Zavrieť

Porady

Oprava strechy garaze, na ktorej je mestská zeleň

Ahojte poradáci,
Rád by som opravil strechu garáže ktorej pozemok aj stavba je v intraviláne mesta v mojom vlastníctve bez tiarch. Na streche sa ale nachádza trávnatý porast o ktorom mestská zeleň tvrdí že je jeho. To mi nevadí, pozemok napríklad kosia. Na miestnom úrade mi odporučili oznámiť im zámer rekonštrukcie strechy čo som aj urobil. Na to mi oni vyrubili 56€ poplatok za vydanie stanoviska kde vyžadujú ešte odo mňa rôzne povinnosti. List je písaný dosť ostro, kde sa vyhrážajú sankciami pri nedodržaní a podobne. Ale OK veď nikto neovláda všetko, tak nech radšej upozornia. Zaráža ma ale iná vec. Ja mam narábať s ich majetkom podľa ich noriem, ktorý je na mojom pozemku na mojej stavbe? Ja si chcem urobiť údržbu objektu, na ktorom došlo k škodám možno aj vďaka ich nedbanlivosti pretože zo strechy objektu vyrastal stromček ktorý oni a ani bývalý majiteľ garáže včas neodstránili, tak nech si oni svoj trávnik zoberú a potom dajú späť.. Nenašiel som žiadne VZN mesta Košice ktoré by ma k tomu zaväzovalo. Našiel som len GIS plan mapu, kde je skutočne moja garáž vyznačená ako mestská zeleň. Našiel som nejaké materiály že aj strechy budov sa môžu považovať za mestskú zeleň, pokiaľ sú ale vo vlastníctve mesta. Možno ani bývalý majiteľ nemal možnosť zasahovať do porastu keďže je ich, mohol ich možno na to upozorniť. Strecha zateká presne v mieste kde to narušil koreňový systém stromčeka. Čo s tým? Pripadá mi to divné že to všetko takto hodili na mňa.. Ako nechcel by som od nich nič keby nerúbali poplatky a povinnosti hlava nehlava.. Vôbec ľutujem že som im niečo oznámil, mohol som riešiť havarijný stav, vtedy vraj nie som povinný im nič oznamovať. Ot. je ci je tento trávnik na mojej garáži naozaj ich a ja to musím strpieť? Ak áno, iste zodpovedajú aj oni za spôsobenú škodu na mojej garáži čo bude treba dokázať znaleckým posudkom.. to len z princípu, keď chcú oni po mne povinnosti tak aj ja po nich. Ďakujem za odpovede a všetkým čo to dočítali až sem.
Naposledy upravil sances : 25.05.23 at 14:11
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    romana147 je offline (nepripojený) romana147

    romana147
    Nepomôže ti to, ale aby si videl, že nielen v KE.

    Robil som správcu BD / medzi BD a zadným chodníkom kedysi niekto nasadil asi pred 40 rokmi stromy / potom si vlastníci mohli kúpiť pozemok pod BD - - hranica 1 meter od fasády = stromy boli na mestskom pozemku
    vlastníci museli zaplatiť náčrtok, výrub aj náhradnú výsadbu.
    Slušne som niesol ukázať faktúru o výsadbe a mladá začala mudrovať
    či som to nedal zasadiť NAD rozvody
    že kríčky NIE SÚ drevina

    tak som zobral fa a odišiel

    Oprava strechy garaze, na ktorej je mestská zeleň

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.