Zavrieť

Porady

Daňový bonus a daňový úrad

Ahojte poraďáci mám prosbu.. dúfam, že s týmto má niekto skúsenosť.
Máme 6 zamestnancov a skoro každý má manželku na materskej a veľa detí.
Mzdy nie sú veľké takže ani daň. To znamená, že žiadame daňový bobus skoro celý daň ponižujem o daňový bonus a žiadam zbytok.
Na konci roka pri zúčtovaní mi vychádza veľký preplatok na dani skoro u každého zamestnanca a tieto peniaze žiadame od DU.
Lenže teraz keď robím 4ročný prehťad o zraz. a odvedených preddavkov za prvý štvrťrok tak do riadku 3 mi program hodí ten preplatok ktorý sme žiadali po ročnom zúčtovaní a ďalej rozpísanie bonusu a dane a rozdiel a tak ako to proste má byť.
Lenže to vraj nie je dobré.
Vraj keď mi vychádza preplatok po ročnom zúčtovaní tak ho nemám žiadať a ponižovať o mesačné preddavky a radšej žiadať celý daňový bonus.
Ale ako ja rozpíšem v prehľade, že koľko máme preplatok a koľko každý miesiac ponižujem o preddavky? Nie je mi to v tých kolonkách jasné.
Prosím vie to niekto?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

    sonka1
    ja to píšem ručne a to mam 160 ludi.... a mam po probleme, tiež mi program hádže nejaké numerá uplne čudne..

    monnica je offline (nepripojený) monnica

    monnica
    A ak majú zamestnanci na konci roka preplatok na dani tak ho žiadaš od DU alebo nie a ponižuješ tú sumu o mesačné preddavky na daň a až keď už máš nulu tak ponižuješ daňový bonus? Na daňovom mi povedali, že to má takto byť, ale ja neviem ako to rozpísať v prehľade.
    Možno by tam mala byť kolonka že koľko máme preplatok čo aj je ale potom ze koľko som si ponížila a koľko je ešte zostatok alebo ako to oni budú vedieť že do kedy ponižujem ........alebo tomu nerozumiem:p

    luciagr je offline (nepripojený) luciagr

    luciagr
    ja som ten preplatok do danoveho prehladu neuvadzala, dala som tam vzdy 0. Toto mi poradili na danovom urade. A potom by to malo byt v poriadku.

    monnica je offline (nepripojený) monnica

    monnica
    No mne na daňovom povedali to isté, ale je to správne? Alebo možno z toho raz bude problém

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    monnica
    No mne na daňovom povedali to isté, ale je to správne? Alebo možno z toho raz bude problém
    Keď som mala preplatky z ročného zúčtovania robila som to takto:
    riadok 1 - zrazené preddavky
    riadok 3 - suma preplatku (maximálne do výšky dane uvedenej v riadku 1)
    riadok 5 - 0
    riadok 10 - 0
    riadok 11 - 0
    Daňový bonus som si žiadala celý, ten sa nesmie kompenzovať s preplatkami.
    Takýto postup bol až kým sa nevyrovnal celý preplatok.
    Vypisovanie bolo konzultované s našou správkyňou na DÚ, tiež som mala z toho hokej.

    anna 07 je offline (nepripojený) anna 07

    anna 07
    dobry den, potrebujem sa v niecom uistit, ci som to pochopila spravne (zacinam so mzdami tak mi prosim prepacte ak poviem nejaku hlupost ) mame 3 zamestnancov:
    1. mal mzdu 6900,- takze preddavok na dan neplati
    2. mal mzdu 11499,- vysiel mu preddavok 454,- (ma 2 deti: dan. bonus 1080,-)
    3. mal mzdu 9287,- a preddavok 89,-

    kedze 2. zam-c ma 2 deti a uplatnuje si dan. bonus 1080,- Sk tak ja nebudem platit dan. uradu preddavkovu dan 543,- (454+89), ale pri ziadosti o vratenie dan. bonusu poziadam sumu 537,-Sk ? pochopila som to spravne?

    ........a este mam otazku co v pripade ak som zaplatila ten preddavok 543,- Sk a poziadala som dan. urad o vratenie bonusu 537,-? ( doslo mi to az neskor, ze to asi nie je spravne ?)


    prosiiiim poradte mi

    monnica je offline (nepripojený) monnica

    monnica
    Prajem pekný deň

    Chcem sa spýtať , že ak zamestnancom za rok 2005 vyšiel preplatok na dani skoro každému a dostali ho riadne zaplatený - je to ich aký príjem?
    Mám tento preplatok v zúčtovaní za rok 2006 zarátať do celkového príjmu?
    Prosím vás niekoho ako to vlastne je?

    Daňový bonus a daňový úrad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.