Zavrieť

Porady

Aku dlhu dobu musim mat odpracovanu aby som mala narok na podporu v nezamestnanosti?

Ako sa narok na podporu vypocitava? (ci ano, alebo nie).
Kolko trva uradu prace kym vyda rozhodnutie o podpore v nezamestnanosti?
Vratila som sa zo zahranicia po mnohych rokov. Na Slovensku pracujem 2,5 roka, som cerstvo nezamestnana.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    2 roky z poslednych 4 rokov pred evidenciou na UP ale od posledneho pobernia podpory musis mat poistenie v nezamestnanosti.
    Tuto podmienku splnas.

    Rozhodnutie SP robi zvycajne do 21 dni (ak tam nie su nejake komplikacie), obcas pride prva podpora skor ako pride rozhodnutie.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Potrebuješ 730 kal.dni poistenia v nez. v posledných 4 rokoch. Ak si na SK dávku nepoberala, máš na ňu nárok. zaevidovať sa treba do 7 kal.dni, dávku ti vypočítajú z príjmu z posledných 24 kal.mesiacov, nemusí byť u jedného zamestnávateľa

    Najskôr úrad práce vydá rozhodnutie o zaradení do evidencie, s tým v minulosti musel ísť uchádzač o zamestnanie do sociálnej poisťovne.
    Ak v žiadosti o zaradenie do evidencie zaskrtnes, vybaví to za teba úrad práce. Zvyčajne sociálna poisťovňa vyplatí dávku za dva mesiace spolu. Vypláca sa mesiac pozadu po dobu 6 mesiacov
    Naposledy upravil veronikasad : 02.06.23 at 17:52

    Aku dlhu dobu musim mat odpracovanu aby som mala narok na podporu v nezamestnanosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.