Zavrieť

Porady

Kedy do dôchodku?

Pekný deň,

iba zo zaujímavosti sa chcem opýtať, kedy moja kolegyňa pôjde do dôchodku, keď ma 50 rokov, 3 deti, 6 rokov bola na materskej dovolenke a momentálne je zamestnaná. Ďakujem za odpoveď.

Usporiadat
Katka29 Katka29

Katka29 je offline (nepripojený) Katka29

Ak má 50 rokov, tak sa narodila v r.1956 - má 3 deti, potom do dôchodku pôjde, keď bude mať 59 rokov a 3 mesiace.
0 0
babyslecna babyslecna

babyslecna je offline (nepripojený) babyslecna

Dakujem za skoru odpoved. Sice kolegynku to velmi nepotesilo nakolko ma pred sebou este 9 rokov tazkej prace.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

babyslecna
Dakujem za skoru odpoved. Sice kolegynku to velmi nepotesilo nakolko ma pred sebou este 9 rokov tazkej prace.
Existuje aj možnosť odchodu do predčasného dôchodku .
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

endrju
Teraz áno. Ale, keby to chcela dotyčná pani uskutočniť v najbližšom čase, dôchodok by jej nepriznali kvôli tomu, že by jej vypočítali sumu dôchodku nižšiu ako 1,2 násobok životného minima.
Predpokladám, že do niekoľkých rokov možnosť odchodu do predčasného dôchodku bude zrušená úplne.
Takže okrem výhry Jackpotu na Lote dotyčná pani nemá asi veľký výber legalných spôsobov ako sa zbaviť ťažkej práce a mať pritom zabezpečené aké-také živobytie.
To je všetko pravda, ale keď nechce, nikto ju nebude nútiť aby pracovala, hlavne , keď zdroj príjmu bude.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Poznám dvoch z Pereša, ktorí vedia, ako nedělat a vydělat. Hádajte o koho ide ?????
0 0
Riaditeľka Riaditeľka

Riaditeľka je offline (nepripojený) Riaditeľka

narodila som sa v roku 1950 , vychovala som 1 dieťa - vek odchodu do dôchodku_?
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

http://openiazoch.zoznam.sk/produkty...dku.asp#label4
keby sa ešte niekto pýtal
Naposledy upravil liduska : 28.10.07 at 12:42
0 0
Riaditeľka Riaditeľka

Riaditeľka je offline (nepripojený) Riaditeľka

Ďakujem za rýchlu odpoveď.
Na základe tabuľky na určenie dôchodkového veku žien podľa zákona o sociálnom poistení - čo som mala ja k dispozícii , vek odchodu do dôchodku je nasledovný: dátum narod.: november 1950 - odchod do dôchodku november 2010
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

Riaditeľka Pozri príspevok
Ďakujem za rýchlu odpoveď.
Na základe tabuľky na určenie dôchodkového veku žien podľa zákona o sociálnom poistení - čo som mala ja k dispozícii , vek odchodu do dôchodku je nasledovný: dátum narod.: november 1950 - odchod do dôchodku november 2010
Pozerala som aj tabuľku SP a podľa nej by si mala tiež ísť do dôchodku v roku 2006+2roky a 3 mesiace, tzn. že v 58 rokoch +3 mesiace a máš odpracovaný dostatočný počet rokov. V novembri 2010 by si išla keby si nemala deti.
Naposledy upravil liduska : 28.10.07 at 19:37
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

Prikladám ešte tabuľku SP.
0 0
Riaditeľka Riaditeľka

Riaditeľka je offline (nepripojený) Riaditeľka

Ďakujem Liduška za súkromnú správu,ale ešte stále neviem ,že z dvoch tabuliek ktorá je platná ? Neže by som sa tak ponáhľala do dôchodku, skôr by som ho oddialila.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

liduska Pozri príspevok
Pozerala som aj tabuľku SP a podľa nej by si mala tiež ísť do dôchodku v roku 2006+2roky a 3 mesiace, tzn. že v 58 rokoch +3 mesiace a máš odpracovaný dostatočný počet rokov. V novembri 2010 by si išla keby si nemala deti.
liduska, prepac ... ale ja tomu rozumiem inak, ... teraz staci mat odpracovanych desat rokov na to, aby clovek mohol ist do dochodku, ale ! ... musi dosiahnut dochodkovy vek, alebo - ak ho nedosiahne, pri tych 10 odpracovanych rokoch, tak moze ist do predcasneho za podmienky, ze po skrateni (z dovodu nedosiahnutia dochodkoveho veku) mu vychadza aspon minimalny dochodok ...

cize - ta pani, co ma 50 rokov sa moze informovat, ci by jej vysiel predcasny dochodok ... ak ano, moze byt dochodkyna, ... ak nie, tak ma dve moznosti - normalne dalej pracovat alebo - byt dobrovolne nezamestnana a neplatit do socialnej nic ... vtedy povinne musi platit iba zdravotne ...
treba si to dobre rozvazit a spocitat, co je pre nu vyhodnejsie, lebo neznamena, ze ked bude este 9 rokov pracovat musi mat dochodok ovela vyssi, ako keby bola dobrovolne nezamestnana ... zlozite to je, mala by sa podla mna obratit na niekoho, kto ma v tom dobry prehlad, aby to spolu spocitali, zvazili ...

ak sa mylim, opravte ma, prosim :-)
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

ayya Pozri príspevok
liduska, prepac ... ale ja tomu rozumiem inak, ... teraz staci mat odpracovanych desat rokov na to, aby clovek mohol ist do dochodku, ale ! ... musi dosiahnut dochodkovy vek, alebo - ak ho nedosiahne, pri tych 10 odpracovanych rokoch, tak moze ist do predcasneho za podmienky, ze po skrateni (z dovodu nedosiahnutia dochodkoveho veku) mu vychadza aspon minimalny dochodok ...

