Zavrieť

Porady

zmena špecifikácie oleja na 10 ročnom aute

Na aute Hyundai i30, GD (r.v. 2013) používam motorový olej Shell Helix Ultra profesional AF 5W-30. Auto má už 11 ty rok a najazdených 147 000 km. Je na mieste zmeniť špecifikáciu oleja na nejaký viskóznejší, aby trochu viac vytesnil už trochu opotrebovanejší motor, alebo je lepšie používať stále rovnakú špecifikáciu? (ročne najazdím cca 15 000 km, sú to priemerne 20 km cesty) Aký by ste mi odporučili. ďakujem
3 komentárov     zbaliť
ivka70 Myslim, ze Hyundai ma specialnu stranku , kde si uzivatelia vymienaju navzajom poznatky, tam najdes rozhodne viac skusenosti ako medzi uctovnikmi ....
lubinosaurus vychádzal som z predpokladu, že z tých 278 ľudí, ktorí dávajú rady, dvaja nie sú účtovníci na plný úväzok a vo voľnom čase sa venujú svojmu koníčku, ktorým je výmena oleja na autách svojich klientov.
ivka70
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

red john je offline (nepripojený) red john

red john
Nema vyznam zmenit specifikaciu oleja. Viac sa moze pokazit ako zlepsit.
Ani nevravim o tom, ze v prvom rade je potrebne dodrziavat normy, ktore urcil vyrobca.
Samozrejmostou je aj pravidelna vymena oleja, idealne raz za rok.

P.S.:
To pretesnenie motora olejom nemysis snad vazne alebo snad hej ?

Hlasovalo 4 pouzivatelov

Užitočné (2)
buchač, wilby
Nevhodné (1)
Komentár, nie odpoveď (1)
0
lubinosaurus Doteraz som vždy používal iba olej určený výrobcom a výmenu oleja robím vždy max do 1 roka, niekedy aj skôr, nikdy nebolo na jednej náplni najazdených viac ako 15 000 km. A čo sa týka toho vytesnenia, samozrejme, že nemám na mysli " pretesnenie motora" ale to, že zdvíhatká majú už určité vôle, čo sa prejavuje aj na mierne zvýšenej hlučnosti a predpokladal som, že viskóznejší olej by mohol tejto hlučnosti mierne pozitívne pomôcť.

zmena špecifikácie oleja na 10 ročnom aute

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.