Zavrieť

Porady

dohoda o vykonaní práce - zaučenie sa?

Dobrý deň, kolegyňa bude onedlho nastupovať na materskú dovolenku a miesto nej budeme hľadať novú pracovníčku na zastupovanie. Dovtedy by sme však potrebovali, aby sa nová zamestnankyňa zaučila od tehotnej kolegyne. Je možné prijať nového zamestnanca na Dohodu o vykonaní práce s účelom zaúčania sa a následne by sme jej dali klasickú pracovnú zmluvu na zástup zamestnankyne počas MD/RD? Ďakujem
8 komentárov     zbaliť
veronikasad Na zaučenie bude stačiť výkon prace 10 hod.tyzdenne?
kejsy22 práve dnes mi nadriadená povedala, že by ju chcela zaúčať dva mesiace a klasicky 40 hod. / týždenne, preto rozmýšľam aký dôvod prípadne uviesť do DoVP, aby to bolo v poriadku ...
veronikasad Preco jej nedáte riadnu pracovnú zmluvu s dvojmesacnou skúšobnou dobou? Ak by sa v práci neosvedčila, môžete počas nej pracovný pomer kedykoľvek ukončiť. Aj mzda počas nej môže byť nižšia (minimálna musí byť dodržaná aj pri dohode)
kejsy22 Aha, to ma nenapadlo. Ako to môžem spraviť? Dám jej klasickú pracovnú zmluvu napr. na pol roka s trojmesačnou dobou a napr. po dvoch mesiacoch keď kolegyňa odíde na materskú, tak jej zmením dobu na určitú na zastupovanie počas MD/RD? Ale teda už bez skúšobnej doby asi, však? Tu už asi znovu nemôžem dať
ivka70 Date jej zmluvu na dobu urcitu (bez dovodu) na 2 mesiace Potom jej date novu zmluvu, na dobu urcitu, na zastupovanie pocas MD RD pracovnicky XY. Ta druha bude nadvazovat na prvu.
kejsy22 Len keď jej dám zmluvu na 2 mesiace, môžem jej dať len 1 mesiac skúšobnej doby, čo je málo. Preto neviem ako to spraviť, aby aspoň počas toho zaúčania mala súčasne aj skúšobnú dobu. Preto som najskôr rozmýšľala nad dohodou.
Negoce v takom prípade aspoň na 4 mesiace a 2 mesiace SD.....alebo 6 mesiacov a 3 mesiace SD, stále máte možnosť ukončiť PP v skúšobnej dobe, ak sa osvedčí po 6 mesiacoch môže dostať PP na zastupovanie
ivka70 V podstate ak sa neosvedci, tak jej po 2 mesiacoch nedate dalsiu zmluvu ,ako keby mala SD cele 2 mesiace.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  Tweety je offline (nepripojený) Tweety

  Tweety
  Môžete takto postupovať. Ale keďže ide o opakovanú činnosť, bola by vhodnejšia DoPČ.
  16 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  Nandrolon čo tu hrešíš :-))))))))))))))))))))))))))
  Tweety ani náhodou, môžem ja za to, že to má takú skratku? Na hrešenie a vulgarizmy sú tu iní.
  pavol54 Mám troch dopč, pri kontrole zo soc poisťovne, kontrolórka len počúvala čo to zo mňa vyletelo (omylom sa jazyk zaplietol)
  kejsy22 ďakujem, práve preto rozmýšľam, aký účel uviesť do dohody v prípade Dohody o vykonaní práce, pretože chápem, že z dôvodu, že pôjde o opakovanú činnosť bola by lepšia Dohoda o pracovnej činnosti, ale tá nebude stačiť časovo / hodinovo. Chcú ju zaúčať dva mesiace.
  Tweety Tak potom dajte rovno PZ na zástup,teda dobu určitú.
  Nandrolon Nechcel som zbytočne mudrovať, ale prečo ju teda neuvedú do normálneho TPP na zástup materskej? Je tam trojmesačná výpovedná lehota, ktorá stačí na overenie nového pracovníka a potom pokračuje v zástupe tak, ako zamýšľajú....
  Tweety Nandy, o tej výpovednej lehote si napísal zle, ide o skúšobnú dobu.
  mari2x Nandy "o tej výpovednej lehote si napísal zle"
  lebo
  je to DRÝSTAČ typu " košický ŽABYKLÁČ z POVALOVANIA
  Nandrolon Tweety, díky, myslel som skúšobnú dobu.....
  veronikasad Pracovná zmluva počas zaucania nemôže byť na zastupovanie počas MD
  Tweety Veronika, SD je max. 3mes. Platí §45 Skúšobná doba

  (1)V pracovnej zmluve možno dohodnúť skúšobnú dobu, ktorá je najviac tri mesiace, a u vedúceho zamestnanca v priamej riadiacej pôsobnosti štatutárneho orgánu alebo člena štatutárneho orgánu a vedúceho zamestnanca, ktorý je v priamej riadiacej pôsobnosti tohto vedúceho zamestnanca, je najviac šesť mesiacov. Skúšobnú dobu nemožno predlžovať.
  kejsy22 Súčasne budeme mať obe, čiže pokiaľ súčasná zamestnankyňa nenastúpi na MD, tak tej druhej asi nemôžem dať zmluvu na zástup, nie? Chceli by sme aby novú zaučila. Nové miesto nechceme vytvárať.
  ivka70 Date jej zmluvu na dobu urcitu (bez dovodu) na 2 mesiace Potom jej date novu zmluvu, na dobu urcitu, na zastupovanie pocas MD RD pracovnicky XY. Ta druha bude nadvazovat na prvu.
  kejsy22 ok, ďakujem, tak si to ešte zhrniem, ak môžem, či som to dobre celé pochopila. Zastupujúcej dám klasickú pracovnú zmluvu na dobu určitú napr. na 4 mesiace s dvojmesačnou skúšobnou dobou. Keď mi tehotná zamestnankyňa odíde na materskú, tak tejto novej spravím dodatok k PZ o zmene trvania pracovného pomeru - na dobu určitú - zastupovanie počas MD/RD dňom nástupu tehotnej na materskú. Správne?
  ivka70 Napriklad, tak.
  Alebo to iste , len na 2 mesiace, s mesacnou skusobnou, stale mas moznost jej tu zmluvu po 2 mesiacoch nepredlzit ....keby sa neosvedcila.
  kejsy22 Ďakujem krásne, veľmi ste mi pomohli
    zbaliť

  dohoda o vykonaní práce - zaučenie sa?

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.