Zavrieť

Porady

Zmena fakturačných údajov na faktúre z roku 2022

Dobrý deň,
bohužiaľ až teraz sme si uvedomili, že sme firme, od ktorej sme kupovali materiál zadali na vystavenie faktúry iné údaje, než sme mali zadať. Faktúra bola vystavená v októbri 2022, je možné, aby firma v súčasnosti "opravila" tieto údaje na faktúre a zmenila odberateľa, na ktorého bol faktúra vystavená ? Alebo to už nie je možné? Ujo google mi to nevie nájsť, možno zle hľadám. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Preco by to robili? Ved postupovali presne podla vasich podkladov.
    Prefakturujte si to z tej zlej firmy na tu spravnu sami.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Bizzy Pýtam sa ako súkromná osoba, ktorá niečo kupovala a zadala ako odberateľa "Janka Mrkvičku". Odberateľ mal byt "Ferko Nový". Chcem požiadať tu firmu o opravu týchto fakturačných údajov, aby mi poslali faktúru , ktorú potrebujem a ktorá bude pre mňa správna a potrebujem ju mať vystavenú na "Ferka Nového". Pýtam sa preto, aby som vedela, či to môže ta firma bezproblémov opravit aj keď je to FA z roku 2022, myslím že by to nemal by problém nakoľko sa nejedná o žiadne finančné zmeny ktoré by mohli nejak ovplyvňovať ich účtovníctvo, dane.Ale môžem sa mýliť.
    ivka70 a naco to potrebujes ako sukromna osoba opravit?
    ak to nepotrebujes do ziadneho uctovnictva, tak si prelep adresata faktury a skopiruj ... nic ine ako sukromna osoba nepotrebujes ...ak teda trvas na svojom mene.

    Pre firmu, ak ma register zakaznkov a fakturuje podla registra, je uz po uzavreti roka nemozne taku zmenu urobit. Ale oni to nepotrebuju, sukromna osoba ako sukromna osoba.
    Bizzy AK si to budem chciet fat napr. ako fakturu kvoli vyuctovaniu napr. stavebneho sporenia,tak by to malo byt na spravne meno. Nemyslim, ze bude postacovat len nejake prehlsenie k tomu alebo foto, ze to co je vo fakture bolo pouzite pri rekonstrukcii.
    ivka70 na to si mal mysliet pri kupe, inak to vyzera na pokus o podvod na ziskanie prostriedkov zo stavebneho spoerenia ....ak nedokazes to meno prerobit, tak zabudni na tu fakturu
    Bizzy tak zial stalo sa , nedoslo nam to ked sm davali na koho fakturu vystavit.
      zbaliť

    Zmena fakturačných údajov na faktúre z roku 2022

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.