Zavrieť

Porady

Kedy podať DP k dani z MV

Dobrý deň priatelia, mám problém! Dňa 22.9.2006 som si zobrala /samozrejme do svojej firmy/ na leasing MV. Týmto dňom ho mám teda vo firme, ale zatiaľ ho nepoužívam. Nemám ešte vybavený technický na moju firmu. Musím podať priznanie k dani z MV ak MV ešte nepoužívam?Teda neuplatňujem si ani žiadne bločky nákupu PHM a nevediem knihu jázd. Mám také vedomosti, že daňové priznanie sa podáva až zaradením MV do používania a nie dňom podpísania leasingu. Ale nie som si istá, lebo ak by to tak nebolo a rátala by som 15 dní odo dňa leasingu, mala by som priznanie podať už tento piatok 6.10.2006. Čo mám robiť? Pokutu platiť nechcem, vyčerpalo by ma dnes už aj to.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Slavena
    Dobrý deň priatelia, mám problém! Dňa 22.9.2006 som si zobrala /samozrejme do svojej firmy/ na leasing MV. Týmto dňom ho mám teda vo firme, ale zatiaľ ho nepoužívam. Nemám ešte vybavený technický na moju firmu. Musím podať priznanie k dani z MV ak MV ešte nepoužívam?Teda neuplatňujem si ani žiadne bločky nákupu PHM a nevediem knihu jázd. Mám také vedomosti, že daňové priznanie sa podáva až zaradením MV do používania a nie dňom podpísania leasingu. Ale nie som si istá, lebo ak by to tak nebolo a rátala by som 15 dní odo dňa leasingu, mala by som priznanie podať už tento piatok 6.10.2006. Čo mám robiť? Pokutu platiť nechcem, vyčerpalo by ma dnes už aj to.
    § 89
    Vznik a zánik daňovej povinnosti
    1/ Daňová povinnosť dane z motorových vozidiel vzniká dňom a) pridelenia evidenčného čísla, osobitného evidenčného čísla alebo zvláštneho evidenčného čísla, alebo
    b) zápisu zmeny držiteľa vozidla v evidencii vozidiel, alebo
    c) začatia užívania vozidla na podnikanie alebo v súvislosti s podnikaním, alebo
    d) začatia užívania vozidla, ak je daňovníkom osoba podľa § 85 písm. b) a c).

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Malo by stačiť prihlásiť MV dňom zaradenia do používania, ale náklady spojené s leasingom dovtedy by mali byť nedaňovým výdavkom - teda aj odpisy a nájom za príslušné nezahlásené obdobie.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    vzťah daňových výdavkov a dane z motorových vozidiel viď posledný odstavec v nasledujúcom príspevku

    http://www.porada.sk/showpost.php?p=299670&postcount=37
    Naposledy upravil evina : 05.10.06 at 05:42

    Slavena je offline (nepripojený) Slavena

    Bojovníčka Slavena
    Ďakujem Vám všetkým, ktorým môj osud nebol ľahostajný. So mnou to dopadlo asi takto. Dnes, tjs. 6.10.2006 som stihla na dopravnom inšpektoráte vymeniť evidenčné číslo auta na mňa a na mesto, v ktorom podnikám, takže som daňové priznanie nemusela podávať do iného okresu, ako pod akým som registrovaná ako platca dane. Hneď som išla podať daňové priznanie na príslušný DÚ avšak som si nevšimla, že stránkové hodiny sú do 11.00. Bolo už 11.50 a tak som s malou dušičkou oslovila pani, ktorá mala práve službu na podateľni. Určite neuhádnete, čo sa stalo. Tá pani bola taká ochotná a zlatá, že som tomu nechcela veriť a dva-krát som sa uštipla do ruky /len tak, či sa mi nesníva/. Dnes som teda stihla na 15. deň podať daňové priznanie a ešte som bola aj milo prekvapená ochotou pani úradnícky na DÚ. Teraz listujem stránky na porade a napadlo ma, že síce leasingovú zmluvu som podpísala pred 15. dňami /vtedy som si prevzala aj MV/, ale časť zálohy som vyplatila už pred 25. dňami, aby som zaručila, že mi to vozidlo nepredajú niekomu inému. Tak teraz mám problém, pretože aj časť zálohy sa vlastne týka leasingu. Vtedy som však auto ešte nemala. Kedy som teda mala podať daňové priznanie?!

