Zavrieť

Porady

Účtovníctvo na živnosť

Chcem sa spýtať znalých veci a ako som pozerala vo vizitkách je Vás v tejto diskusii dosť, oplatí sa robiť účtovníctvo na živnosť popri zamestnaní?Ako to ide, je dosť firiem na Slovensku, ktoré si dávajú robiť účtovníctvo externe.Som z okolia Nitry, kto by mi vedel poradiť ako si spraviť reklamu?Ako ste začínali vy?Ďakujem za podnetné reakcie.
Usporiadat
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Reklám na vedenie účtovníctva je veľa. Ja som začínala s vedením len jedného účtovníctva. Klient bol spokojný, spomenul ma svojmu známemu a ten ďalšiemu, až kým sa klientela nerozrástla. Aj to je určitý druh reklamy a myslím, že nie zlý. :-)))))
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Prosím, poraďte viacerí!!!!!!
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Hm, kto by už radil budúcej konkurentke...

Oprava:

Jasné že poradíme, sme predsa kolegovia !
Naposledy upravil Jozef Mihál : 03.06.04 at 18:58
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Ja som začala robiť živnosť z donútenia, chcel to môj zamestnávateľ a veru neľutujem. Určite sa to dá robiť aj popri zamestnaní, keď to nevadí Vášmu zamestnávateľovi. Myslím si, že práce je dosť a bude jej asi ešte viac, lebo živnostníci, ktorí sú platiteľmi DPH musia prejsť na PÚ a to si už zrejme nebudú vedieť robiť sami. Myslím si, že najlepší spôsob reklamy je ten, čo spomenula Dada. Treba skúsiť rozšíriť po známych informáciu, že budete účtovať na živnosť a keď sa vie, že robíte v oblasti, tak sa práca určite nájde. Ale otázne je aká. Ja mám také skúsenosti, že väčšinou si predstavujú veenie účtovníctva veľmi lacno, ale nesmiete sa dať. Ak nasadíte nízko latku, potom sa už ťažko zvyšuje!
0 0
ekin ekin

ekin je offline (nepripojený) ekin

aj moje zaciatky boli z donutenia - prvýkrat bez prace.. to vsak bolo dávno, teraz, ked som sa druhýkrát stala zivnostníkom, to uz bolo o inom, ale nikdy som si nedavala inzerat. Jednoducho som o svojom koníčku-práci akosi vzdy zvrtla reč pri debatkach, potom sa tu objavil klient, ten dal referencie... aj som si vyberala, aby sa na mna "podvodný podvodníci" nenalepili, a nerobím si z toho velky zárobkový podnik, ale iba tak, aby som mala aj osobne volno. A mam este jednu vyhodu: NEMAM ziadne platcu DPH (zatial), tomu som sa uspesne vyhybala, ved som to robila roky... teraz iba sledujem cvrkot okolo DPH , ale určite budem raz musiet, zatial moji klienti su spokojni, ze ich z toho "vysekam"
A na zaciatku podnikania netreba mat velke oci, ze zbohatnes ihned.. ale zas na druhej strane, su aj tzv. "kolegyne", ktore bohatnu, a praca je ....no, škoda spominat - takze aj my sme rôzne :-)
0 0
andrea andrea

andrea je offline (nepripojený) andrea

trapiaci sa zivnostnik-ekonom ...viac
Zaciatky su tazke vsade.Hovorim z vlastnej skusenosti.Ked ta tato praca bavi, budes spokojna. Zozen si solventnych klientov a drz sa. Len keby nasi pani poslanci nemenili tolko zakony. Vsetko by bolo super.Prajem vela uspechov.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Moment, andrea !
Každá zmena - a komplikácia - zákonov, nám prináša ďalší byznys, to hovorím ako vývojár software a myslím, že po krátkom zamyslení budete súhlasiť i Vy ako účtovníčka - živnostníčka ! Preto len tak ďalej, naši poslanci a legislatívci na ministerstvách !
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Inak k tej reklame - my ako soft.firma tiež nekonáme nejaké veľké reklamné akcie - kde na to vziať - reklamu nám robia spokojní zákazníci (ak teda nejakí sú...hm).
0 0
ekin ekin

