Zavrieť

Porady

daňový bonus

Ak si chce slobodná matka uplatniť daňový bonus na dieťa,
stačí mať priložený len rodný list /tam je uvedený otec/, predpokladám, že nežijú v spoločnej domácnosti, aký doklad okrem rodného listu si
musím vypýtať???

Díky moc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Nike je offline (nepripojený) Nike

    Nike
    V súvislosti s rozvodom pracovníčky som zisťovala na DR čo treba predložiť, bolo mi povedané, že ak si uplatnila PnD tak akceptujú potvrdenie o poberaní PnD z úradu PSVaR ako doklad na uplatnenie bonusu keď nie sú jednoznačné všetky fakty na poskytnutie.

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    ak uz je rec o danovom bonuse tak sa chcem tiez nieco opytat. Treba nejake tlacivo, alebo ziadost, aby si mohol zivnostnik uplatnit tento danovy bonus na 1 dieta? Jeho manzelka je nezamestnana. Dakujem za odpoved.

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    NIke: to mi je jasne, len ci treba daku ziadost, ktora je prilohou, alebo staci len doplnit prislusnu sumu v danovom a je setko ok.

    Nike je offline (nepripojený) Nike

    Nike
    Neviem o tom, že by bolo treba žiadosť. § 33 ZDP hovorí za akých podmienok si môže upltniť bonus.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.