Zavrieť

Porady

prva pracovna zmluva

bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
Chcela by som niekoho kto ovlada program Olymp poprosit o pomoc. Nie som mzdarka a nasa novovzniknuta firma doteraz ani nezamestnavala zamestnancov naPZ, len dohodarov. Teraz ideme zamestnat prveho zamestnanca. Prirucku Olympu mam precitanu, no nie som z toho nejaka mudra. Nastastie tento zamestnanec je jednoduchy priklad, je slobodny, predtym pracoval u ineho zamestnanca, nema deti, bude mat mesacnu mzdu. Zadala som si ho v personalistike..Osobne udaje, Mzdove udaje..do Zloziek mzdy som napisala len kod 10...mesacna mzda, priradila som mu standardny kalendar. Ked mu budem robit vyplatu, tak zadam vypocet mzdy.Ak nebude mat dovolenku ani nebude PN, tak je vsetko OK,...no v opacnom pripadeneviem co urobit. Docitala som sa, ze sa to robi cez opravu mzdy. pridavaju sa polozky mzdy...no tam mi to nie je jasne, co sa tyka napr. dovolenky..Ked pridam v zlozkach mzdy mzdovu polozku nahrada za dovolenku, tak to odomna pyta priemer..typ priemeru...
predpokladany...a tam predpokladany mesacny zarobok,
alebo typ priemeru skutocny...a tam uhrn vyplatenych miezd bez nahrad,odprac. dni z predosl. stvrtroku,atd....
na zaklade coho vypocita priemer...neviem si rady...kde mam tie udaje vziat, a ktory typ priemeru tam zadat? a ako je to pri novom zamestnancovi..viem ze tanma narok na dovolenku az po odpracovani urc, casu...a este v tej oprave mzdy, treba opravit aj mesacnu mzdu...myslim dni...ak mal zamestnanec dovolenku....a teda pracoval menej dni...nerozumiem celkom dobre tym prac. kalendarom...ako sa to pouziva...
nevedel by niekto napisat...strucne a jdenoducho ako postupovat v programe OLymp,pri zadavani noveho zamestnanca na prac. zmluvu...? Dakujem
Usporiadat
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

bui
Chcela by som niekoho kto ovlada program Olymp poprosit o pomoc. Nie som mzdarka a nasa novovzniknuta firma doteraz ani nezamestnavala zamestnancov naPZ, len dohodarov. Teraz ideme zamestnat prveho zamestnanca. Prirucku Olympu mam precitanu, no nie som z toho nejaka mudra. Nastastie tento zamestnanec je jednoduchy priklad, je slobodny, predtym pracoval u ineho zamestnanca, nema deti, bude mat mesacnu mzdu. Zadala som si ho v personalistike..Osobne udaje, Mzdove udaje..

do Zloziek mzdy som napisala len kod 10...mesacna mzda, priradila som mu standardny kalendar. Ked mu budem robit vyplatu, tak zadam vypocet mzdy.
Vojdeš do „výpočet mzdy“ , nastavíš sa kurzorom na daného zamestnanca, klikneš na „generovať“ a program sám ti preberie údaje z personalistiky do výpočtu mzdy a mzdu aj vypočíta – ale len mesačnú mzdu bez prípadných zmien, ktoré musíš ty zadať.

Ak nebude mat dovolenku ani nebude PN, tak je vsetko OK,...no v opacnom pripade neviem co urobit. Docitala som sa, ze sa to robi cez opravu mzdy. pridavaju sa polozky mzdy...no tam mi to nie je jasne, co sa tyka napr. dovolenky..
Po vygenerovaní mzdy zamestnanca, cez „oprav“ pridáš položku „náhrada za dov.“ a máš tam aj kalendár = 31 okienok. Ty klikneš na tie dni, kedy bola dovolenka. Program sám vypočíta náhradu za dovolenku a sám upraví mesačnú mzdu za tieto dni – ty nemusíš už nič v tej veci urobiť.

Ked pridam v zlozkach mzdy mzdovu polozku nahrada za dovolenku, tak to odomna pyta priemer..typ priemeru...
predpokladany...a tam predpokladany mesacny zarobok,
alebo typ priemeru skutocny...a tam uhrn vyplatenych miezd bez nahrad,odprac. dni z predosl. stvrtroku,atd....


