Zavrieť

Porady

Prehodnotenie dôchodku

Dobrý deň mam syna ktory je poberateľom čiastočného invalidneho dôchodku nedavno sme mu davali žiadosť na prehodnotenie diagnozi su ľahka duševna zaostalosť a schizofrenia bol minuli rok hospit v nemocnici kde robil aj psychologicke vyšetrenie ktore ma v prepuštacej sprave a chcel by som vedieť či pri takej to diagnoze bude potrebovať nove psychologicke vyšetrenie alebo postači to stare alebo ake stare nesmie byť mali sa nam ozvať ohľadom toho zo socialnej poistovne zatial sa neozvali .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    V parlamente je novela zákona o sociálnom poistení, ktorej súčasťou je aj príloha c.4. Ak ju parlament stihne schváliť, SP bude sama prehodnocovať už schválené invalidné dôchodky.
    Pokiaľ ste požiadali o prehodnotenie zdravotného stavu, treba predložiť aktuálne lekárske správy, ktoré zhoršenie zdravotného stavu preukážu.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kopretinka všetky? to budú ľudí zase volať na prehodnotenie?
    veronikasad Menia sa percenta pri niektorých ochoreniach. Kdesi som tu už prikladali prílohu k návrhu novely zákona o soc.poisteni.
    kopretinka no veď preto sa pýtam,lebo čo ja viem,tak to sa netýka všetkých ID na Slovensku.....nejakým chorobám pridali,aby bolo možné na ne dostať ID a zaradili tam nejaké nové choroby,na ktoré sa doteraz nedal ID dostať....
    veronikasad Pohľadaj na stránke nrsr.sk,
    buchač Ak ju parlament stihne schváliť, SP bude sama prehodnocovať už schválené invalidné dôchodky.
    ======================
    Som za...
    Je totiž neskutočné, že koľko je na Slovensku neoprávnených poberateľov ID.
    kopretinka tam sa vôbec nevyznám
    veronikasad https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx...bia=8&CPT=1466
      zbaliť

    Prehodnotenie dôchodku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.