cize - ta pani, co ma 50 rokov sa moze informovat, ci by jej vysiel predcasny dochodok ... ak ano, moze byt dochodkyna, ... ak nie, tak ma dve moznosti - normalne dalej pracovat alebo - byt dobrovolne nezamestnana a neplatit do socialnej nic ... vtedy povinne musi platit iba zdravotne ...
treba si to dobre rozvazit a spocitat, co je pre nu vyhodnejsie, lebo neznamena, ze ked bude este 9 rokov pracovat musi mat dochodok ovela vyssi, ako keby bola dobrovolne nezamestnana ... zlozite to je, mala by sa podla mna obratit na niekoho, kto ma v tom dobry prehlad, aby to spolu spocitali, zvazili ...

ak sa mylim, opravte ma, prosim :-)
No veď práve ayya, v tých tabuľkách si každá žena môže pozrieť len
svoj dôchodkový vek . A súhlasím s tebou to čo odporúčaš , sú už ďalšie možnosti.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

liduska Pozri príspevok
No veď práve ayya, v tých tabuľkách si každá žena môže pozrieť len
svoj dôchodkový vek . A súhlasím s tebou to čo odporúčaš , sú už ďalšie možnosti.
sorry, ja som ta zle citala ... "vyslo mi" ze ked bude mat podla tabulky uvedeny vek, tak sucasne (az vtedy) s tym dosiahne (alebo dosahuje automaticky) aj pocet odpracovanych rokov... opravedlnujem sa... eee ale ty si to vlastne pisala ako druhu podmienku, teda:
1. ze bude mat dosiahnuty dochodkovy vek
2. sucasne v tom momente bude mat aj odpracovane potrebne roky, ktorych vlastne vtedy uz moze mat viac, alebo aj menej - zalezi na tom, kedy zacala pracovat, ci odpracovala cele roky atd
Naposledy upravil ayya : 29.10.07 at 18:51
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

Riaditeľka Pozri príspevok
Ďakujem Liduška za súkromnú správu,ale ešte stále neviem ,že z dvoch tabuliek ktorá je platná ? Neže by som sa tak ponáhľala do dôchodku, skôr by som ho oddialila.
Ale tie tabuľky sú dobré obidve.
0 0
duecento duecento

duecento je offline (nepripojený) duecento

chcem poziadat o vyplacanie starobneho dochodku na ktory mam uz narok.musim z tohoto dovodu rozviazat pracovny pomer?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Len treba nahlásiť zamestnávateľovi zmenu, že ste starobným dôchodcom, aby od 01.01.2008 neuplatňovali nezdaniteľnú čiastku zo mzdy.
0 0
katjab katjab

katjab je offline (nepripojený) katjab

Ako mi poradíte?

Mám zamestnankyňu ČID, ktorá už od 04.10.2006 mala nárok na starobný dôchodok. V tom čase /celý rok 2006/ som ju mala zamestnanú na dohodu o vykonaní práce.
Od 05.01.2007 som ju zamestnala cez NÚP - § 50, na rok a pol.
Ja som jej navrhla, že by mohla spätne požiadať o starobný dôchodok, ale od akého dátum by mala požiadať?
  • keď požiada od 04.10.2006 z daňového hľadiska za rok 2007 bude musieť zaplatiť daň pri ročnom zúčtovaní, lebo doteraz som uplatnila na ňu odpočitateľnú položku.
  • možno by získala na tom, keby požiadala od 02.01.2007, lebo by získala za rok 2007 celú odpočitateľnú položku.
Hrubé zárobky určite nemá vysoké, skoro celý život robila upratovačku.
ČID teraz má okolo 2.800,- Sk.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
od 2.1.2007 je správna voľba....
od 4.10. - to jej tie tri mesiace nestoja zato.
0 0
gutan52 gutan52

gutan52 je offline (nepripojený) gutan52

ayya Pozri príspevok
sorry, ja som ta zle citala ... "vyslo mi" ze ked bude mat podla tabulky uvedeny vek, tak sucasne (az vtedy) s tym dosiahne (alebo dosahuje automaticky) aj pocet odpracovanych rokov... opravedlnujem sa... eee ale ty si to vlastne pisala ako druhu podmienku, teda:
1. ze bude mat dosiahnuty dochodkovy vek
2. sucasne v tom momente bude mat aj odpracovane potrebne roky, ktorych vlastne vtedy uz moze mat viac, alebo aj menej - zalezi na tom, kedy zacala pracovat, ci odpracovala cele roky atd
Otázky:
I. Do tých rokov sa jej započítajú aj 4 roky, ktoré študovala na SŠ. Keď je v dôchodkovom vzorci viac ako 40 rokov, tak to pomôže . Aj POMB /os. mzdový bod je dobrý - z materských = 0,3000 ? , alebo sa pomýlili v SP?!

II. Osobný vymeriavací základ v roku 2006 môže byť 91200,- aj keď bol len v daňovom priznaní 21052,-Sk? To by bolo správne, keď sa platia odvody pre SP povinne z minimálnej mzdy!?
III. Potom by bol v takom prípade OMB pri 365 dňoch v Znaku "C" hodnotou lepší /0,4051 namiesto 0,0936/ . Aj tak to nie je veľmi dobre, lebo 1,0000 sa vzďaluje. Veď to je celá veda.

Poradí mi niekto vo výpočte dôchodku, alebo to ponecháme len na Soc. poisťovňu?! Tu by zabodoval ten ktorý by urobil v Exceli tabuľku. Bola by zložitá, iste aj náročná. Či to majú v Soc. poisťovni? - prihlásite sa nám - pracovníčky zo SP? Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať