Zavrieť

Porady

Manžel na materskej z Rakúska

Ahojte bol niekto z vás už na materskej v Rakúsku? Ako to funguje? Manžel má odrobenych 5rokov v Rakúsku a išiel by na materskú on. Ďakujem
6 komentárov     zbaliť
buchač IngridAntol (Dnes 11:13) Zatiaľ nemám s manželom sa SNAŽÍME uz DLHŠIE mame za sebou pár NEÚSPEŠNÝCH pokusov. Viem o nemocenskem do sociálnej ale mne sa neoplatí keďže nemám istotu že DONOSÍM a dostanem sa k tým PENIAZOM.
https://www.porada.sk/t334296-lepsia...nostnicku.html
=========================
Dievča zlaté...dôležité je zvýraznené. Len je otázne, či to pochopíš.
Že špekuluješ, tak to ani len nevravím.
IngridAntol Čo je zlé na tom ze sa dopredu informujeme o našich možnostiach? Ja som živnostník on zamestnanec tak zisťujeme komu sa oplatí ostat doma no nie ?
buchač Na zisťovaní informácií nie je nič zlého.
Ale aj tak si nepochopila, kde som smeroval....nevadí.
IngridAntol Keď to píšete ako Maďar. A prečo mi tykate? Bolo mi to tu odporučené že mi tu poradia ale zatiaľ mam pocit ze tu sú len ľudia čo si Honda ega na tom napísať väčší ster.
buchač IngridAntol (Dnes 14:31)
- Keď to píšete ako Maďar.
- A prečo mi tykate?
- Bolo mi to tu odporučené že mi tu poradia - ale zatiaľ mam pocit ze tu sú len ľudia čo si
- Honda ega na tom napísať väčší ster.
====================
Klídek...a pekne po poradí, dal som odrážky.
- Ach jaj...
- Je bežnou praxou, že sa na diskusných fórach tyká.
- A neporadili ?
- Čo má s tým spoločné Honda ?
OneUp .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Manzel je poisteny v Rakusku, musi si zistit, ci a aky narok na materske tam ma.
    Riadi sa zakonmi krajiny, kde plati poistenie.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    IngridAntol Ďakujem ano zisťuje aj on tam ale odporučila mi ekonómka túto stránku tak sa pýtam aj tu ;-)
    ivka70 Kym budete mat dieta, este sa mozu desatkrat zmenit zakony v oboch krajinach a cele zistovanie ti bude nanic.
    Mimochodom, neviem o tom ,ze by v Rakusku otec mohol poberat "matersku" (pokial nenahradi starostlivost o novonarodene dieta, lebo jeho matka zomrela alebo sa zo zdravotnych dovodov o dieta nemoze starat).
    IngridAntol Ved preto zisťujeme lebo nevieme a ked sa zmenia tak sa zmenia kto povedal že sa zmenia za rok?
    Jana Motyčková Menia sa od 1.7.2023, a pravidelne sa menia niekoľkokrát za rok. Aspoň u nás. Rakúsko treba zisťovať asi inde.
      zbaliť

    Manžel na materskej z Rakúska

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.