Zavrieť

Porady

Nenačítanie PN

Prosím všetkých o radu. V programe MRP som zamestnancovi do dochádzky nahodila nemoc, kt. začínala 30. 08. a skončila 30. 09. Vo výplatnej páske 09/2006 ani v ostatných výstupoch mi nenatiahlo náhradu mzdy (10 dní) kt. platí zamestnávateľ, aj ked priamo vo mzde aj v zozname dávok je to zobrazené.Čo som urobila zle, alebo neurobila?
Ďakujem všetkým za odpovede.
Naposledy upravil sysula : 13.10.06 at 12:57
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Olgica je offline (nepripojený) Olgica

    Olgica
    sysula
    Prosím všetkých o radu. V programe MRP som zamestnancovi do dochádzky nahodila nemoc, kt. začínala 30. 08. a skončila 30. 09. Vo výplatnej páske 09/2006 ani v ostatných výstupoch mi nenatiahlo náhradu mzdy (10 dní) kt. platí zamestnávateľ, aj ked priamo vo mzde aj v zozname dávok je to zobrazené.Čo som urobila zle, alebo neurobila?
    Ďakujem všetkým za odpovede.
    Ak si mu v dochádzke nahodila PN-ku to nestačí. Musíš tú PN-ku aj vypočítať v MZDY - NEMOCENSKÉ - NEMOCENSKÉ DÁVKY (mám Dos verziu).

    sysula je offline (nepripojený) sysula

    sysula
    Olgica
    Ak si mu v dochádzke nahodila PN-ku to nestačí. Musíš tú PN-ku aj vypočítať v MZDY - NEMOCENSKÉ - NEMOCENSKÉ DÁVKY (mám Dos verziu).
    Ja mam Windows, ale mne to vypočítalo samo, vo výplate, aj v zozname dávok mám presnú sumu, len mi to nenačítalo!Ale to sa mi stalo len pri jednom zamestnancovi, ostatný sú v poriadku..

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Pri výpočte mzdy sa Ťa program opýtal: Pokračovanie nemoci z predchádzajúceho mesiaca? Tvoja odpoveď bola áno? Skontroluj si:
    Klikni na okienko s rukou vedľa Nemoc. V Zoznam dávok-Náhrady za nemoc daj opraviť, potom Ďalšie informácie a Pokračovanie nemoci máš mať zaškrtnuté.

    sysula je offline (nepripojený) sysula

    sysula
    Marína
    Pri výpočte mzdy sa Ťa program opýtal: Pokračovanie nemoci z predchádzajúceho mesiaca? Tvoja odpoveď bola áno? Skontroluj si:
    Klikni na okienko s rukou vedľa Nemoc. V Zoznam dávok-Náhrady za nemoc daj opraviť, potom Ďalšie informácie a Pokračovanie nemoci máš mať zaškrtnuté.
    Veď práve že áno, to bola prvá vec, čo som si skontrolovala..všetko sedí, lebo som si to prepočítavala aj ručne, len..nemám to vo výstupoch..
    a dakujem

    pingino je offline (nepripojený) pingino

    pingino
    sysula
    Vo výplatnej páske 09/2006 ani v ostatných výstupoch mi nenatiahlo náhradu mzdy (10 dní) kt. platí zamestnávateľ, aj ked priamo vo mzde aj v zozname dávok je to zobrazené.
    Tlacova zostava Vyplatny listok, tlacitko Parametre -> Vyber mzd. poloziek. Skontrolujte ci je polozka c.1497 zafajknuta. To iste skuste aj pri ostatnych zostavach.

    Rovnako ako to bolo v DOS-e, mozete vybrat, ktoru polozku do tlacovych zostav (Vyplatny listok, Mzdovy list, Sumarizacia atd.) chcete a ktoru nie.

    sysula je offline (nepripojený) sysula

    sysula
    pingino
    Tlacova zostava Vyplatny listok, tlacitko Parametre -> Vyber mzd. poloziek. Skontrolujte ci je polozka c.1497 zafajknuta. To iste skuste aj pri ostatnych zostavach.

