Zavrieť

Porady

na kolko dni dovolenky mam narok?

Prosim, vedel by mi niekto poradit: ak som nastupila do TPP 1.10.2006, kolko dni dovolenky si budem moct v decembri vybrat? Medzi sviatkami by sme chceli s deckami niekam vypadnut a neviem, ci vobec budem mat dovolenku. Dakujem velmi pekne.
Usporiadat
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

Nerozumiem. Ako môže prebiehať materská súčasne s rodičovskou? Tým, že si nastúpila na druhú materskú dovolenku, predchádzajúca rodičovská dovolenka Ti skončila.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

denisamka
Mzdarka si precitala aj §144 ods.4 aj §113ods.2, ale tvrdi, ze nakolko mi prebiehala materska dovolenka sucasne s rodicovskou, na tu dovolenku nemam narok.
Ahoj
Ja neviem kde na to tá Vaša mzdárka chodí, ale ako môže prebiehať MD súčasne s RD? Keď si čakala druhé bábätko tak si predsa nastupovala 6 týždňov pred pôrodom na MD. Tým pádom sa ti ukončila RD a prestala si poberať rodičovský príspevok.
Nedá sa zároveň čerpať 2 druhy dovolenky /MD aj RD/ ani poberať 2 druhy dávok /materské a rodičovský príspevok/.
No keďže sa s ňou nijako nedá dohodnúť a nechce ustúpiť, tak by som napísala dotaz na inšpektorát práce a doniesla jej to pod nos.
0 0
denisamka denisamka

denisamka je offline (nepripojený) denisamka

Napisala som na inspektorat prace a do 30 dni mi maju odpovedat. Dam vam vediet odpoved.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

denisamka
Napisala som na inspektorat prace a do 30 dni mi maju odpovedat. Dam vam vediet odpoved.
Držíme ti palce.
0 0
denisamka denisamka

denisamka je offline (nepripojený) denisamka

Mzdarke som napisala v piatok, ze som dala podnet na inspektorat prace a odtial mi maju poslat vyrozumenie. Dnes mi volala, ze ak to spravne vypocitala, mam narok na 17 dni dovolenky. Ja eln dufam, ze z inspektoratu mi nenapisu, ze na tu dovolenku nemam narok
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

denisamka
Mzdarke som napisala v piatok, ze som dala podnet na inspektorat prace a odtial mi maju poslat vyrozumenie. Dnes mi volala, ze ak to spravne vypocitala, mam narok na 17 dni dovolenky. Ja eln dufam, ze z inspektoratu mi nenapisu, ze na tu dovolenku nemam narok
No vidíš, predsa sme ju k niečomu donútili.
Však ak ti tú dovolenku už priznala, tak jej to vyjadrenie z inšpektorátu práce nemusíš ukazovať. :p
Potom nám tu napíš, aké bolo vyjadrenie z inšpektorátu. Som zvedavá.
0 0
denisamka denisamka

denisamka je offline (nepripojený) denisamka

Mam to vyjadrenie. Ak to pochopite, prosim vysvetlite mi to. Ja ani netusim co mi to pisali. Takze:Na Váš dotaz zo dňa 28.11.2006 ohľadom prelínania sa čerpania
materskej a rodičovskej dovolenky a z toho titulu straty nároku na
alikvótnu časť dovolenky za obdobie od 22.08.2003 do 22.02.2004 zaujímame
nasledovné stanovisko :
Materskú a rodičovskú dovolenku upravujú §§ 166 až 169 zákona č.
311/2006 Z.z. Zákonníka práce v znení neskorších predpisov /ďalej len ZP/
a § 109 ZP pojednávajúci o krátení dovolenky. Vychádzajúc zo znenia týchto
ustanovení, ako aj zo znenia samotného § 168 ZP, je odôvodnený záver, že
je vylúčené, aby sa materská dovolenka prelínala s rodičovskou dovolenkou.
Tým je aj neposkytnutie riadnej dovolenky za Vami označené obdobie zo
strany Vášho zamestnávateľa nedôvodné, avšak len pokiaľ ste odpracovala v
kalendárnom roku 60 dní /§ 109 ZP/. Pokiaľ ste tých 60 dní v kalendárnom
roku, v ktorom ste čerpala materskú i rodičovskú dovolenku /alebo len
rodičovskú dovolenku/ neodpracovala, mohla Vám byť táto dovolenka krátená
v takom rozsahu, že ste nemala čo čerpať,alebo ste nemala zákonný nárok na
jej čerpanie, čo je v tomto Vašom prípade skôr reálne, a to vzhľadom na
jednotlivé Vami uvádzané obdobia, v ktorých ste materskú dovolenku a
rodičovskú dovolenku čerpala. Tu je totiž potrebné mať na zreteli, že
zákon vždy hovorí o dovolenke za kalendárny rok /viď §§ 100 až110 a nasl.
ZP/.
Vo Vašom prípade však zrejme bude záležať aj na skutočnosti, za aké
obdobie ste poberala podporu v materstve.
Vzhľadom k obsahu Vašej otázky postrádajúcej niektoré dôležité
údaje, považujeme túto odpoveď za vyčerpávajúcu. Zároveň upozorňujeme na
skutočnosť, že je vhodnejšie sa s takýmito problémami obracať priamo na
inšpektorát práce vo Vašom krajskom meste, kde Vám poskytnú rovnako
odborné poradenstvo, ale môžu vykonať aj adekvátne opatrenia.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

