Zavrieť

Porady

Kúpa ojazdeného vozidla - treba znalecký posudok?

Chcela by som Vas poprosit o radu pri rieseni tejto situacie:

Planujeme do firmy (s.r.o.) zakupit ojazdene vozidlo starsie ako 4 roky, od inej s.r.o. Je nutne dat spravit znalecky posudok kvoli stanoveniu ceny pre ucely danoveho odpisovania? Alebo staci preukazat, ze kupna cena je realnou cenou na trhu (ak ano ako)? A aku hodnotu si mozme odpisovat (bez problemov s daniarmi), ak by bola kupna cena vozidla vyssia ako cena stanovena znaleckym posudkom?

Hladala som v starsich prispevkoch, ale k takejto situacii som ziadny nenasla.

Dakujem velmi pekne a prajem vsetkym Poradakom prijemny den

Barbora Čambalová
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    K nákupu vozidla vám netreba žiadny znalecký posudok. Cena, ktorú s druhou s.r.o. dohodnete v kúpnopredajnej zmluve je smerodatná.
    A sú tie s.r.o. - spriaznené osoby? Ak áno, tak by som sa tým znaleckým posudkom len "poistila."

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Vstupnou cenou pri majetku obstaranom kúpou je obstarávacia cena, tzn. cena uvedená v kúpnej zmluve.
    Ďakujem veľmi pekne za odpovede .

    A môžme to vozidlo odpisovať bez problemov v obstaravacej cene aj keď je vyššia ako bežná cena rovnakého vozidla na trhu? Nejako mi nejde do hlavy, že si môžme daňovo odpísať viac.

    A tá druhá firma nie je spriaznená.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    čambalová
    Ďakujem veľmi pekne za odpovede .

    A môžme to vozidlo odpisovať bez problemov v obstaravacej cene aj keď je vyššia ako bežná cena rovnakého vozidla na trhu? Nejako mi nejde do hlavy, že si môžme daňovo odpísať viac.

    A tá druhá firma nie je spriaznená.
    Zober si to z druhej strany, predávajúci zaplatí daň z príjmu z vyššej sumy ...
    Nerozumiem tomu "daňovo odpísať viac"...od čoho viac lebo menej ... ?
    Odpisovať budeš zo sumy, ktorú stanovuje Zákon o dani z príjmov ako obstarávaciu cenu. Nič viac, nič menej .

    Kúpa ojazdeného vozidla - treba znalecký posudok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.