Zavrieť

Porady

Zateplenie starého stropu

Zdravím Vás,

Chcel by som sa poradiť. Plánujeme zatepliť strop v staršom dome. Skladba stropu klasická na dobu výstavby: omietka, rákos, doska (spodný záklop), medzera kde je uložená hrada, dosky (horný záklop), heraklit. Strop je samozrejme popraskaný. Otvoriť horný záklop a vyhádzať heraklit nie je možné nakoľko už máme spravenú novú strechu. Plánujeme použiť 8cm polystyrén priskrutkovaný a nalepený do stropu, následne sieťka omietka. Čítal som pár príspevkov ohľadne rosného bodu a plesní, tak som na vážkach, či je to dobrý nápad resp. nejaké skúsenosti od ostatných, čo to majú doma takto spravené.
Pekný večer
Naposledy upravil Valron : 06.05.23 at 19:19 Dôvod: Zmena
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Otvoriť zo spodu, ošetriť konštrukciu, paropriepustná fólia, minerálna vata, parotesná fólia, dobre utesniť tesniacim tmelom, sadrokartón. Takto som to robil ja. Hrúbka vaty by mala byť 20cm a viac, žeby nevznikal rosný bod. Vieš si to prepočítať, akú hrúbku ti treba. Polystyrénom si spôsobíš akurát tak pleseň na drevenej konštrukcii.
    Naposledy upravil vlado 33 : 06.05.23 at 19:52

    Zateplenie starého stropu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.