ekin je offline (nepripojený) ekin

a su takí spokojni? lebo kym nebol dashofer, tak som o vasej firme nic nepocula..
zeby ste mi poslali funkcne demo, nech to vyskusam? :-))) ale prosim, najmenej pre 10 dohodarov, lebo terajsi ofic. program mi pusti iba 5.. a ja musim rucne..:-(
inych zamestnancov nemame....
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
ekin,
nie sme konkurencia pre tu pertraktované MRP, Pohodu, KROS či Money.
Naša filozofia a zákazník je inde - stredné firmy, sieťové verzie, vyššie nároky, nie len rýdze účtovanie ale i napríklad vnútropodnikové účtovanie a celkovo prešpekulovaný informačný systém podniku. A z toho vyplýva i cena.
Je mi to ľúto, ale to naše pre účtovníkov, živnostníkov nie je...
Naposledy upravil Jozef Mihál : 04.06.04 at 05:26
0 0
ekin ekin

ekin je offline (nepripojený) ekin

tak preto to nepoznam....
nevadí, ved čo nepoznam, mi ani nechyba, _-)))
vdaka za uprimnost :-)
0 0
Naďa Naďa

Naďa je offline (nepripojený) Naďa

Ja som začínala "z donútenia" nedávno. Dala som si inzerát do novín, čakala, čakala, čakala a čakám dodnes. Prvý klient bol známy. Druhý tiež, potom to bol známeho známy a jedného som získala systémom "slepé kura našlo zob". Som spokojná a už by som nemenila za zamestnanie. Mala som spočiatku obavy, ale internet a porada robia svoje. Nemením!!!!!!
0 0
andrea andrea

andrea je offline (nepripojený) andrea

trapiaci sa zivnostnik-ekonom ...viac
Pre Zuzanu: len smelo dotoho. Prezri si clenov Porady a uvidis ze zivnostninkov je tu ako maku. To znamena, že je to OK!
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

S pánom Mihálom môžem súhlasiť v tom, že čím je viac rôznych zmien a spracovanie účtovníctva a daňovníctva je tak komplikovanejšie, nie je dosť takých rýchlokvasených účtovníkov, ktorí sú schopní to zvládať k spokojnosti klientov a tak ostaneme na trhu len my tí "schopní"??! Ale veru niekedy by som s tým už najradšej praštila a hlavne pod tejto DPH!
0 0
leonq leonq

leonq je offline (nepripojený) leonq

uf uf nieco tu citit, ale v zasade mate pravdu diletantov a neprofesionalov najdete na kazdom rohu. Dobreho uctovnika, ktory aj rozmysla musite hladat.
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Ešte by som sa chcela spýtať ako je to zo zodpoednosťou za účtovníctvo.Máte nejakú poistku, alebo dá sa zodpovednosť za prípadné chyby určiť ako u zamestnávateľa do 3-násobku výšky príjmu?Ak robíte účtovníctvo firmám je potrebné robiť aj nejakú zmluvu?
0 0
ekin ekin

