Zavrieť

Porady

Mobil

Prosím Vás, ak podnikateľ nemá zahrnutý mobil do majetku firmy, nemôže si dať výmenu SIM karty do nákladov, že? Nie som si istá, potrebovala by som to potvrdiť.
----------
Faktúra je vystavovaná na firmu, ale v knihe DHIM som ho nevidela, ak by som ho tam chcela zahrnúť, tak ako sa to robí, keďže mobil bol zakúpený na paušál.

Ďakujem
Naposledy upravil Mickya : 30.11.04 at 07:08 Dôvod: Doplnenie pod čiarou
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Je to akciový mobil, stál napr. 490 Sk, teda táto suma bola účtovaná hneď do spotreby, na karte DHIM nemusí byť evidovaný. Ja osobne nevidím problém, prečo by sa nemohla výmena SIM karty zaúčtovať do nákladov firmy. Veď ako píšeš aj faktúra chodí na firmu. U nás vo firme to tiež takto účtujem.

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Ja aj takéto predmety - teda mobil za 490 Sk vediem v operatívnej evidencii. Je to zoznam s cenou a číslom dokladu nadobudnutia. Práve preto je to podľa mňa dôležité, že možno vydokladovať, že platím napr. faktúru za mobil v majetku firmy, kupujem do neho novú SIM kartu, prípadne batériu a pod.

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Však vydokladovať ho môžem aj ja - nájdem faktúru ktorou sa kupoval. Mám ho vedený na analytike 501 takže vyhľadať ho nie je problém.

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Nie je problém v bežnom roku, ale niekedy ísť do archívu je už problematickejšie. Preto sa mi zdá jednoduchšie viesť takúto evidenciu. To isté je to aj pri vysávačoch, počítačoch, tlačiarňach. Nemám problém preukázať, že uvedené predmety sme nakúpili do firmy a k nim nakupujem spotrebný materiál.

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    My napr. vôbec nemáme v evidencii mobilné telefóny. T.z. konatelia sa dohodli, že si do firmy nekúpia nové mobil.tel., ale budú používať svoje vlastné.
    Fa nám chodia na firmu. Tieto fa dávam priamo do nákladov.

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    bea
    Nie je problém v bežnom roku, ale niekedy ísť do archívu je už problematickejšie. Preto sa mi zdá jednoduchšie viesť takúto evidenciu. To isté je to aj pri vysávačoch, počítačoch, tlačiarňach. Nemám problém preukázať, že uvedené predmety sme nakúpili do firmy a k nim nakupujem spotrebný materiál.
    No ale aj tak, takýto zoznam v operatívnej evidencii je aj tak podložený jednotlivými faktúrami, nie? Lebo iba zoznam DHM by prípadnej daň. kontrole asi nestačil, tiež by chceli vidieť pôvodné faktúry Aspoň ja si to tak myslím.

    jela je offline (nepripojený) jela

    jela
    Môj známy si kúpil dávnejšie mobil, neskôr teda presnejšie v tomto roku ho dal u operátora prepísať na firmu - SZČO. Od toho mesiaca si zaraďuje FA do výdavkov ako prevádzková réžia. Mal by do majetku zaradiť aj mobil ? aj keď ho nekúpil v tomto roku ?

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Ja som tiež dala prepísať svoj súkromný mobil na SZČO a do svojej operatívnej evidencie som si ho zaradila s nulovou hodnotou, aby som mala prečo účtovať o faktúrach. Podľa mňa ide len o evidenciu "pre istotu".

    Pre ZuzanuA : Možno by daňová kontrola chcela aj faktúry, ale možno ani nie. Ale aj pre moje potreby je takáto evidencia dobrá, nakoľko v niektorých firmách je takýchto drobných predmetov, ku ktorým sa dokupuje materiál, prípadne sa dávajú opraviť veľa a musím si skontrolovať, či je k tomu súvisiaci predmet. Takto mi stačí pozrieť do tabuľky, prípadne si vyfiltrovať to čo potrebujem a nemusím hľadať v starších dokladoch.
    Naposledy upravil bea : 30.11.04 at 13:41 Dôvod: úprava

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.