Zavrieť

Porady

helikobaktér

mate niekto skusenosti s helikobakterom?
je to velmi nebezpecne?
zistili mi vysoke hodnoty na helikobaktera? coho sa mozem obavat? je to dlhodobe liecenie?
ak poznate nejaku stranku, kde je o nom viac popisane, privitam.....dakujem
Usporiadat
vasulka vasulka

vasulka je offline (nepripojený) vasulka

mam rada život
tina1, 3x ďakujem.
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

vasulka Pozri príspevok
tina1, 3x ďakujem.
ani neviem ci mas za co
Prajem krasny dnik
0 0
mimi30 mimi30

mimi30 je offline (nepripojený) mimi30

Dobry, mne zistila doktorka helikobaktera, ale povedala ze antibiotikami to nebudeme liecit lebo sa to aj tak potom vracia, ale ze upravime stravu.. takze mi dala poriadnu dietu. Len teraz neviem ci je dieta a upravena strava dostatocna na liecbu HP. Poradte
0 0
lienka84 lienka84

lienka84 je offline (nepripojený) lienka84

Dobry den,
ja mam tiez helikobakltera a uzivam ATB. Liecim sa ale aj probiotikami, cesnakovymi tobolkami a tiez pijem TIBI. tato kombinacia funguje na 100 percent
0 0
lienka84 lienka84

lienka84 je offline (nepripojený) lienka84

niekde som citala ze sa ma na HP pit mlieko. tak ale to je riadna kravina lebo mlieko zahlienuje a stav sa len zhorsuje
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
zuzanask Pozri príspevok
mate niekto skusenosti s helikobakterom?
je to velmi nebezpecne?
zistili mi vysoke hodnoty na helikobaktera? coho sa mozem obavat? je to dlhodobe liecenie?
ak poznate nejaku stranku, kde je o nom viac popisane, privitam.....dakujem
helikobakter spôsobuje bolesti žalúdka a niekedy aj zápaly.dá sa to liečiť ATB liečbou ale niekedy nie je účinná,a dosť dlhá. v niektorích prípadoch čo som počula sa lelikobakter vyliečiť nepodarilo.dali tomu človeku len lieky na utlmenie jeho príznakov inak nič.dá sa to zistiť odberom krvi alebo GFS vyšetrením. :-(
0 0
činčila činčila

činčila je offline (nepripojený) činčila

cavte poradte mi moze sa brat hormonalana antikoncepcia ak ma budu liecit na helikobaktera? vravela doktorka ze hej ale bojim sa ze to bude silne ak budem brat antibiotika a hor.antikoncepciu
0 0
vandamme vandamme

vandamme je offline (nepripojený) vandamme

Zdravím.....mam takeho tušaka že mam to svinstvo Helikobaktera ale to len preto že mam taq trochu nadmerne množstvo slín.....inak žaludok pracuje myslim normalne....bolesti brucha nemam...ani nič take.......mohol by som to mať už len kvoli tým slinam????..thx
0 0
aniradd aniradd

aniradd je offline (nepripojený) aniradd

ahoj Bastian, veľmi ťa chcem poprosiť daj mi vedieť ako sa zbaviť tej pliagy bez antibiotík. mám ukrutné bolesti a som v šiestom mesiaci tehotenstva, takže antibiotiká mi aj tak nehrozia. ďakujem. Darina
0 0
huhu1235 huhu1235

huhu1235 je offline (nepripojený) huhu1235

No cafte

Mne sa pred pol rokom objavili vyrazky na cele, take nic moc... ale sa mi to nepacilo, nemal som nikdy ziadne zavaznejsie problemy so zaludkom.. prisiel som doktorke ze mam vyrazky a ona ze urobime test na HP. Odber bol v poho za tyzden pri vysledkoch povedala ze ho mam. Hovorim ze coool... a ona ze pre istotu pojdete na gastroskopiu.... bleee... Tak som dnes bol.. musim povedat ze nic prijemne... ale HP je zevraj karcinogenna bakteria... tak som nejak pretrpel... Inak vysetrenie trubicou trva asi 5-10 min... nic prijemne a po priplateni 7 eur som mal vysledok hned na pockanie u lekarky. Jasne ze to bolo pozitivne... tak mi dala dvoje antibiotika a helicyt na znizenie kyslosti zaludocneho prostredia (tieto na predpis), taktiez BioGaia probiotika to je nejaky lactobacilius reuteri (neni treba ptredpis cca 6 eur) ze na to aby to vytlacilo toho HP zo stien a obsadilo miesto na stenach zaludka tam kde antibiotika znicia HP v zaludku. Liecba trva 7 dni antibiotikami a tie probiotika mam brat este mesiac. No sak uvidim.
0 0
huhu1235 huhu1235

huhu1235 je offline (nepripojený) huhu1235

Jo este poznamka... lekarka mi povedala ze HP sa siri slinami... to znamena bozkavanim a taktiez ak niekto pije po cloveku co to ma, tak sa moze nakazit.. inak prejavy nemusi mat vobec ziadne, taktiez sa HP zevraj podiela na tvorbe zaludocnych vredov a clovek si dlhu dobu nemusi nic vsimnut. V pripade ze sa diagnostikuje vcas tak vacsinou nedokaze narobit vela sarapaty.... diagnostika moze byt krvou alebo dychovou skuskou, avsak gastroskopia je najefektivnejsia lebo odhali aj vzniknute vredy.... co napriklad z krvi alebo z dychovej skusky nie je mozne... nie ze by som bol zastanca "hadice" ale je to efektivne lebo potom sa moze liecba presne nastavit.... Niekde som cital ze po ATB liecbe sa aj vzniknute vredy mozu zahojit...