Predpokladaný priemer je voľne povedané, koľko by zarobil, keby bol v predchádzajúcom štvrťroku u vás pracoval = 3x mesačná mzda : počet pracovných dní (asi tak). Keďže zamestnanec má nárok na dovolenku až po odpracovaní 60 dní (t.j. pravdepodobne až v nasledujúcom štvrťroku) , potom tento tvoj výpočet nebude použitý a v ďalšom štvrťroku si program sám vypočíta dennú náhradu.

na zaklade coho vypocita priemer...neviem si rady...kde mam tie udaje vziat, a ktory typ priemeru tam zadat? a ako je to pri novom zamestnancovi..viem ze tan ma narok na dovolenku az po odpracovani urc, casu...a este v tej oprave mzdy, treba opravit aj mesacnu mzdu...myslim dni...ak mal zamestnanec dovolenku....a teda pracoval menej dni...


nie! program sám upraví mesačnú mzdu -zníži -za dni dovolenky, kedy je náhrada mzdy.

nerozumiem celkom dobre tym prac. kalendarom...ako sa to pouziva...

ja s kalendárom nič nerobím (mám len zamestnancov s mesačnou mzdovu) ...

nevedel by niekto napisat...strucne a jdenoducho ako postupovat v programe OLymp,pri zadavani noveho zamestnanca na prac. zmluvu...? Dakujem
Odpoveď je modrá. Je tam veľa otázok, neviem či som všetky zodpovedala, ak máš ešte nejasnosti, pýtaj sa
Naposledy upravil liba2 : 10.10.06 at 08:02 Dôvod: gram.nepresnosť
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Zadanie nového zamestnanca.

Na začiatku treba mať vyplnené aj údaje súvisiace s poisťovňami a DÚ, aby Ti dobre vypĺňalo prehľady , hlásenia,oznámenia atp.
Organizácia, Podnik -Účet pre výplatu miezd = vaše firemné číslo účtu
Organizácia, Bankové účty - vyplniť údaje pre jednotlivé poisťovne a DÚ

Zamestnanec:
Personalistika, Nový-vyplniť všetky zložky. V mzdových údajoch zafajknúť alebo nie (podľa skutočnosti) prehlásenie o dani+odpočet nezd. časti+zúčastnený na 2.pilieri + pridať pracovný pomer. Nezabudni zadať jeho zdr.poisťovňu.Potom cez Dokumenty, Personalistika vytlačíš prac. zmluvu aj súhlas dotknutej osoby.

Ak budeš mať nejaký problém, pýtaj sa, poradíme.
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
zatial velmi pekne dakujem....
este by som len potrebovala vediet pri zadavani tych bank. uctov..nie je mi celkom jasne co vyplnit v kolonkach
Kod
cislo klienta

dalej pri ucte zamestnanca
variabilny symbol
konstantny symbol

pri socialnej poistovni ci je spravne
VS...ident.cislo zamestnavatela
KS je 3118

pri zdravotnej poistovni
variabilny symbol
konstantny symbol

zatial tolko.....dakujem, dakujem, dakujem
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

bui
zatial velmi pekne dakujem....
este by som len potrebovala vediet pri zadavani tych bank. uctov..nie je mi celkom jasne co vyplnit v kolonkach
Kod Vyplníš len pri účtoch zdravotných poisťovní a dáš tam kód poisťovne (napr. VšZP: 2500
cislo klienta Niektoré banky prideľuju svojim klientom číslo, ktoré sa uvádza pri úhradách. Olymp to nevyžaduje, len umožňuje.

dalej pri ucte zamestnanca
variabilny symbol Uvádzam jeho osobné číslo.
konstantny symbol Uvádzam 0038

pri socialnej poistovni ci je spravne
VS...ident.cislo zamestnavatela ÁNO
KS je 3118 ÁNO

pri zdravotnej poistovni
variabilny symbol Číslo platiteľa, spravidla je to IČO.
konstantny symbol 3558

zatial tolko.....dakujem, dakujem, dakujem
Odpoveď je modrá
Naposledy upravil liba2 : 11.10.06 at 21:29 Dôvod: doplnený text "kód"
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
ako som uz pisala nie som mzdarka a zamestnali sme prvych dvoch zamestnancov. Jeden z nich po skonceni skoly pokracoval ako doktorant.Po skonceni doktorantury bol prihlaseny dva mesiace na urade prace. Teraz sme ho zamestnali a ja som od neho pozdaovala zapocet rokov. Tvrdi mi, ze mu skola za obdobie doktorantury nechce dat zapocet..dala mu len potvrdenie o tom ze bol na doktoranture, tym padom neodovzdal zapocet okov ani na urad prace , lebo ho nema...neviem ako pokracovat. Kto a co ma povinnost urobit. Zamestnanec mi doniesol zapocet za roky studia na vysokej skole, plus potvrdenie za roky doktorantury, z uradu prace nemam nic...neviem si rady...

A este jedna podotazocka pre mzdarov, mame dohodara ktory bude robit na prelome dvoch mesiacov..ide o pracu v zahranici...mam tu dohodu rozdelit na dve....za mesiac november a zvlast za mesiac december...kvoli odvodom do SP....alebo sa to v Olympe da aj nejako inak....lebo mesacne hlasenia sa robia za mesiac....
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

bui
A este jedna podotazocka pre mzdarov, mame dohodara ktory bude robit na prelome dvoch mesiacov..ide o pracu v zahranici...mam tu dohodu rozdelit na dve....za mesiac november a zvlast za mesiac december...kvoli odvodom do SP....alebo sa to v Olympe da aj nejako inak....lebo mesacne hlasenia sa robia za mesiac....
Predpokladám, že ide o DVP. Pokiaľ mu za november nebude vyplatená odmena, ale až v decembri, tak v novembri o ňom nič nezadávaš; nevojde do výkazu pre SP - a to bude v poriadku, lebo nemá príjem. Všetko bude až v decembri.
Ak dostane odmenu aj v nov. aj v dec., tak ho spracuješ v každom mesiaci a do výkazov vojde v každom mesiaci.
Začiatok vzťahu bude mať zadaný v novembri a ukončenie v decembri. Stačí?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

bui
ako som uz pisala nie som mzdarka a zamestnali sme prvych dvoch zamestnancov. Jeden z nich po skonceni skoly pokracoval ako doktorant.Po skonceni doktorantury bol prihlaseny dva mesiace na urade prace. Teraz sme ho zamestnali a ja som od neho pozdaovala zapocet rokov. Tvrdi mi, ze mu skola za obdobie doktorantury nechce dat zapocet..dala mu len potvrdenie o tom ze bol na doktoranture, tym padom neodovzdal zapocet okov ani na urad prace , lebo ho nema...neviem ako pokracovat. Kto a co ma povinnost urobit. Zamestnanec mi doniesol zapocet za roky studia na vysokej skole, plus potvrdenie za roky doktorantury, z uradu prace nemam nic...neviem si rady...
Nevidím žiadny problém.... máš potvrdenie o dobe doktorantúry. Ak sa prekrýva s dobou štúdia, potom túto dobu počítaš do zápočtu len raz - to je princíp (ešte som taký prípad nemala, ale tak by som to urobila).
Pre budúcnosť: ak ti zamestnanec neprinesie doklad pre zápočet nejakej doby, je to jeho problém, ty sa tým nezaťažuj.
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
V tom prvom pripade..ano ide o dohodu...takze zadam dohodu od 19.11 do 3.12.../ide o jedinu ulohu, ktoru vykona v zahranici za dohodnutu odmenu/v prac. pomeroch a mzdu mu vygenerujem az v januari, za december?...stale nechapem pri dohodach, kedze ide o vykon nejakej ulohy..nie o prac. cinnost, ako mam dopredu vediet kolko hodin to bude trvat...