ekin je offline (nepripojený) ekin

nie som poistena, lebo som zistila, ze je to o nicom... Na môj dotaz, co sa stane, ked zapricinim nevedomky problem u klienta, ma ohurili tolkymi povinnostami, podmienkami, ze nakoniec vychadzalo, ze mam iba platit...a nic nedostane klient ci ja...ani penale ci pokuty nepreplatia, lenze to bolo pred par rokmi, teraz mozno čosi vymysleli. Skuste sa zamysliet, aku skodu mozete urobit - rozbit pocitac? na to je firma poistena.. Urobit chybu? Myslite, ze sa firma zbavi zodpovednosti, ked to hodí na vas? A co ked vam nedali dostatok informacii? Ked je chyba z neznalosti uctovnika, ten je poisteny...tak by som rada vediet, kolko percent zo vzniknutej škody, pokuty ci penalov zaplati poistovna a kolko ja...Potom zacnem uvazovat, ze sa poistim.
Niektorých klientov mam "zazmluvnenych" - mandat.zmluva, zmluuva o spoluupraci, ale vo vacsine pripadov nic, je to na dôvere, mozu fakturu preplatit, nemusia...Vtedy ale mozem mat v talone....hm,hm..no veci, o ktorých iba ja viem, ako su a ako mali byt, nie žeby som vydierala, zatial som to nikdy nepotrebovala, ale este sa mi nestalo, aby mi klient nezaplatil, ved moje sluzby chce aj o rok...Teraz sa snazim o spolupracu aj v priebehu roka, cize fakturujem pausal, tym mam zaistenych klientov, rovnomernejsie prijmy a musim s nimi pracovat priebezne, skôr zachytim chybu.. Druha vec, ze je to casovo narocnejsie, stoji ich to teda trosku viac, ale zvycajne aj viac dostanu - rady skôr, nez urobia chybné rozhodnutie..
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Ja tiež nie som poistená, mám uzatvorené zmluvy, v ktorých je zakotvená aj moja zodpovednosť za škody. Ale za také, ktoré som spôsobila vedome. Je to do výšky 3-násobku mesačnej odmeny. Bez zmluvy by som nerobila, lebo takto som predsa trochu istejšia, že mi mesačne platia. Keby neplatili, určite by som zmluvu čím skôr zrušila a dlhy vymáhala súdne. To oni vedia a preto zatiaľ nemám problémy.
0 0
jessica jessica

jessica je offline (nepripojený) jessica

neznášam keď neviem a nerozumiem... ...viac
Tiež sa pripájam k tým čo máte živnost "z donútenia". Prišli ponuky od známych a časom od ich známych. Skús to povedať čo najviac známym, hlavne takým čo podnikajú, alebo pracujú v nejakej menšej firme. Zmluvu odporúčam, pre obidve strany je to lepšie. Poistenie je dosť o ničom, moja sestra robí tieto poistky a sama ma odhovorila. Vyšlo z toho, že mi v podstate nič nepreplatia. Snáď len nejaký nestihnutý termín počas PN, ktorú by som ale musela dokazovať neviem čím všetkým. Keby ste niekto vedeli o nejakej naozaj dobrej poistke pre účtovníka - živnostníka, rada by som pouvažovala.
Cenu si treba stanoviť naozaj premyslene, pretože na začiatku nikdy človek nevie čo ho všetko čaká a koľko nad tým strávi času. A neskôr už klient nechce počuť o zvýšení ceny, lebo si zvykne, príp. povie, že radšej niekoho zamestná. Len smelo a odvahu, všetko sa dá keď sa chce a vždy je veľa dobrých ľudí, ktorí poradia.
0 0
ANNA ANNA

ANNA je offline (nepripojený) ANNA

Čo sa týka poistenia za vedenia účtovníctva, uvažovala som nad tým veľmi vážne a obehala som asi všetky poisťovne. V terajšej dobe túto formu poistenia poskytujú asi tri poisťovne. Poistné sa pohybuje od 6000,-Sk ročne a za spôsobenú škodu 300000,-Sk. Sú to orientačné ceny. Poisťovňa prepláca aj penále. Do tejto poistky sa však nezahŕňa účtovníctvo spracované spriazneným osobám ( manžel...)

Čo sa týka začiatkov v účtovníctve u mňa to prebehlo to tak ako mnohým z nás. V skratke. U zamestnávateľa som dala výpoveď. A ten keď vystriedal 3 účtovníčky za 1/2 roka prišiel za mňou. Samozrejme už na živnosť a to aj spätné prerobenie. Teraz mám s ním zmluvu a aj firiem pribudlo.

PS Tento mesiac mám kontrolu na všetko čo môže byť. A keď začali chodiť z DÚ oznamy o kontrole a bolo ich 5 tak som uvažovala prečo radšej nerobím upratovačku
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať