Zavrieť

Porady

ZŤP, ID a výpoveď zo strany zamestnávateľa

Som ZŤP a dostala som výpoveď z dôvodu nadbytočnosti. Môže ma zamestnávateľ prepustiť alebo mu to musi schváliť Úrad práce? Na úrade práce som nebola evidovaná, nakoľko osoby ZŤP nad 70% z evidencie vyraďujú.
5 komentárov     zbaliť
ivka70 poberas aj invalidny dochodok?
ivka70 pozri si aj tuto temu, lebo zamestnavatrel nepotrebuje suhlas UP, ak ide len o drzitela preukazu TZP, potrebuje ju ,ak ide o poveratela invalidneho dochodku: https://www.porada.sk/t334045-vypove...preukazom.html
Drea9 Áno, poberám aj invalidný dôchodok
veronikasad V tom prípade sa na teba vzťahuje par.66 Zákonníka prace
veronikasad Pokial máš invaliditu nad 70 %, nevznikne ti nárok na dávku v nezamestnanosti. Štát je za teba platitelom zdravotného poistenia, evidencia na UP je vhodná len z dovodu možnej dotácie z ÚP pre buduceho zamestnavatela na osobu so zdravotným postihnutím ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Negoce je offline (nepripojený) Negoce

    Negoce
    § 66

    (1) Zamestnancovi so zdravotným postihnutím môže dať zamestnávateľ výpoveď len s predchádzajúcim súhlasom príslušného úradu práce, sociálnych vecí a rodiny, inak je výpoveď neplatná. Tento súhlas sa nevyžaduje, ak ide o výpoveď dávanú zamestnancovi, ktorý dosiahol vek určený na nárok na starobný dôchodok, alebo z dôvodov ustanovených v § 63 ods. 1 písm. a) a e).

    (2) Zamestnávateľ bezodkladne oznámi zamestnancovi so zdravotným postihnutím podanie žiadosti o udelenie predchádzajúceho súhlasu podľa odseku 1 prvej vety......

    nespájaj evidenciu uchádzačov o zamestnanie so súhlasom UPSVaR, sú to rozličné úkony
    vo výpovedi máš použitý paragraf ZP, doplň otázku

    ZŤP, ID a výpoveď zo strany zamestnávateľa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.