tu si precitajte o tom, fakt zaujimave

mrtvemoredrnona.sk / index.php?option=com_content&view=article&id=52&It emid=22

doplnte pred linku h t t p : / /
vsetko bez medzier!!!!

Boze aky pacient tu dava tie obmedzenia ze az ked mam 15 prispevkov tak mozem pridavat linky???

Podla mna to netreba vobec podcenovat!!!!!! Mojmu otcovi to diagnostikovali, ale bohuzial neskoro. (mal uz metastazy). Najhorsie je ze je tym mozne nakazit inych ludi... preto by som to vobec nepodcenoval, a vobec neoddaloval diagnostiku a liecbu...
Momentalne tym vsetkym prechadzam tak dufam ze sem napisem este nejake postrehy.
0 0
huhu1235 huhu1235

huhu1235 je offline (nepripojený) huhu1235

Tak este pridavam ake ATB som dostal

Fromilid 500
Duomox 1000

a ako inhibitor protonovej pumpy Helicid 20 (to mi ma znizit kyslost prostredia v zaludku)

jo a lekarka zabudla povedat, ze si mam najprv asi tak pol hodku pred ATB zobrat ten Helicid.. Jaa som to do seba napchal vcera secko naraz... som dostal som taku kyselinu a bolelo ma brucho ze dikes ...
0 0
kaivorus kaivorus

kaivorus je offline (nepripojený) kaivorus

radšej so servítkou, ale pravdivo, ...ten, ktorý hľadá správnosť riešenia odstranovania zdr. problémov, na rôznych úrovniach bytia... ...viac
huhu, všetko čo si písal je pravda. Pri premnožení je to kcn baktéria.
jej vyhubenie na úroveň rovnováhy, kedy si sňou vie organizmus poradiť je niekoľko týždňov, ale bez antibiotík
mimetstar@gmail-com
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Aka hodnota vam vysla z vysetrenia krvi??
0 0
huhu1235 huhu1235

huhu1235 je offline (nepripojený) huhu1235

wegamizi Pozri príspevok
Aka hodnota vam vysla z vysetrenia krvi??

tusim 151
0 0
huhu1235 huhu1235

huhu1235 je offline (nepripojený) huhu1235

kaivorus Pozri príspevok
huhu, všetko čo si písal je pravda. Pri premnožení je to kcn baktéria.
jej vyhubenie na úroveň rovnováhy, kedy si sňou vie organizmus poradiť je niekoľko týždňov, ale bez antibiotík
mimetstar@gmail-com
ja viem, ale efektivita pouzitia ATB je vysoka, tyzdenne liecenie a potom mat pokoj tak to je si myslim ze lepsie ako sa stym trapit niekolko tyzdnov, viem sice ze ATB zabijaju aj prospesne bakterie.. a moze to byt pre organizmus drsne, ale beriem BioGaia tako som predtym pisal... tak dufam ze to bude v poho... Inak po 2 dnoch co berem ATB co ma stale nafukovalo, sa to teraz polepsilo... popritom jem vpodstate cokolvek (ale castejsie a v mensich davkach aby som "zamestnal" kyselinu v zaludku).... tak uvidim ake budu vysledky po liecbe
0 0
huhu1235 huhu1235

huhu1235 je offline (nepripojený) huhu1235

Inak este jedna podla mna podstatna vec:

je potrebne odstranit stres, a vyvarovat sa stresovych situacii, pretoze si myslim ze stres je spustac chorob a nenapomaha liecbe. Hlavne ak stres sa odraza na bolestiach brucha alebo zazivacich problemoch. Clovek sa musi vediet ukludnit a hlavne si nepripustat banalne veci... to je podla mna zakladom uspesnej podpory v liecbe. Viem ze to neni vzdy jednoduche ale ak clovek na tom zapracuje dokaze sa drzat v pohode... alebo aspon znizit dopad stresu... mam to z vlastnej skusenosti...
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

huhu1235 Pozri príspevok
tusim 151
Ja mam 300 a nemam ziadne priznaky, ani problemy, gastrolog mi doporucil nechat to tak, pokial je to v klude.
Tie stresy su naozaj velkym problemom, treba sa ich vyvarovat. { aj ked niekedy to fakt nejde}
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Ano slinami.A tak vždy letím do nebies,ked vidím,ako mamička olizne cumeľ,ochutná mliečko a strčí ho dieťaťu do pusy.Alebo ako gazdinka ochutná lyžičkou raz,dva krát,tri krát........Myslite na to žienky,čo máte doma dieťa,nikdy neviete,či nenosíte v sebe Helicobactera.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať