Zavrieť

Porady

Lepšia Materská pre živnostníčku

Ahojte. Som živnostník so základnými odvodmi. Počula som o tom že keď par dní pred nástupom na materskú zruším živnosť a zamestnam sa s najvyššími odvodmi budem mat lepšiu materskú. Je to pravda ? Ďakujem
5 komentárov     zbaliť
veronikasad A kde si to počula? Agentúra JPP?
veronikasad Odkedy platíš odvody do sociálnej poisťovne? Kedy máš nástup na materskú?
IngridAntol Zatiaľ nemám s manželom sa snažíme uz dlhšie mame za sebou pár neúspešných pokusov. Viem o nemocenskem do sociálnej ale mne sa neoplatí keďže nemám istotu že donosim a dostanem sa k tým peniazom. Iba si ujasnujem možnosti najlepšie pre mňa. Toto mi poradila účtovníčka že kedysi dávno tak bola ale nevie ci to tak ešte funguje.
ivka70 ale ak si neplatis nemocenske poistenie, mozes na narok na materske zabudnut, ked uz budes tehotna, bude neskoro ho zacat platit, nesplnis podmienku naroku ,aspon 270 dni NP v poslednych 2 rokoch pred porodom)
veronikasad Dopln, či ako živnostníčka platíš odvody do sociálnej poisťovne.
Tých pár dní čo poradila účtovníčka, už daaaavno neplatí.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Zavisi od toho, ci si platis aj nemocenske poistenie a ako dlho (ci tie zakladne odvody nie su len povinne zdravotne poistenie).

    A tych par dni je minimalne 90 dni bez PN do nastupu na matersku a musela by si aj ukoncit zivnost.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    IngridAntol Aha takže keby to takto chcem spraviť tak 90dni pred musim ukončiť živnosť a zamestnať sa pod niekym kto za mňa odvedie to najvyššie nemocenské?
    ivka70 mas zo zivnosti splnenu podmienku aspon 180 dni nemocenskeho positenia v posledych 2 rokoch? (180 + tych 90 je minimum 270 dni, ktore treba na narok) Bez nemocenskeho poistenia uz pocas zivnosti a pred otehotnenim to fungovat nebude.
    Negoce uvedom si, že bežne, v praxi vysoko tehotnú zamestná zamestnávateľ ???? SP zisťuje cez IP a ten dáva na Polícií to celé prešetriť.......čítaj J, Mihála, tam sa toho dozvieš viac (Relia.sk)
      zbaliť

    Lepšia Materská pre živnostníčku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.