denisamka
Materskú a rodičovskú dovolenku upravujú §§ 166 až 169 zákona č.
311/2006 Z.z. Zákonníka práce v znení neskorších predpisov /ďalej len ZP/
a § 109 ZP pojednávajúci o krátení dovolenky. Vychádzajúc zo znenia týchto
ustanovení, ako aj zo znenia samotného § 168 ZP, je odôvodnený záver, že
je vylúčené, aby sa materská dovolenka prelínala s rodičovskou dovolenkou.
Tým je aj neposkytnutie riadnej dovolenky za Vami označené obdobie zo
strany Vášho zamestnávateľa nedôvodné, avšak len pokiaľ ste odpracovala v
kalendárnom roku 60 dní /§ 109 ZP/.
V tom vyjadrení je presne to isté, čo sme ti tvrdili aj my.
Rodičovská dovolenka a materská dovolenka nemôžu plynúť navzájom. Ak si v roku odrobila 60 dní máš nárok na plnú dovolenku, ktorá sa potom kráti za dni rodičovskej dovolenky tak, ako sme tu už veľa krát prebrali. Ak by si neodrobila 60 dní, nárok na dovolenku by bol iný. (napr. nárok podľa počtu odpracovaných dní).
0 0
denisamka denisamka

denisamka je offline (nepripojený) denisamka

ja som v tom roku nerobila vobec. Bola som doma. Mam aj napriek tomu narok na dovolenku?
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

denisamka
ja som v tom roku nerobila vobec. Bola som doma. Mam aj napriek tomu narok na dovolenku?
A zas sme pri tom istom. Však o tom sme sa už veľa krát bavili, materská dovolenka sa berie ako keby si pracovala. Takže ty si rok 2003 určite odpracovala 60 dní (od 22.8.2003 do konca roka), v roku 2004 to je myslím menej, ale to sme už v téme preberali.
Takže áno, máš nárok na dovolenku tak, ako to tu bolo vypočítané, Nemusíš mať žiadne pochybnosti.
0 0
denisamka denisamka

denisamka je offline (nepripojený) denisamka

Chcem vas baby poprosit, ci by ste mi mohli preratat, ci mi ta nasa "uzasna"mzdarka vypocitala dobre.
V roku 2003 163 dni trvala rodicovska dovolenka a od 18.8.2003 - 31.12.2003 materska.
rok 2004d 1.1.2004-1.3.2004 trvala materska a rodicovska trvala 219 dni.
Ona mi vyratala za toto obdobie 7dni dovolenky. Je to ok? Poprosim, co najskor, aby som sa ozvala. Dakujem pekne.
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

Prešla som si predchádzajúce príspevky a v nich už bolo popísané na koľko dní máš nárok. Za rok 2003 máš nárok na 15 dní a za rok 2004 1,5 dňa. Presné výpočty máš popísané v predchadzajúcich príspevkoch. Ešte raz si ich pozri.
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

