Zavrieť

Porady

skutočné výdavky verzus paušál

Dobrý deň,
prosím Vás chcem sa opýtať. Mám klienta SZČO, ktorej som doteraz robila jednoduché účtovníctvo – uplatnenie všetkých príjmov a výdavkov, za rok 2022 by chcel klient uplatniť paušálne výdavky (nemá v poriadku všetky doklady). Moja otázka znie: keďže doteraz všetko šlo cez pokladňu (účet nemá), budem pokračovať v doterajšom účtovníctve tak, že tie príjmy si nahodím do príjmov a paušálne výdavky do výdavkov, aby roky pekne nadväzovali? Ďakujem za odpoveď a prajem ešte pekný deň
4 komentárov     zbaliť
veronikasad Stačí ti excelovska tabuľka na evidenciu príjmov a platieb poistneho
kukučka Veronika, ona zrejme myslí na účtovný program, ja som tiež robila v ňom, máš hneď aj DP bez roboty atď.
veronikasad Tiež používam alfa plus aj pri výdavkoch paušálom.
Do DP potrebuje len tie dve sumy z excelu, pokiaľ vypĺňa na stránke FS
Inak je jedno kde si tu evidenciu v účtovnom SW urobí, môže aj cez interný doklad
romana147 alebo si také urobíš v excel calcul

robí kvartálne DPH
a priebežne stav k DP
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    jednoduché účtovníctvo a paušálne výdavky sú dve rozdielne veci, ako chceš nahodiť do výdavkov paušál, kam? do materiálu? do réžie?

    V programe môžeš viesť príjmy a odvody - ostatné si vypočítaš v daňovom priznaní.
    Naposledy upravil kn-alka : 26.05.23 at 05:49
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Jarka, veď to je úplne jedno, eviduje iba tržby a poistné a to môže dať do správneho stlpca
    kn-alka ja viem, že sa dá viesť príjmy a odvody v programe, len ona píše: .... a paušálne výdavky do výdavkov..... tie tam nenahodí
    veronikasad Paušálne výdavky jej vypočíta sw v daňovom priznaní, keď zaškrtni uplatňuje výdavky percentom z príjmov...
    jabas Ďakujem za Vaše reakcie. Áno, myslím, že ten problém je v tom účtovnom programe, lebo neviem ako nahodiť ten paušál, keďže chcem aby mi to pekne nadväzovalo, že keď sa klient rozhodne v ďalšom roku o skutočné výdavky, aby to sedelo aj s rokom, kde bol len paušál. Aby mi pekne nadväzovalo v pokladni.
    kn-alka to sa NEDÁ a ani nepotrebuješ - ak bude v ďalsom období znova viesť jednoduché účtovníctvo, v účtovnej závierke bude minulé obdobie prázdne
      zbaliť

    skutočné výdavky verzus paušál

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.