Zavrieť

Porady

Uplatnenie NČZD na DDS

Dobrý deň,

potrebujem poradiť. Zamestnanec mi doniesol Potvrdenie z DDS, že za rok 2022 mu boli pripísané fin. prostriedky na účet v sume 3240 €. Ja som celú túto sumu zadala do programu, v ktorom som robila ročné zúčtovanie. Preplatok na dani mu vyšiel 34,23 €. Podľa mňa je to správne. Len si nie som istá, lebo nárok na zníženie základu dane je do výšky 180 €. Mala som do ročného zúčtovania zadať celú pripísanú sumu za rok 2022? Alebo mám to nejak rátať? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
4 komentárov     zbaliť
kn-alka a čo chceš rátať, keď max. je tých 180?

pipísané fin.prostriedky na účet čo znamená? za celý rok si našporil 3240€?
Katula134 Za celý rok nasporil 3240 €- Len chcem vedieť či do ročného zúčtovania zadávam celú nasporenú sumu, t.j. 3240 € alebo 180 €?
Negoce 180,- € iba toľko uvedieš, v ZDP je max. suma 180,- €
Katula134 Ďakujem veľmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kn-alka program správne rátal, rátal len s tými 180€, preplatok 34,23 je zo sumy 180€
    Katula134 Ďakujem, čiže môžem tam nechať celú tu sumu 3240 € alebo radšej to mám zmeniť na 180 €?
    kn-alka program ti čo uviedol? keďže správne počítal, podľa mňa je to úplne jedno

    v RZD zadaj 180€, nakoľko sa to volá: zníženie základu dane - a znižuješ o 180€ nie o 3240
      zbaliť

    Uplatnenie NČZD na DDS

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.