Zavrieť

Porady

Nadstandartna rekonstrukcia balkonov

K celkovej obnove bytoveho domu domovnici navrhuju aj nadstandartnu rekonstrukciu balkonov. Vymenu zabradlia za nerezove, spodne vyplne z bezpecnostneho skla. hore posuvne zasklenie, na balkon susiaky pradla. Problem je v tom, ze polovica bytov balkony nema. Je zakonna takato nadstandartna rekonstrukcia balkonov ? Myslim, ze uplne by stacilo ich zateplit. Rovnako prispievam do FO, ako byty s balkonami. Tu nadstandartnu rekonstrukciu vycislili na 130 000 €.
Naposledy upravil Blachsus : 17.07.23 at 16:44
veronikasad Domovnici navrhujú???
Blachsus oni maju balkony
Podla zakona o bytoch sa vlastnici maju podielat podla miery vyuzivania zariadeni a spolocnych casti domu a rovnako dostavat sluzby podla vysky spoluvlastnickeho podielu a miery vyuzivania spolocnych priestorov a zariadeni

Normalny standart je, ze sa balkony zateplia zvonku, aj zvnutra. Povodne zabradlie sa obali mineralnou vlnou
Nadstandart je vyhodit povodne zabradle, osadit nove nerezove, dole dat bezpecnostne sklo a hore posuvne zasklenie.A este k tomu na balkon susiak pradla. Vsetko za 132 000 €. Nechapem, preco by som sa mal podielat na takom nadstandarte ? Ked chcu zasklenie, nech si zaplatia. Rovnako aj susiak pradla. Pomaly budu chciet este zachodovu kefu
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

ivka70
Protizakonna nie je.
Je len na spoluvlastnikoch, ci si nieco take schvalia.
Zvycajne sa potom nejako kompenzuju zvysene naklady pre majitelov bytov bez balkonov (schvali sa im nieco ine, co sa zasa tyka len ich bytov).
Ale je to na dohode spoluvlastnikov.
Naposledy upravil ivka70 : 17.07.23 at 07:57

sito je offline (nepripojený) sito

sito
A čo je to štandard, a čo je nadštandard?

"Vlastníci bytov v dome vykonávajú úhrady do fondu prevádzky, údržby a opráv podľa veľkosti spoluvlastníckeho podielu; ak k bytu v dome prilieha podľa § 19 ods. 4 balkón, pre účely tvorby fondu prevádzky, údržby a opráv domu sa zarátava do veľkosti spoluvlastníckeho podielu 25 % z podlahovej plochy balkóna."

Takže domovníci a balkonári si z tých 130 000 € uhradia 32 500 €, teda 25 %. Zbytok 97 500 € rovným dielom na m2 plochy bytu uhradia všetky byty bez rozdielu či majú alebo nemajú balkón.

"Vlastníci bytov v dome prijímajú rozhodnutia nadpolovičnou väčšinou hlasov všetkých vlastníkov bytov v dome, ak hlasujú o preddavkoch do fondu prevádzky, údržby a opráv a účele použitia prostriedkov fondu prevádzky, údržby a opráv, zásadách hospodárenia s týmito prostriedkami vrátane rozsahu oprávnenia disponovať s nimi"

Takže, ak je pravda, že polovica bytov nemá balkóny. Ak sa medzi nebalkonármi nájde zradca, ktorý sa pri hlasovaní spojí s domovníkmi a zahlasuje za ich návrh, tých 97 500 € uhradia všetky byty rovným dielom na m2 bytu. Ak nie, mal by byť navrhnutý štandard v sume 32 500 €, a ste si kvit.

Ale, ak sa rozumne dohodnete, vždy sa dá, radu vám isto ten upOné, *---* dá. Ten tu rozumie balkónom na 105 %
buchač Blachsus (Dnes 22:50) dostavat sluzby podla vysky spoluvlastnickeho podielu a miery vyuzivania spolocnych priestorov a zariadeni
------------------------------
...o akých službách tu v tejto súvislosti točíš ???
===================
Povodne zabradlie sa obali mineralnou vlnou
------------------------------
To je čo za technologický postup ?
===================
Problem je v tom, ze
------------------------------
Problém je tu niekde úplne inde a nie u zástupcov vlastníkov.

Nadstandartna rekonstrukcia balkonov

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.