Zavrieť

Porady

Dodatočný odpočet DPH

Prosím o radu, akú predkontáciu mám požiť do ID na dodatočný odpočet DPH ( minulý rok sme kúpili byt, neuplatnili sme si celú DPH a teraz ho ideme predávať ).
Ďakujem vopred za skorú reakciu.
3 komentárov     zbaliť
kn-alka žeby rovnako ako riadny odpočet?
257 Dobre, upresním : FA z minulého roka 042/321
čiast. odpočet DPH 343/321, úhrada 321/221.
Všetko je vyrovnané. A teraz mám problém zadať predkontáciu na vyrúbenie dodat. odpočtu DPH . Nemôžem predsa znovu zaúčtovať 042/321 a 343/321 . . . či niečo nevidím ?
veronikasad čo rozumieš pod čiastočným odpočtom DPH ? Ako si zaučtovala ten zbytok DPH na vstupe ? Daj konkrétne sumy z DF
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    ale však celú DPH si dala na MD343, ale uplatnila si si len čiastočný odpočet na D343, tak na MD343 ti musí visieť ten rozdiel.

    Ak si ten rozdiel účtovala na 548/343, tak teraz zaúčtuješ späť 343/548

    otázka: kam si účtovala neuplatnenú DPH?
    257 Tá uplatnená časť bola na zálohách za ten byt, ešte v r. 2017. Potom bola ostrá FA - v r. 2020, kúpa bytu, zvyšná časť bez DPH.
    Teraz ho predávame a chceme si douplatniť DPH. A problém mi robí len tá predkontácia. Hoci som bola veľmi kreatívna, , vždy mi zostala visieť práve tá DPH.
    kn-alka to ako môže byť na zálohách DPH a zvyšná časť bez DPH? vôbec, ale vôbec ťa nechápem

    ... a keď niečo bolo bez DPH, tak ako si z toho chceš uplatniť DPH?

    Dodatočný odpočet DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.