A k tomu duhemu...doktorantske studium sa mu neprekryva so studiom na VS...za studium ma zapocet, no za doktorantske ma len potrvrdenie..a za urad prace nema nic, kedze im nedal zapocet ....A ja mam do Olympu zadat pocet odprac. rokov...mam trvat na tom aby to doniesol...ako mu potom ja vystavim zapocet...? a aj narok na dovolenku ci 20 ci 25 dni..nezavisi to od poctu odprac. rokov?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

bui
V tom prvom pripade..ano ide o dohodu...takze zadam dohodu od 19.11 do 3.12.../ide o jedinu ulohu, ktoru vykona v zahranici za dohodnutu odmenu/v prac. pomeroch a mzdu mu vygenerujem az v januari, za december?...stale nechapem pri dohodach, kedze ide o vykon nejakej ulohy..nie o prac. cinnost, ako mam dopredu vediet kolko hodin to bude trvat...
V dohode predsa musí byť dohodnutá jeho odmena za vykonanie práce (alebo podľa počtu odpracovaných hodín?) a splatnosť tejto odmeny. Odmena sa vypláca spravidla po dokončení úlohy; ale môže byť vyplatená aj vo výplatnom termíne platnom pre zamestnancov - treba do dohody uviesť kedy bude odmena vyplatená.
Ak úloha bude splnená v decembri, odmena vyplatená v decembri, potom v Olympe to zadáš do výplat za december, do SP to pôjde do výkazu za december.
Počet hodín potrebných na splnenie úlohy sa určí odhadom, tento odhad sa uvedie aj do dohody (ak sa nedá určiť presne). Ak odmena je dohodnutá podľa počtu hodín potrebných na splnenie úlohy, potom odmena bude podľa skutočného počtu hodín x Sk . To nevadí, že v dohode bude uvedený iný počet hodín. Ale pri DVP je správnejšie dohodnúť odmenu za úlohu - nie za hodiny.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

bui
A k tomu duhemu...doktorantske studium sa mu neprekryva so studiom na VS...za studium ma zapocet, no za doktorantske ma len potrvrdenie..a za urad prace nema nic, kedze im nedal zapocet ....A ja mam do Olympu zadat pocet odprac. rokov...mam trvat na tom aby to doniesol...ako mu potom ja vystavim zapocet...? a aj narok na dovolenku ci 20 ci 25 dni..nezavisi to od poctu odprac. rokov?
1. Prosím ťa uveď čo je potvrdené.
2. Ak bol na úrade práce evidovaný ako uchádzač o zamestnanie, potom by mal dostať od nich potvrdenie o dobe od-do kedy bol evidovaný. Táto doba sa započíta. ÚP mu nemôže potvrdiť dobu zamestnania za predchádzajúci čas, takže to že neodovzdal na ÚP nejaké potvrdenie, s tým nesúvisí.
3. Do Olympu zadáš taký počet odpracovaných rokov, na aký budeš mať potvrdenia, to znamená, že ak napr. nedostaneš od zamestnanca žiadne potvrdenie, tak tam neuvedieš nič.
4. Tento prípad dúfam nebude DVP ale riadny pracovný pomer ? Lebo pri dohodárovi sa odpracované roky vôbec nesledujú.
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
Dakujem....ide o riadneho zamestnanca na prac. zmluvu..nie dohodara...

Myslela som si, ze urad prace pyta od zamestnanca zapocet ..odpracovane roky...aby pokracoval v sledovani tychto rokov a odovzdal pri odhlaseni novy zapocet s rokami..dnami..kedy bol zamestnanec na urade prace...

takze mne stacia potvrdenia...zo skolu mam zapocet..plus potvrdenie z doktorantskeho studia..plus potvrdenie z uradu prace...spocitam to, zadam do Alfy a potom v pripade vypovede urobim novy..nas zapocet, v ktorom budu vsetky tieto roky? Takze nemam trvat na tom aby doniesol nieco viac?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Presne tak ako hovoríš . Máš všetko čo potrebuješ.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