Ešte jedna vec. Keďže som tým sama nedávno prešla, môžem Ti poradiť, aby si to tej mzdárke pekne polopatisticky vypísala. Ja som to urobila formou žiadosti, kde som konkrétne napísala za aké obdobie, podľa akého paragrafu, za koľko dní, krátenie, a presný počet dní dovolenky, ktoré mi má preplatiť.
Mala tam proste všetko. Stačilo jej len preveriť, či sa nemýlim. Veľa šťastia.
0 0
denisamka denisamka

denisamka je offline (nepripojený) denisamka

No len pred tym som mala zle info ohladne dni trvania materskej dovolenky. Predtym som uvadzala od 22.8.2003-8.2.2004.Mzdarka mi tvrdila, ze v papieroch mam 19.8.2003-2.3.2004. Preto som chcela, ci ste to niektora mohli prepocitat. Dakujem
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

Ako som už vyššie napísala, za rok 2003 máš krátenie za 163 dní 3/12, čo je o 5 dní. Teda za rok 2003 by Ti mali preplatiť 15 dní dovolenky a za rok 2004, keďže tam je odpracovaných 41 dní 1/12, čo je 1,5 dňa.
Ale aj tie tvoje úpravy dátumov, nerobia taký veľký rozdiel. Ako píšeš mzdárka ti vypočítala 7 dní dovolenky, ale tebe vychádza nárok až na 16,5 dňa.
0 0
denisamka denisamka

denisamka je offline (nepripojený) denisamka

Takze zatial vyhravame nad nasou mzdarkou 4:0. Dala som to prepocitat dalsim mzdarkam a vsetkym vyslo rovnako 16,5dna len nasej "zazracnici" 7 dni. Uz som jej to aj poslala mailom a som zvedava, co mi na to povie. Dam vam vediet.
0 0
denisamka denisamka

denisamka je offline (nepripojený) denisamka

Vyjadrenie mzdarky:za rok 2004 máte podµa mňa nárok na 3,5 dňa (nie 1,5)
lebo do odpracovaných dní sa zarátavajú aj sviatky-boli 2 v 01/2004, takľe
MD v roku 2004 trvala 44 dní a máta nárok na 2/12.
Spolu za MD 18, 5 dňa a za rok 2006 11,5 dňa. Celkovo 30 dní.

Martika a jankasm skoda, ze nie ste z BA.Pozvala by som Vas aspon na kavu ak nie na frtana. Spolu sme to vybojovali k uspesnemu koncu.
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

Som rada, že to "tá" mzdárka konečne pochopila. Aj keď na tie sviatky mám iný názor. No, teraz už máš dosť dovolenky na to, aby si si to s deťmi užila až-až.
A za to pozvanie ďakujeme. No ktohovie. Možno to niekedy využijeme.
Naposledy upravil Marti.ka : 07.12.06 at 10:47
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

denisamka
Vyjadrenie mzdarky:za rok 2004 máte podµa mňa nárok na 3,5 dňa (nie 1,5)
lebo do odpracovaných dní sa zarátavajú aj sviatky-boli 2 v 01/2004, takľe
MD v roku 2004 trvala 44 dní a máta nárok na 2/12.
Spolu za MD 18, 5 dňa a za rok 2006 11,5 dňa. Celkovo 30 dní.

Martika a jankasm skoda, ze nie ste z BA.Pozvala by som Vas aspon na kavu ak nie na frtana. Spolu sme to vybojovali k uspesnemu koncu.
Sme veľmi radi, že sme ti mohli pomôcť.
Za rok 2004 máš skutočne nárok na 3,5 dňa dovolenky - 44 dní MD, ak je správny dátum ukončenia MD 2.3.2004. (My sme to počítali myslím k 29.2.2004.) Započítavajú sa samozrejme aj sviatky.
Gratulujem :p
0 0
D123 D123

D123 je offline (nepripojený) D123

V roku 2006 som bola 41 kal. dni na MD a nasledne som presla na RD. Kedze som mala pri nastupe na MD zostatok dovolenky (30 prac. dni), poziadala som zamestnavatela o jej cerpanie od 13.4.-30.5. Vypocitava sa dovolenka z dovolenky (kedze som bola normalne prihlasena/odhlasena)? Mam vobec nejaky narok na dovolenku za 2006? Dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať