Zavrieť

Porady

Prerobenie vodoinstalacie

Pozdravujem vodari, je mozne vodoinstalaciu opravit tak aby maximalna sirka celej tej konstrukcie nepresiahla ohranicenie modrou farbou na fotke? Stavbar povedal ze priestor kde je ventil, cerpadlo a hadice sa neda viac zuzit. Ale co ak tie pripojky a redukcie miesto aby boli rovne boli do tvaru L? Cela ta konstrukcia bude schovana za vstavanou skrinou ale zatial presahuje sirku. Dik za odpovede.
voda.jpg  
misoft To čo bol za inštalatéra? takto to robiť na "hulváta"? Je toľko rôzneho vodoinštalatérskeho materiálu, že sa to dá urobiť i na 2/3 zadanej šírky.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  Chobot je offline (nepripojený) Chobot

  Chobot
  Jasné, že sa to dá urobiť. Len to by inštalatér musel celé prerobiť, resp. dať tam pár kolien. A to sa mu asi nechce.

  Napr. za spätným ventilom dať koleno dole, pod to dať to obehové čerpadlo (nemyslím, že by bezpodmienečne muselo byť len vo zvislej polohe), z čerpadla zase koleno doprava a následne by sa to ešte jedným kolenom pripojilo do toho existujúceho zvislého potrubia.

  A teraz to čerpadlo visí len tak vo vzduchu na tých plastových potrubiach? Alebo to je uchytené na cigánsky spôsob na tej pásovine na stene?

  Aby to bolo pevné, to potrubie by malo byť kovové, nie plastové. A to všetko sa dá umiestniť do oveľa menšieho priestoru, pozri, ako to mám ja.
  20230825_133119[1].jpg  
  6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  pavol54 oska čerpadla musí byť vždy vo vodorovnej polohe
  Chobot Tak potom ho už teraz má zle uložené, lebo má osku čerpadla vo zvislej polohe.
  josinko pavol54 ma pravdu, takto horizontalne som nasiel vo videu:

  Skontaktoval som jedneho vodara ale vyzera byt nejaky spekulant, 2x sme boli dohdnuti a ani raz neprisiel, ze zaspal. Asi sa pokusim to spravit sam, tolko videi som uz pozral ze mozno si uz trufnerm. Len vyguglit ako to potom pretlakujem. Drzte palce
  josinko A to kovove potrubie mas uplne vsade alebo len pri tom cerpadle? my mame vsade plastove :-/ Ked cerpadlo musi byt vo vodorovnej polohe ako pise pavol54 tak by sa dal najrpv koleno dole a az potom ventil (ten dufam nemusi byt vo vodorovnej polohe) a potom koleno doprava a potom cerpadlo, islo by to aj tak? asi si zavolam ineho vodara a nie toho, lebo aj to cerpadlo bolo povodne uchytene tou pasovinou - cim alebo ako by to malo byt ucyhtene?
  pavol54 problém je v tom že inštalatér je moderný a použil lisované spoje. Ale máš pravdu zavolaj iného vodára sám to neurobíš, treba mu narysovať na stenu hranicu.
  Chobot Keď sa dobre pozrieš, tak v stene je zamurované koleno so závitom. Na tom je ten guľový ventil a potom obehové čerpadlo. Takže je to pevne uchytené, čerpadlo sa nehýbe.

  Celkov potrubie mám plastové - to čo je ďalej v stene a pod podlahou.

  Ak ti to dajú na plastové potrubie, tak čerpadlo treba uchytiť o stenu, ale nie tak, ako to chceli u teba - pásovinou. Ale potrubie pred a za čerpadlom treba uchytiť o stenu takouto konzolou:

  https://www.shop.intersad.sk/sk/uchy...BoCPxAQAvD_BwE
    zbaliť

  Prerobenie vodoinstalacie

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.