Zavrieť

Porady

Ukončenie PP v skúšobnej dobe

Potrebovala by som poradiť ohľadom ukončenia pracovného pomeru v skúšobnej dobe - nemám žiadne skúsenosti v tejto oblasti.

Pracovník k nám nastúpil 15.10.2004 a k 26.11.2004 má ukončený pracovný pomer. V tomto období mal 2 dni dovolenku a týždeň bol na PN. HM:15 tis.

Z akého základu jej vypočítam náhrady? Má nárok na 2 dni dovolenky?

Veľmi pekne vám vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    tvoj zamestnanec má nárok buď na 1,5 dňa (ak nemá odpracovaných 15 rokov) alebo na 2 dni dovolenky (ak má odpracovaných 15 rokov), od 15.10.2004 - 26.11.2004 je 29 pracovných dní, čiže je predpoklad že splnil podmienku odpracovania 22 dní. Ešte by si mohla napísať dni kedy bol práceneschopný, aby sa dala vyčísliť dovolenka presne. Aké náhrady máš na mysli? Náhrada za dočasnú PN alebo náhrada mzdy za dovolenku? Akú mal hrubú mzdu za mesiac 10-2004?

    betty je offline (nepripojený) betty

    betty
    - Hrubú mzdu mal 15 tis./mesačne
    - Na PN bol od 19.11. do 26.11.
    - nemá odpracovaných 15 rokov
    Mal iba jeden deň dovolenky. Ten zvyšný pol deň mu mám preplatiť?

    Tie náhrady som myslela za dovolenku, sviatok a PN.

    Veľmi pekne ďakujem.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    takže v 10-2004 bola jeho hrubá mzda 7 858,- Sk, vymeriavací základ by mal byť teda 7 858/17 = 462,2353 na deň, čiže náhrada mzdy za PN 25% = 116 Sk a za 55% = 255,- Sk.
    Zvyšnú dovolenku by trebalo preplatiť a náhrada za dovolenku by mala byť v hodnote 15000/168 = 89,29 Sk/hod, čiže za jeden deň je to 715,- Sk, čiže za pol dňa to bude 358,- Sk. Na sviatok použiješ ten istý priemer, len neviem čo má ten zamestnanec v zmluve, lebo je zvykom zamestnanco s mesačnou mzdou "preplácať" sviatok ako normálne odpracovaný deň.
    OK, takže som to tak narýchlo zhrnula, neviem, či si chcela výpočty alebo len priblíženie, lebo napríklad to zaokrúhľovanie tých náhrad má asi každý inak (ja som to robila podľa seba).
    Pekný deň

    betty je offline (nepripojený) betty

    betty
    Ďakujem za pomoc a ochotu.

    Presne toto som potrebovala. Idem si to pekne podľa § prepočítať sama, len som sa chcela odkontrolovať, či to počítam správne.

    Ďakujem.

    betty je offline (nepripojený) betty

    betty
    Ešte mám otázku ohľadom zápočtového listu. Zápočtový list od predchádzajúceho zamestnávateľa by mi mal zamestnanec odovzdať v originále?

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    betty, teraz myslíš kvôli uznaniu nároku na 20 dní dovolenky? Ja si myslím, že ťa to nejak špeciálne nemusí trápiť, ja osobne mám kópie zápočtových listov (no sem-tam sa mi pritrafí aj originál :-). Už sme o tomto viedli na Porade debatu a priznám sa, neviem ako sme to nakoniec vyriešili.
    Ak myslíš na zápočtový list kvôli vystaveniu "tvojho" zápočtového listu, resp. nadviazanie na jeho posledný, tak s tým by som sa tiež netrápila, vystavila by som mu zápočtový list len na dobu, kedy pracoval u nás.
    Pekný deň

    Ukončenie PP v skúšobnej dobe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.