bui
...ako mu potom ja vystavim zapocet...? a aj narok na dovolenku ci 20 ci 25 dni..nezavisi to od poctu odprac. rokov?
Ešte som zistila, že som nedočítala záver tvojho príspevku .
1. Tento tvoj "doktorant" určite nebude mat nárok na dovolenku vyšší ako 20 dní.
Pre budúcnosť: ak ti zamestnanec nepredloží potvrdenie o odpracovaných rokoch a jeho vek bude nasvedčovať, že už by mal nárok na 25 dní dovolenky, tak mu jednoducho priznáš len 20 dní.
2. K zápočtu sa tu na porade už popísalo veľa, odporúčam ti prečítať si to.
Ja od zamestnanca požadujem predložiť mi originálne zápočty, z nich si urobím kópiu a na ńu zapíšem, že som originál videla, originály zamestnancovi vrátim. Keď odchádza, dostane od firmy potvrdenie o odpracovanej dobe ktorú u len u nej odpracoval - teda nepripočítavam predchádzajúce roky. Robím to tak preto, že už som sa stretla s tým, že tá istá doba bola na potvrdeniach u zamestnanca započítaná 2x - teda nechcem niesť zodpovednosť za potvrdenia, ktoré som ja nevystavila.
Prajem ti peknú nedeľu.
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
No a som tu zas, vyskytol sa mi problem v Olympe a nechapem co robim zle...mam otvoreny mesiac november a idem robit vyplaty. Mam dvoch dohodarov, ktori u nas uz na dohodu robili a dvoch zamestnancov, jedneho ktory robi u nas od oktobra a druheho noveho, ktory robi od novembra. Mam pri nich zadane vsetko co zadavam inokedy...nove prac.pomery pri dohodaroch a pri novom pracovnikovi, datumy, dohodnutu mzdu...no a ked dam generovat mzdu, tak mi to vypocita pri dohodaroch mzdu za dohodu. ktoru u nas mal v minulych mesiacoch...zoberie teda dohodnutu mzdu napr. z juna...na a pri novom zamestnancovi mi vypocita nulu..a toho druheho zamestnanca vypocita dobre no pyata predtym prepokladany zarobok kvoli dovolenke..tam dufam ze nerobim chybu ked mu napisem dohodnutu zakladnu mzdu z prac. zmluvy, lebo este nemal ziadne odmeny aani premie, len cisty zaklad v oktobri..
Co mam robit? Kde robim chyb?Predtym mi to nerobilo...Vzdy urobim uzavierku a program mi sam vygeneruje novy mesiac...a aj ten jediny mam otvoreny, ostatne mam uzamknute..pomozte, vyplatny termin sa blizi
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

bui,
pozri si v personalistike "Zložky mzdy". Čo tam
máš zadané, to ti zoberie pri generovaní mzdy.
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
dakujem, dakujem dakujem
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
Myslela som, ze uz je vsetko ok a mam novy problem. Zamestnanca ktory u nas pracuje od oktobra mi vypocital Olymp...teda jeho mzdu...podla mna dobre. Bolo 22 dni, z toho 2 dni bol sviatok...a program zakladnu mzdu prepocital .......zaklad /22 *20dni....a druha polozka, nahrady za sviatok..2*priemer na den..co je v jeho pripade predpokladana mzda na den..teda zaklad/22
No pri druhom zamestnancovi, ktory u nas pracuje od novembra Olymp vypocital ze na odpracovane dni ..na 20 dni...dal cely zaklad, teda nic neprepocital, no a k tomu dal 2 krat priemer na den..za sviatok...teda mi vysla vysledna hruba mzda zaklad plus nahrady za dva dni sviatkov...co si mysllim ze je zle...Preco to program pri jednom urobil tak a pri druhom inak...nemali sme ziadne PN, dovolenky, premie,..nic..uplne jednoduche mzdy, kde mam zakladnu mzdu . Kde som urobila chybu...Mame len tychto dvoch zamestnancov....okrem dohodarov
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Neviem to posúdiť; myslím že je chyba v zadaní. Keď mám takýto problém, volám na toto číslo: 041/7071041 - je to Kros Žilina pre Olymp. Na počkanie obratom ruky mi správne poradia; ako krajné riešenie to môžeš použiť (ja by som zavolala hneď).
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Ahojte, nechcem zakladať novú tému a vo vyhľadávači som nenašla: Ako sa prosím Vás robí v Olympe zmena priezviska /pracovníčka sa vydala/, aby mi to program vypísal na Registračný list FO?
Vďaka, Eva
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

ZEvina Pozri príspevok
Ahojte, nechcem zakladať novú tému a vo vyhľadávači som nenašla: Ako sa prosím Vás robí v Olympe zmena priezviska /pracovníčka sa vydala/, aby mi to program vypísal na Registračný list FO?
Vďaka, Eva
V personalistike, cez opravu, nahraš terajšie meno (hore) a rodné určite už máš nahraté.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať