Zákonník práce len veľmi stroho upravuje skončenie PP v skúšobnej dobe. V § 72 sa uvádza
§ 72 Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe
(1)
V skúšobnej dobe môže zamestnávateľ a zamestnanec skončiť pracovný pomer písomne z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu, ak ďalej nie je ustanovené inak. Zamestnávateľ môže skončiť pracovný pomer v skúšobnej dobe s tehotnou ženou, matkou do konca deviateho mesiaca po pôrode, dojčiacou ženou a mužom na otcovskej dovolenke len písomne, vo výnimočných prípadoch, ktoré nesúvisia s tehotenstvom, materstvom alebo so starostlivosťou o narodené dieťa, a musí skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe náležite písomne odôvodniť, inak je neplatné.
(2)
Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiť druhému účastníkovi spravidla aspoň tri dni pred dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť.
Čiže ukončeniu PP v SD by malo predchádzať písomné oznámenie. Ak sa skončenie neoznámi písomne, ale iba ústne, nemá to za následok neplatné skončenie.
Vy ste ale zamestnankyni ešte žiadnym spôsobom neoznámili skončenie PP, takže ak by došlo k sporu o tom, či PP bol ukončený alebo nie, tak by ste ťahali za kratší koniec. Predpokladám, že ste ju k tomu 4.6 ešte ani neodhlásili zo SP.
Správnejšie by bolo, keďže sa jej neviete dovolať, keby ste jej poslali doporučený list s oznámením, že končíte PP k nejakému dátumu v budúcnosti, napr. 3 dni po doručení. Doručenie si viete odsledovať v podacom hárku.
Zamestnankyňa môže namietať skončenie tým, že vám doručí PN-ku. Alebo mohla mať úraz a leží v nemocnici. Netreba robiť unáhlené kroky. Pre vás to je jedno, či má absenciu, alebo či ste skončili PP. Plat aj tak za tie dni nemá a vaše jednanie bude férové, aj keby zo strany zamestnankyne nebolo. To, že ona nepostupovala podľa ZP a neoznámila vám ukončenie v SD neznamená, že aj vy tak budete postupovať.