Zavrieť

Porady

Písomné hlasovania v bytovom dome.

Na schôdzi neboli zvolení overovatelia podpisov písomného hlasovania. Písomné hlasovanie napriek tomu vypísal predseda Rady, kedy on bol podľa zápisnice z písomného hlasovania jeden z overovateľ a druhý overovateľ nie je vlastníkom bytu.
Aká je doba od hlasovania na podanie žaloby ? Kto je žalovaný - predseda Rady ? Kde nájdem vzor na žalobu ? Žaloba sa podáva na súd ?
Prosím odpovede k veci - ďakujem za korektné odpovede.
Naposledy upravil ivka70 : 29.05.23 at 13:01 Dôvod: vratenie otazky
6 komentárov     zbaliť
romana147 nerozumiem
"neboli zvolení overovatelia"
"on bol podľa zápisnice z písomného hlasovania jeden z overovateľ "
" Kde nájdem vzor na žalobu ?"
Dell Tor a na co maju domovnika ?
diver 1. § 14a ods. 4
2. keď som písal, že na schôdzi neboli zvolení overovatelia písomného hlasovania v zmysle § 14a ods. 4 tak kto ho volil ?
mari2x prečo sa pýtaš nás , bordel je preda váš !
sito sito -„ Áno, písomné aj nepísomné rozhodnutie spoluvlastníkov domu je vždy platné! “ - dobrý blud hlavne nepísomné rozhodnutia

Aký blud, aký blud? Váš predseda rady a nevlastníčka bytu, overovatelia hlasovania vo vašom dome niečo navrhli zhromaždeniu SVB vo vašom dome. Ak to zhromaždenie SVB schválilo v súlade so 182kou § 14 b, tak to platí aj pre teba. A zmeniť to môže zasa len zhromaždenie SVB. Alebo na tvoj návrh, pretože nie si spokojný s rozhodnutím zhromaždenia SVB môže rozhodnúť, potvrdiť, zamietnúť súd. Ale asi je to nejaká prkotina, ... tina, keď nie si schopný sa vyjadriť o čom Zhromaždenie SVB vlastne rozhodlo. *---*
sito Aže kto maže?

diver (Včera 18:39) § 14a ods. 4
diver (Včera 18:40) na umývanie výťahov
diver (Včera 18:57) umýva výťahy
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Mária27
Na súd sa môžeš obrátiť ako prehlasovaný vlastník, ktorý bol poškodený na konkrétnom práve - to neuvádzaš. Súd nebude riešiť problémy v bytovom dome, ktoré vznikajú len neochotou vlastníkov zúčastňovať sa na správe domu.
Zákon 182 síce v § 14a ods. 4 pri písomnom hlasovaní uvádza Podpis vlastníka bytu a nebytového priestoru v dome na hlasovacej listine potvrdia najmenej dvaja overovatelia prítomní pri podpise, ktorí boli zvolení na schôdzi vlastníkov; neuvádza však, kedy mali byť zvolení, nerieši presne rozhodnutie o písomnom hlasovaní, ktoré nebolo prijaté na schôdzi. Nakoniec, písomné hlasovanie môžu zúčastnení vlastníci potvrdiť znovu, teda to nie je dôvodom ísť na súd.
18 komentáre - rozbaľ     zbaliť
sito Áno, písomné aj nepísomné rozhodnutie spoluvlastníkov domu je vždy platné! Ak je výsledok hlasovania nesúhlas, NIE. Je možno o tej istej veci rozhodnúť znova, ale? Ale, ak sa rozhoduje o tej istej veci do jedného roka je potrebný vyšší počet hlasov za podľa 182ky, § 14 b, ods. 6.
mari2x aj tak NEVIE spísať žalobu !
sito Myslím, že myslíš, píšeš nesprávne. V tom dome nie je jeden, ale viacerí, ba poviem, že väčšina sú ...!

Prečo?

"Kto je žalovaný - predseda Rady ?"

Výkonné orgány SVB.

Predseda SVB. Rada SVB. Zhromaždenie SVB.

Zo 182ky. "

Členom rady nemôže byť predseda. Logické, či nie?

Na platné rozhodnutie rady je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny jej členov. Členovia rady sú oprávnení nahliadať do všetkých dokladov a záznamov týkajúcich sa činnosti spoločenstva a kontrolujú, či spoločenstvo vykonáva činnosť v súlade s týmto zákonom, zmluvou o spoločenstve alebo stanovami spoločenstva."

Rozhodujúce orgány SVB. Zhromaždenie SVB. Rada SVB. Predseda SVB.

Zhromaždenie môže vymeniť radu SVB, aj predsedu SVB. Rada SVB ani predseda SVB nemôžu vymeniť ZHROMAŹDENIE SVB!

No, poviem, že je tam jeden, ak truľo, tak riadne vyscaný, keď dokáže tak zmanipulovať spoluvlastníkov domu, ich SVB. Keby si diver prečítal 182ku, §y súvisiace so správou SVB a pochopil, tak by tu nenapísal, či?
diver vždy platné ?, aj keď § 14a ods. 4 - na schôdzi neboli zvolení overovatelia písomného hlasovania ? ..takže v zákone je to len tak ?
..schôdza je tiež platná, keď nie je dodržaná lehota na oznámení o schôdzi , nebola doručená pozvánka? - to je tiež v zákone len tak ?
OneUp jasne,ze to platne nie je. treba sa co najskor obratit na sud.
diver predseda rady si nemôže robiť čo chce - aspoň si myslím a ešte k tomu s "dámou", ktorá ani nie je vlastníčkou bytu
OneUp diver: Na schodzi nemaju co hladat cudzi hostia. A nie, ze este ich zvolit za overovatela. Uz toto je na sud
diver schôdza bola cca 1 rok pred písomnom hlasovaní, ale o písomnom hlasovaní nebola reč, ani o voľbe overovateľov. Kto bol overovateľ som sa dozvedel zo zápisnice ktorú vyvesili.
OneUp Tak to funguje skoro vsade. Ti hajzli ked sa dostanu k moci, spravaju sa ako Bohovia. Same podvody, spinavosti a kseftiky. Spoliehaju sa na to, ze nikto to k sudu neda. Ja by som to na tvojom mieste na sud dal. A rovnako poslal podnet na SOI. Tu urcite bude zaujimat nezelany host na schodzi. A k tomu overovatel P.s. Uz aj sito pomazal, co bolo pomazane a odvolal, co bolo odvolane. Aj to co marke pisal. Aj toto odvolal,co sam sebe odvolal
mari2x 1, NEODPOVEDAJTE zadávateľovi

2, keby si mal nejakú skúsenosť a rozum, tak vieš, že SOI = S. Obchodná I, sa podla názvu zaoberá "obchodom"
v prípade BD napr. VYÚČTOVANÍM
OneUp Kolko podnetov si podal na SOI ? Taj sa ukludni a netaraj
mari2x 2 x nezobrali
raz s úsmevom, že to patrí URSOvi
raz, že najprv musia nižšie stupne
OneUp mne zobrali vsetky. Tykajuce sa nevykonanej revizii, nedorucenia vyuctovania do 31.5 , jeden z domovnikov nebol vlastnik bytu / hoci v nom byval, ale prepisal na dceru / atd
mari2x u nás 1 BD doatal 28.6. vyôčtovanie s dátumom 30.5. a čušali
mari2x nedoručenie si nevieš vybaviť so správcom ?
OneUp ked to neslo po dobrom v predchadzajucich rokoch, nastupila SOI
diver tvoj foter keď ta robil ?
sito sito nič nezmazal. To, čo som napísal Marke, to je napísané. Marka to pochopí, a ostatní?

A ozaj tu niekto maže. Čo už, však je to porada. Veď maže len rady. Zlé rady - dobré rady, mazaním neporadí, či? Či len poradu riadne doriadi?
  zbaliť

Písomné hlasovania v bytovom dome.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.