíta, teda vzniká nárok na DB
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Daňový bonus rok 2022

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.