Zavrieť

Porady

hlásenie z SVB obvodnému úradu

Chcem sa spýtať. Podľa zákona sa musí každé 3 roky spraviť schôdza svb a zvoliť predseda a celá rada. Tuším tento rok to bolo povinné pre všetky svb? To neviem. Ale je povinnosť aj keď nenastane žiadna zmena nahlásiť to na obvodný úrad (či ako sa ten úrad volá, kde bolo svb registrované) ??? A tam platiť všetky prihlasovacie poplatky? Je to niekde v zákone stanovené ? Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    Jozef zmena sa hlási na Krajskom úrade odbor vnútornej prevádzky. Ak prebehne po 3 rokoch nová voľba predsedu a napriek tomu že je znovu zvolený ten istý, treba znovu všetko nahlásiť na tento úrad, predložiť znovu výpis z registra trestov, zápisnicu zo schôdze a všetko čo k tomu patrí. Teraz som sa na to informovala, tak je to informácia z prvej ruky.

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Ďakujem Gabi. A bola táto povinnosť to tam nahlásiť aj v tomto roku? Lebo vraj v tomto roku museli všetky svb-čka to tak spraviť.
    Ale zdá sa mi to trochu blbé, že ak som tam posielal všetky údaje pri zápise pred povedzme rokom, tak si mám zase pýtať výpis z registra trestov???? Veď je to nejaké postavené na hlavu. Firmy a iné organizácie podnikajú 10 rokov a nik od nich ani od konatelov nic viac nechce a to robia iné veci ako svb. A združenie občanov sa musí preukazovať ako keby malo národnú banku pod palcom. Je to nejaké čudné.

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    Jozef, my sme sa registrovali v roku 2004. Odvtedy sme nehlásili nikomu nič. Zmeny bolo treba urobiť len na základe zmeny zákona, musel sa novele zákona prispôsobiť obsah zmlúv a vtedy bolo potrebné predložiť všetky doklady nanovo aj tie, čo sa týkali predsedu. Ja som sa minulý rok pýtala, čo treba na krajský úrad hlásiť, lebo sme chceli zmeniť člena rady a povedala mi, že len ak sa zmení v priebehu funkčného obdobia predseda, treba znovu predložiť doklady, ktoré som spomínala, alebo to isté urobiť, ak sa po 3 rokoch zvolí nanovo (prípadne dôjde k zmene predsedu). Toto sa myslím rieši dodatkom k zmluve, zápisnicou zo schôdze, potom výpis z registra trestov, kolok, ale toto podrobne neviem, na krajskom úrade ti povedia presne, čo treba doložiť.

    P.S. Ak máš zmluvu v súlade so zákonom a registráciu minulý rok, myslím si, že nemusíš všetko absolvovať odznovu. Kto ti povedal takúto informáciu, dúfam, že som niečo neprehliadla.
    Naposledy upravil GabiZ : 11.10.06 at 14:01

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Gabi ďakujem za odpoveď. Nie minulý rok nemám registraciu ale taku informáciu som mal od jednej predsedníčky spoločenstva, že to od nich pýtali a tý vznikli v 2004 a nič sa im nemenilo a vraj to tam museli všetko tento rok poslať, lebo len upravili zmluvu podľa zákona. Ale predseda sa nemenil. Tak som ostal v pochybnosti ale ešte tam asik zavolám osobne a popýtam sa. Ozaj a nevieš náhodou aj zákon ktorý to káže ? Je to ten o vlastníctve bytov?

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    V zákone o vlastníctve bytov je síce popísaný postup, ktorý musíš dodržať v prípade registrácie, aj niečo o zmenách sa tam píše, ale musela by som sa lepšie pozrieť. Nemám ho teraz pri sebe. Najlepšiu informáciu dostaneš na Krajskom úrade, tam ti všetko presne povedia. Si blízko z TN, cez SS ti poviem, na koho sa môžeš obrátiť, ochotne ti pomôže.

    PeterNR je offline (nepripojený) PeterNR

    PeterNR
    Každú zmenu v základných dokumentoch SVB (zmluva, dodatky, stanovy - ak sú v SVB prijaté), ako aj štatutárneho zástupcu je potrebné oznámiť a zaregistrovať na KrÚ.
    Keď sa mení len jedno z toho, netreba zároveň meniť aj ostatné. My sme tento rok prijali dodatok k zmluve o SVB, aby sme ju zosúladili so zákonom, a tento nám na KrÚ zaregistrovali. Ja som predseda od r. 2004, a voľbu nového pripraví DR na budúci rok.
    Btw, ak sa zmena týka aj oficiálneho názvu SVB či štatutárneho zástupcu, je potrebné to oznámiť aj štatistickému úradu, daňovému úradu, sociálnej poisťovni - v podstate asi všade, kde tieto údaje evidujú.

    Orim je offline (nepripojený) Orim

    Orim
    Asi tu teraz budeme slovičkáriť, ale ja mám iný názor.
    Ak je po troch rokoch zvolený ten istý predseda, to nie je predsa zmena a keď to nie je zmena tak sa to nehlási.
    Ani zmenu v stanovách by som nehlásil, pokial nie je tam niečo čo by bolo iné ako máme v zmluve a dodatkoch.
    Pokiaľ sa našou činnosťou nič nemení čo je v zaregistrovanej zmluve na KrÚ a dodatkoch, tak nič neoznamujem. Zbytočne nebudem vyhadzovať peniaze na kolky, nikto nám to nepreplatí (aj keď by nás to nezrujnovalo).
    Naposledy upravil Orim : 11.10.06 at 21:27

    peton je offline (nepripojený) peton

    peton
    Súhlasím s PetromNR a ešte pripájam svoj názor. "Manažment" spoločenstva sa volí každé 3 roky, t.j. predseda a členovia rady (poprípade ďalšie zvolené orgány) majú trojročné funkčné odbobie. Volí sa nový, alebo ak sú vlastníci spokojní tak staronový manažment. V prípade nového celkom určite treba podstúpiť všetku tortúru odznovu ako už vyššie Gabi spomínala, avšak v prípade, že nedošlo k žiadnej zmene na postoch (či v bodoch spoločenskej zmluvy, resp. stanov) myslím, že by stačilo len nejaké vyrozumenie. Keďže aj úradníci však musia zarábať, tak predpokladám, že nejaké oznámenie o pokračovaní platnosti spoločenskej zmluvy im stačiť určite nebude. Tento rok bol zvláštny tým, že bolo potrebné doladiť zmluvy o spoločenstve (ale to malo byť hotové tuším do 31.12.05, či nie.).
    Počujte ľudkovia v tejto súvislosti ma napadá - funkčné obdobie - od ktorého dňa ho mám počítať, od zápisu do registra na Krajskom úrade, alebo od dátumu konania schôdze vlastníkov, kde boli zvolené orgány spoločenstva? A do akého termínu treba vykonať nové voľby - po 3 rokoch, pred uplynutím 3 rokov? Toto zákon nerieši, tak si myslím, že je to asi ako sa komu chce.
    Elena Navrátilová
    Môj názor, nakoľko som tiež tento rok absolvovala celú tortúru okolo dodatku k zmluve. V dodatku nemáme uvedené mená členov rady ani meno predsedu, takže do dodatku pokiaľ sa na uvedených faktoch nič nemení sa nemusí dávať zmena. Pri zmene predsedu sa robí tzv. výmaz starého a následný zápis nového predsedu spolu s odpisom z registra trestov. Toto je môj poznatok z KÚ, pod ktorý spadáme. Na štatistickom úrade ich nezaujímalo kedy bol menený predseda.

    Orim je offline (nepripojený) Orim

    Orim
    Ani ja keď som robil dodatok - nazaujímal ich dátum zvolenia predsedu. Uvidím, keď im nedám nič či sa ozvú, možno si vymeníme korešpondeciu ak by to chceli po troch rokoch. Spýtam sa ich ktorý § mi to nariaďuje


    Pri zmene predsedu ten spis musel podpísať starý aj nový predseda, že došlo k zmene + kolok
    Naposledy upravil Orim : 11.10.06 at 22:10

    peton je offline (nepripojený) peton

    peton
    Počujte ľudkovia v tejto súvislosti ma napadá - funkčné obdobie - od ktorého dňa ho mám počítať, od zápisu do registra na Krajskom úrade, alebo od dátumu konania schôdze vlastníkov, kde boli zvolené orgány spoločenstva? A do akého termínu treba vykonať nové voľby - po 3 rokoch, pred uplynutím 3 rokov? Toto zákon nerieši, tak si myslím, že je to asi ako sa komu chce.[/quote]

    Viem, že je to , ale chcem Vás kolegovia poprosiť veľmi pekne o názor.
    Elena Navrátilová
    Nový výbor, predseda ... sa volí podľa zákona na zhromaždení, podľa toho zvolením a nie až zápisom na registri. Obdobie je od do, teda ak zvolia 20.11. do 19.11. o tri roky nová rada, predseda, resp. predĺžiť obdobie. Môj názor na znenie zákona.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.