Zavrieť

Porady

Rušenie nočného kľudu v obci

Dobrý deň prajem! V obci kde bývame každý druhý víkend sa konajú narodeninové oslavy, ktoré trvajú od poobeda až do piatej rána. A už nielen cez víkendy ale aj cez týždeň. Kultúrny dom sa nachádza v strede dediny a v blízkosti sú rodinné domy. Nadmerný hluk obťažuje občanov, vôbec sa nedá spať. Môžem v takomto prípade zavolať políciu? Od obecného úradu nie sú vydané žiadne výnimky z nočného kľudu a žiadne oznámenia o tom, že sa idú konať takéto "akcie". Ďakujem za odpovede!
marjankaj Povoľujem ti zavolať políciu.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  Chobot je offline (nepripojený) Chobot

  Chobot
  Políciu môžeš zavolať kedykoľvek. Aj bez dôvodu. Len potom si následky nesieš ty.

  Ale podľa mňa problém bude inde - v tebe. Ty budeš ten typ mestského prisťahovalca, ktorému vadí na dedine všetko - od kikiríkania kohútov, cez brechot psov, smrad z kravína, muchy, komáre, krik detí ... až po tie oslavy. Neverím, že každá oslava ja tak bujará, že nemôžeš kvôli tomu v noci spať. Alebo že na každej oslave hulákajú do piatej rána. Možno sú to svadby a nie narodeniny. Ty si mala akú svadbu. Boli ste celú noc ticho? Nehrala ti hudba? Keby ti prišiel niekto na svadbu, že ste hluční, tak by si ho určite poslala do pr..le.

  Keď si sa sťahovala, tak si musela vedieť, čo máš v okolí domu. A teda rátať s rizikom, že v kulturáku sa dejú "kultúrne akcie". Alebo si čakala, že tam budú len v nedeľu premietať filmy pre deti o druhej?

  Tiež bývam v malom meste. Nejaký čas som býval u svokrovcov, čo tiež bývajú kúsok od kulturáku. Tiež sa tam konali rôzne oslavy, kolotoče, hudba, cigánska a pod. Nikdy mi nenapadlo sťažovať sa na hluk.

  Ale veď zavolaj na nich políciu, ak máš pocit, že je to hlučné. Ostatní susedia si čo myslia? Budeš potom v dedine veľmi "obľúbená".

  Rušenie nočného kľudu v obci

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.