Zavrieť

Porady

Materska

Dobrý deň. Pracujem od roku 2017 na TPP pre jednu firmu X a zároven na dohodu pre dalsiu firmu Y. Nastup na matersku mam zacistok augusta 2023. Od apríla vsak pracujem v novej firme Z a vo firme Y kde som bola na dohodu som prac. pomer ukončila. Chcem sa opytat z coho sa mi bude pocitat materska? za rok 2022 z povodnych pracovnych pomerov alebo aj z novej firmy? Alebo z Tpp a praca na dohodu+nove zamestnanie. Pani na socialke dnes mi nevedela povedat
dakujem
Naposledy upravil ivka70 : 11.05.23 at 04:00
11 komentárov     zbaliť
veronikasad Je predpoklad že do nástupu na materskú budeš mať v novej firme odpracovaných 90 dní bez PN?
Ka-ttka Ano budem bez PN a cca 101 dni
veronikasad V čase ukončenia dohody si už bola tehotná? Odkedy dokedy trvala dohoda?
Ka-ttka Ano v case ukoncenia som bola tehotna. Dohoda trvala od oktobra
veronikasad Bola 270 kal.dni?
Ka-ttka Ano urcite
veronikasad Mne to od októbra do apríla nevychádza. Pýtala som sa na trvanie dohody
Ka-ttka Dohoda trva od roku 2017.zle som vas pochopila
veronikasad Doplnila som odpoveď
veronikasad Napíš prosím zrozumiteľne odkedy dokedy trvali jednotlivé pracovné pomery
romana147 .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Snad to napisem dobre, ak nie, urcite ma opravia:

    Narok zo zamestnania X, ktore stale trva vznikne (je splnena podmienka 270 dni NP v poslednych 2 rokoch pred materskou)
    Narok zo zamestnania Z vznikne vdaka ukoncenej dohode (101 dni zo Z + dni z ukoncenej dohody daju spolu tiez 270 dni NP v poslednych 2 rokoch pred materskou). Kedze NP v zamestnani Z bude trvat viac ako 90 dni, bude sa pocitat materska z prijmu z tohto zamestania.

    Cize narok budes mat z oboch aktualnych nemocenskych poisteni zo zamestnani, zo zamestania X z prijmu z roku 2022, zo zamestnania Z z prijmu od zaciatku zamestnania do nastupu na matersku (ak bude splnena podmienka aspon 90 dni NP).
    Samozrejme celkove materske je obmedzene maximalnou vyskou, ak sucet tych vypoctov prekroci max mozne materske, dostanes to maximalne.
    Materske vyplaca SP len jedno, sumarne, aj ked narok vznikne z viacerych poistnych vztahov.
    Naposledy upravil ivka70 : 11.05.23 at 04:19

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak nebudeš mať dlhodobejšiu PN, materské ti určite vypočítajú z nového pracovného pomeru. Vymeriavacím základom bude obdobie od vzniku pracovného pomeru do konca júla 2023.

    Ak dohoda netrvala 270 kal.dni, nie som si istá či ti obdobie predchádzajúceho pracovného pomeru započítajú 2-krat, raz k zamestnaniu a druhý raz k dohode...po doplnení - dohoda trvala od októbra 2017.
    Nárok vznikne aj z ochrannej doby z dohody, v súčte najviac do výšky maximálneho vymeriavacieho základu pre výpočet materskej
    Naposledy upravil veronikasad : 11.05.23 at 06:59
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Negoce Veronika, to započítavanie ukončeného poistenia k existujúcemu prac. pomeru som si overovala, nie je možné 2 x použiť to isté obdobie ....teda pre 2x MD musí byť 2x 270 dní nemocenského poistenia
    veronikasad Opravila odpoveď, má 270 kal.dni aj z dohody
    ivka70 Veromika, a co narok z TPP v zamestnani X, ktore stale trva od roku 2017?
    veronikasad Tento pracovný pomer trvá? Myslela som že je ukončený a obdobie sa započítalo k súčasnému pracovnému pomeru...
    ivka70 ja som to pochopila tak ,ze X a Z trvaju a ukoncena bola dohoda Y. Preto pisem, ze narok by bol z X a zo Z (kde by sa pripocitali dni z dohody Y)
    Nikde nepise, ze TPP v X bolo ukoncene, len ze trva od 2017.
    veronikasad Snáď nám to upresni, potom prip.opravim odpoveď
    Ka-ttka TPP v firme X stále trvá od roku 2017. Zrušená bola len dohoda vo firme Y ktora tiez trvala od roku 2017.
    veronikasad V tom prípade budeš mať nárok na materské z oboch hlavných pracovných pomerov. Len pozor na týždenný fond pracovného času, aby SP nezačala preverovať účelové uzatvorenia druhej pracovnej zmluvy.
    Ka-ttka mozem sa opytat ako to myslite s ucelovym uzatvorenim zo strany sp?
    veronikasad = prácu skutočne nevykonávas a prac.zmluva, uzatvorená po zistení tehotenstva, bola uzatvorená kvôli navýšeniu dávky materské
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.