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Slavena
    Ďakujem Vám všetkým, ktorým môj osud nebol ľahostajný. So mnou to dopadlo asi takto. Dnes, tjs. 6.10.2006 som stihla na dopravnom inšpektoráte vymeniť evidenčné číslo auta na mňa a na mesto, v ktorom podnikám, takže som daňové priznanie nemusela podávať do iného okresu, ako pod akým som registrovaná ako platca dane. Hneď som išla podať daňové priznanie na príslušný DÚ avšak som si nevšimla, že stránkové hodiny sú do 11.00. Bolo už 11.50 a tak som s malou dušičkou oslovila pani, ktorá mala práve službu na podateľni. Určite neuhádnete, čo sa stalo. Tá pani bola taká ochotná a zlatá, že som tomu nechcela veriť a dva-krát som sa uštipla do ruky /len tak, či sa mi nesníva/. Dnes som teda stihla na 15. deň podať daňové priznanie a ešte som bola aj milo prekvapená ochotou pani úradnícky na DÚ. Teraz listujem stránky na porade a napadlo ma, že síce leasingovú zmluvu som podpísala pred 15. dňami /vtedy som si prevzala aj MV/, ale časť zálohy som vyplatila už pred 25. dňami, aby som zaručila, že mi to vozidlo nepredajú niekomu inému. Tak teraz mám problém, pretože aj časť zálohy sa vlastne týka leasingu. Vtedy som však auto ešte nemala. Kedy som teda mala podať daňové priznanie?!
    Podať DP je povinnosť do 15 dní od začatia používania vozidla na podnikanie, do toho termínu aj daň zaplatiť.

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Slavena
    Ďakujem Vám všetkým, ktorým môj osud nebol ľahostajný. So mnou to dopadlo asi takto. Dnes, tjs. 6.10.2006 som stihla na dopravnom inšpektoráte vymeniť evidenčné číslo auta na mňa a na mesto, v ktorom podnikám, takže som daňové priznanie nemusela podávať do iného okresu, ako pod akým som registrovaná ako platca dane. Hneď som išla podať daňové priznanie na príslušný DÚ avšak som si nevšimla, že stránkové hodiny sú do 11.00. Bolo už 11.50 a tak som s malou dušičkou oslovila pani, ktorá mala práve službu na podateľni. Určite neuhádnete, čo sa stalo. Tá pani bola taká ochotná a zlatá, že som tomu nechcela veriť a dva-krát som sa uštipla do ruky /len tak, či sa mi nesníva/. Dnes som teda stihla na 15. deň podať daňové priznanie a ešte som bola aj milo prekvapená ochotou pani úradnícky na DÚ. Teraz listujem stránky na porade a napadlo ma, že síce leasingovú zmluvu som podpísala pred 15. dňami /vtedy som si prevzala aj MV/, ale časť zálohy som vyplatila už pred 25. dňami, aby som zaručila, že mi to vozidlo nepredajú niekomu inému. Tak teraz mám problém, pretože aj časť zálohy sa vlastne týka leasingu. Vtedy som však auto ešte nemala. Kedy som teda mala podať daňové priznanie?!
    Slavena, neobávaj sa, stihla si to včas. Je to OK.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Tweety
    Podať DP je povinnosť do 15 dní od začatia používania vozidla na podnikanie, do toho termínu aj daň zaplatiť.
    nie len...

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Tweety
    ale je to jedna z možností.
    Ale nie Slavenina, preto som reagovala, aby ju to nepomýlilo. Paragraf so všetkými možnosťami je citovaný v príspevku 2.

    Kedy podať DP k dani z MV

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.