Zavrieť

Porady

odvody do sociálnej poisťovni pri spätnom doručení starobného dôchodku

AKo mám postupovať keď zamestnanec mi doniesol rozhodnutie o priznaní predčasného starobného dôchodku od 2.1.2006? Myslím tým odvody do sociálnej poisťovni. Poradí mi niekto? Je to súrne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    koalko
    AKo mám postupovať keď zamestnanec mi doniesol rozhodnutie o priznaní predčasného starobného dôchodku od 2.1.2006? Myslím tým odvody do sociálnej poisťovni. Poradí mi niekto? Je to súrne.
    Opravné výkazy za všetky predchádzajúce mesiace, čiže 01-08/2006. Vo výkaze za tento mesiac si ponížiš odvody vo výške vzniknutých preplatkov.

    koalko je offline (nepripojený) koalko

    koalko
    áno to viem, ale čo spätne. od 2.1.06 neplatí invalidné, od 1.8.06 ponížim nemocenské, ale ako je to s fondom zamestnanosti to uplatním od 2.1.06 alebo až od 9/06?????????????

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    koalko
    áno to viem, ale čo spätne. od 2.1.06 neplatí invalidné, od 1.8.06 ponížim nemocenské, ale ako je to s fondom zamestnanosti to uplatním od 2.1.06 alebo až od 9/06?????????????
    Aj fond zamestnanosti neplatí od 2.1.2006, § 19 odst. 3 písm. b - poistenie v nezamestnanosti sa nevzťahuje na osobu, ktorej bol priznaný starobný dôchodok alebo predčasný starobný dôchodok.

    janber je offline (nepripojený) janber

    janber
    koalko
    áno to viem, ale čo spätne. od 2.1.06 neplatí invalidné, od 1.8.06 ponížim nemocenské, ale ako je to s fondom zamestnanosti to uplatním od 2.1.06 alebo až od 9/06?????????????
    - Za január 2006 až júl 2006 opravíš invalidné poistenie a poistenie v nezamestnanosti zamestnanca aj zamestnávateľa,
    - za mesiac august 2006 opravíš invalidné, nemocenské poistenie a aj poistenie v nezmastnanosti zamestnancovi a zamestnávateľovi.
    -za mesiac september 2006, t.j. v tejto výplate už zamestnanec ani zamestnávateľ nebude platiť invalidné,nemocenské poistenie a poistenie v nezamestnanosti .

    Nezabudni poslať RLFO, kde takéhoto zamestnanca odhlásiš z ID od 01.01.2006 a z NP od 01.08.2006.

    Čo sa týka opravných výkazov za 01-08/2006 som si nie istá. Mne ich na SP nekázali vystavovať.

    Jana

    Eliška je offline (nepripojený) Eliška

    Eliška
    janber
    - Za január 2006 až júl 2006 opravíš invalidné poistenie a poistenie v nezamestnanosti zamestnanca aj zamestnávateľa,
    - za mesiac august 2006 opravíš invalidné, nemocenské poistenie a aj poistenie v nezmastnanosti zamestnancovi a zamestnávateľovi.
    -za mesiac september 2006, t.j. v tejto výplate už zamestnanec ani zamestnávateľ nebude platiť invalidné,nemocenské poistenie a poistenie v nezamestnanosti .

    Nezabudni poslať RLFO, kde takéhoto zamestnanca odhlásiš z ID od 01.01.2006 a z NP od 01.08.2006.

    Čo sa týka opravných výkazov za 01-08/2006 som si nie istá. Mne ich na SP nekázali vystavovať.

    Jana
    Ani odo mňa soc.poisťovňa nežiadala opravné výkazy /BA/.

    odvody do sociálnej poisťovni pri spätnom doručení starobného dôchodku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.