Zavrieť

Porady

Reklamacia vyuctovania tepla a splatnost nedoplatku

Je mozne reklamovat u spravcu vyuctovanie tepla sposobene prepocitavanim vyhlaskou 503 ?
Nedoplatok je podla zakona nutne zaplatit ? Lebo vo vyuctovani mam splatnost nedoplatku 60 dni a zaroven mi zvysili zalohove platby . Co ak nedoplatok nezaplatim ? Nevidim ziadne sankcie a nedoplatok sa do roka vyrovna zvysenymi zalohami
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

  ivka70
  Reklamovat mozes, je to tvoje pravo.
  Nedoplatok treba ale zaplatit v lehote splatnosti. Ak by reklamacia bola uznana, rozdiel ti vratia. Nedoplatok sa ziadnymi zvysenymi zalohami nezaplati, tie sa zuctuju az vo vyuctovani nasledujuci rok.
  Ak nedoplatok nezaplatis, vznikne ti dlh a spravca bude postupovat podla zakona a toho, co mate ako spolocenstvo dohodnute ohladom neplaticov.
  10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  Adortl Dakujem.
  V zmluve o vykone spravy je len sankcia za omeskane zalohove platby. O sankcii za vyrovnanie nedoplatku ani zmienka
  ivka70 to by vlastne nebolo treba ani nedoplatky platit, pri takej logike .. ze?
  Adortl Spravca neodhadol zalohove platby / pricinenim 503 / . teraz mi ich zvysil. Je celkom mozne, ze 503 bude zrusena a bude sa robit opravne vyuctovanie
  misoft Teraz zaplatíš, ak sa 503-ka zruší a bude sa znova robiť prepočet - zahrnú ti to do vyúčtovania na budúci rok. Opravné vyúčtovanie by sa konalo, ak by ONI pochybili a ty by si ich chybu reklamoval. Ale pokiaľ sa to týka legislatívy - zahrnie sa to v budúcom vyúčtovaní.
  marjankaj Ty by si zrušil ešte aj víťazný február 1948.
  Adortl misoft: nemal by spravca najpr poslat upomienku ?
  kukučka Veď neplať a čakaj kým ťa odpoja.
  veronikasad správca nezvykne odpojiť, vymáha nedoplatok súdnou cestou, okrem nedoplatku uhradí aj súdne trovy.
  veronikasad platíš zálohové platby, neuhradil si nedoplatok z vyučtovania, ten si správca zvykne vymáhať cestou súdu. Ale pozri odkazy v tej druhej teme, chystaju sa hromadné žaloby. o akú sumu nedoplatku sa jedná ? Ideš reklamovať spôsob vyučtovania ?
  veronikasad Blbosť na n-tu, nerob si z poradakov srandu
    zbaliť
  3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  veronikasad Preto si mi z iného nicku mazal komentare, keď som citovala z článku Pravdy, že pomerové merače nie sú certifikované ?
  Musíš ty len sám založiť občianske zdruzenie a bojovať za svoju pravdu.,,
  sito Veronika, maže, áno maže, manipuluje, nie len poradu. Veď preto sa tu prezentuje ako v pohádke, aby sa mohol pohádať, preto tu má 1 000 + 1 hláv. A možno už ani to mu nestačí, aby ho nepoznali poraďákov oči. Ale, tie jeho mimikry sú mu na *---*!

  Toto je to?

  "Za zmenou tohto systému sú silné lobistické skupiny, pre ktoré je prioritný zisk, keďže v rámci Slovenska ide o miliónové sumy.

  ***Nikde na webe výrobcov PRVK som nenašiel certifikát ptvrdzujúci, že PRVK sú meradlom tepla uznaným Slovenským metrologickým ústavom. ***

  Z tohto dôvodu by to mala prešetriť Generálna prokuratúra SR,"

  "1. Výrobcovia s dodávatelia tepla a TÚV

  2. Spoločnosti, ktoré za odplatu zmluvne zabezpečujú pre správcovské spoločnosti rozúčtovanie tepla a TÚV

  3. Spoločnosti, ktoré inštalujú resp. vyrábajú pomerové vodomery a pomerové merače tepla prepojené so správcovskými spoločnosťami.

  *****uvedeným subjektom nikdy nešlo o spravodlivé rozúčtovanie nákladov za teplo*****"

  Napísané, svätá pravda! Metrologický ústav to, tie prístroje nemôže certifikovať! Nevyjadrujú žiadnu technickú jednotku, liter, meter, kWh, kubík, °C ... Zaznamenávajú pôsobenie tepla na radiátoroch v istom bode namontovania na radiátoroch. Sú to dieliky, body, jednotky, ktoré nemerajú, len evidujú, zaznamenávajú, zapisujú pôsobenie tepla, ktoré vykuruje dom, časť domu, zabezpečuje v miestnosti domu, zákonom požadovanú teplotu v °C. Z histórie, boli najprv odparovacie, potom aj na spiatočke sklíčko, ktoré sa sfarbilo a podľa farvy sa delili náklady, elektronické, a každá firma má iné a iný spôsob rozpočítania nákladov domu na byty. Tie srandy, notesy zneužívajú niektorí vlastníci bytov, aby sa čo najmenej podieľali na vykurovaní domu. Nič nezapíšu, nič neplatím. A na základe toho ich tiež zneužívajú tie tri uvedené subjekty. Ten kto si preštuduje vyhlášku 630/2005 až po vyhlášku 503ku, 503/2022, musí uznať, že toto je pravda"

  "*****uvedeným subjektom nikdy nešlo o spravodlivé rozúčtovanie nákladov za teplo*****"

  Išlo a ide im len a len o to, aby čo najviac *---* tých posledných, spoluvlastníkov bytových domov, vlastníkov bytov v nich, prípadne nájomníkov bytov.

  Pritom je jednoduché riešenie k spokojnosti väčšiny vlastníkov bytov v dome. Od istej hranice dielikov, čím menej kúriš, podieľaš sa na vykurovaní domu, tým väčší podiel z nákladov domu uhrádzaš, platíš! pred viac ako 20timi rokmi +/- mi jeden taký odborník na to povedal, že pre ľudí je to zložité. A tak to TÍ odborníci po rokoch vyriešili 503kou, teda *---*, ale nechtiac priznali svoj skutočný zámer. Oškrábať, odrbať z tých posledných aj kožu, poslednú korunu.
  veronikasad Hnupe, hnupe, ty sa musíš naozaj odsťahovať na cistinku uprostred lesa. Tam ti nikto ubližovať nebude ...
    zbaliť

  Reklamacia vyuctovania tepla a splatnost nedoplatku

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.