Zavrieť

Porady

Windows zabezpečenie - výstraha

V notebooku mám nainštalovaný oficiálny Windows 11 Home, verzia 22H2 + Microsoft 365 a pred niekoľkými dňami sa objavilo upozornenie – výstraha (žltý trojuholník): „Windows zabezpečenie – odporúča sa vykonať akcie“.
Keď prejdem do Nastavení na karte Windows zabezpečenie- zabezpečenie zariadenia - je hlásenie: “Ochrana lokálnej autority zabezpečenia je vypnutá. Vaše zariadenie môže byť zraniteľné“.
Ďalší problém je Windows Update.
Hlásenie: Aktualizácie sú dostupné. Stiahnuť a nainštalovať všetko.
Zároveň je uvedené: Hewlett-Packard - USB - 12/12/2014 12:00:00 AM - 35.0.56.52825 – chyba inštalácie – 0x80070103.
Ak stiahnem aktualizáciu a urobím reštart, aktualizuje sa mi stále len aktualizácia ovládača HP (mám tlačiareň zn. HP). V histórii aktualizácii som zistila, že je ich nainštalovaných asi 50, niekedy aktualizuje aj viackrát denne.
A zároveň ostane vo Windows Update to isté upozornenie na existujúcu aktualizáciu.
Neviem, či tieto upozornenia navzájom súvisia – teda či ide o 1 problém, resp. o 2 problémy.
Ešte chcem upozorniť, že mám nainštalovaný program ESET internet Security, podľa ktorého je zariadenie chránené.
NTB je v predĺženej záruke.
misoft A) Vo W11 máš Defender. Nie je rozumné mať ešte ESET, AVG, Avast a iné (tzv. AV programy) - tie nemajú čo hľadať vo W10.
Okrem toho - práve tieto AV odstavia Defender - preto ti hlási OS chybu Windows zabezpečenia.
B) Zakáž aktualizácie tretích strán - teda i ovládačov - WU sa ti snaží do NB napchať svoje. A v tvojom prípade máš rozdrbaný USB radič - stiahnuť od HP a aktualizovať ICH ovládačom. Ja tiež mám HP tlačiareň, ale nikdy mi to už neponúka aktualizácie na ňu - zakázal som to! Rovnako na grafiku, zvukovku....
C) Ak sú problémy s WU:
cez Command promt - CMD
zadavaj tieto príkazy
net stop wuauserv [enter]

net stop bits [enter]

net start wuauserv [enter]

net start bits [enter]
a skús to znova. Ovšem, najskôr si vyrieš problém s ovládačom USB radiča, zakáž aktualizácie ovládačov zariadení...(písal som vyššie)
NastvanaZ Ďakujem pekne; dúfam, že to zvládnem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Windows zabezpečenie - výstraha

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.