Zavrieť

Porady

Zamestnanec na kratší prac. čas

Máme 1 zamestnanca, ktorý pracuje na kratší prac. pomer. Jeho pracovná doba je 3 hod/denne, avšak 60 hod/ mes. Má pevnú mesačnú mzdu. Môj problém spočíva v tom, že ak má mesiac 21 alebo 22 pracovných dní mám 66 hod a neviem to opraviť, aby bolo max. 60 hod. Viete mi s tým niekto pomôcť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

    zuzanar
    Ak mu urobíš dochádzku potom Ti ráta dni a hodiny z dochádzky. Ak robí celý mesiac 21 dní po tri hodiny potom to musí byť 63 h. Alebo niektorý deň nepríde, alebo odrobí menej hodín. Treba si nahodiť dochádzku.

    mery356 je offline (nepripojený) mery356

    mery356
    Nemusíš mu robiť dochádzku. Stačí ak vo výpočte mzdy klikneš hore na Agenda -Parametre a potom si môžeš prepísať počet dní a hodín. Tiež som s tým mala problém a keď som zavolala do MRP takto mi poradili. Funguje to.

    pingino je offline (nepripojený) pingino

    pingino
    mery356
    Stačí ak vo výpočte mzdy klikneš hore na Agenda -Parametre a potom si môžeš prepísať počet dní a hodín.
    Inak tento parameter (Automaticky prepocitat dni) je mozne zamestnancovi vypnut aj v Oprave pracovneho pomeru, v zalozke Mzdove udaje, Ostatne. Potom ho netreba vypinat kazdy mesiac pri vystavovani mzdy.

    sadex je offline (nepripojený) sadex

    sadex
    Mame v stave zamestnanca na polovicny pracovny uvazok. - je ZPS do 70%
    Pri vypocte mzdy program rata odvody zo 75% z minimalnej mzdy, nie zo mzdy, ktoru ma zadanu dany zamestnanec.
    Ake nastavenia mam zmenit?

    Zamestnanec na kratší prac. čas

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.