    Rovnako ako to bolo v DOS-e, mozete vybrat, ktoru polozku do tlacovych zostav (Vyplatny listok, Mzdovy list, Sumarizacia atd.) chcete a ktoru nie.
    Diky pingino, ale ono nejde o to, ze mi to nezobrazuje, ale mi to proste nezapocitalo do ziadnych vystupov, ani VL, ani Mzdový list, ani sumarizácia..
    Uz si neviem rady, písala som do MRP, zatial bez odpovede..

    pingino je offline (nepripojený) pingino

    pingino
    sysula
    nejde o to, ze mi to nezobrazuje, ale mi to proste nezapocitalo do ziadnych vystupov, ani VL, ani Mzdový list, ani sumarizácia
    Tak tomu nerozumiem. Pol.c.1497 je v mzde vypocitana, na zostavach sa zobrazi a nie je v nich zapocitana ? Skus byt konkretnejsia.

    sysula je offline (nepripojený) sysula

    sysula
    pingino
    Tak tomu nerozumiem. Pol.c.1497 je v mzde vypocitana, na zostavach sa zobrazi a nie je v nich zapocitana ? Skus byt konkretnejsia.
    ak vojdem do vypocitanej mzdy zc, pri polozke NEMOC kliknem na okienko kde sa mi zobrazi Zoznam dávok - NÁHRADY ZA NEMOC, dám otvorit,zobrazi sa mi tam TRVANIE NEMOCI A NÁHRADY, tam sú vsetky polozky spravne, dam si ĎALŠIE INFORMÁCIE, tam mi sedi skutocny zaciatok nemoci 30.08. a je odfajknute Pokracovanie nemoci.Toto uzatvorim.Vojdem do Úplných údajov mzdy, pri 1497 je správna suma.Potial je vsetko v poriadku, ak dam vypocitat mzdu, tak sa mi zobrazi na vyplatu 0,00 Sk. Ta nula je na vo vsetkych vystupoch!!

    pingino je offline (nepripojený) pingino

    pingino
    sysula
    Vojdem do Úplných údajov mzdy, pri 1497 je správna suma.Potial je vsetko v poriadku, ak dam vypocitat mzdu, tak sa mi zobrazi na vyplatu 0,00 Sk
    1) Pri vypocte sa vynuluje aj pol.c.1497 ?

    2) Pri vypocte mzdy sa program pyta na vym. zaklady poistnych. Vyberies ze vym. zakladom ma byt 0 Sk?

    sysula je offline (nepripojený) sysula

    sysula
    pingino
    1) Pri vypocte sa vynuluje aj pol.c.1497 ?

    2) Pri vypocte mzdy sa program pyta na vym. zaklady poistnych. Vyberies ze vym. zakladom ma byt 0 Sk?

    1)Vynuluje sa položka č. 1497, ostane len 11-NEMOC DNI, 104-PRIEMER DOVOLENKA, 106- ZMLUVNÝ ZÁKLADNÝ PLAT

    2) Pýta sa: Vymeriavací základ 0,00 Sk je menší ako x.xxx,-, zobrať za základ x,xxx? Vtedy dám NIE..

    sysula je offline (nepripojený) sysula

    sysula
    pingino
    Tak s tym neporadim, kontaktuj mrp.
    Aj tak ti velmi pekne dakujem za ochotu.
    Uz som mrp kontaktovala aj som poslala zalohovane udaje, ale zatial sa neozvali. este raz dakujem a prajem pekny zbytok dna a vikendu.

    sysula je offline (nepripojený) sysula

    sysula
    pingino
    Tak s tym neporadim, kontaktuj mrp.
    Len chcem prihodit riesenie,pre pripad, ze by sa niekomu vyskytol taky isty problem:
    > MRP Company:
    > K problemu dojde pri nacitani udajov o PN z dochadzky zamestnanca. Problem sa
    > prejavuje len v pripade PN pokracujucich z predosleho mesiaca. Situaciu je mozne
    > vyriesit tak, ze po otvoreni mzdy kliknete na ikonu vedla policka Nemoc - dni,
    > zobrazi sa dialogove okno "Zoznam davok - nahrady za nemoc". Po zatvoreni tohoto
    > dialogoveho okna dojde k inicializacii urcitych parametrov a nasledny vypocet
    > mzdy bude spravny.
    >
    > > O odstraneni problemu Vas budem informavat.

    Dufam ze tym niekomu pomozem, pretoze pravdepodobne nie som jedina, kto vyuziva MRP Windows,Verzia 4.56 (010)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.