Zavrieť

Porady

skončenie PP v skúšobnej dobe

Dnes mám samé problémy . Môžem listom s dnešným dátumom 30.11.2004 ukončiť pracovný pomer v skúšobnej dobe ku dňu 1.12.2004?

V zákone sa píše SPRAVIDLA 3 dni.

Silno ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

    Luba2
    Slovo spravidla neznamená že tie tri dni musíš dodržať. Dodržať by si ich musela len vtedy, ak by to bolo priamo tak dohodnuté v prac. zmluve. Teda ak by bolo napísané, ukončenie prac. pomeru v skúš. dobe musíš oznámiť tri dni vopred.

    A Ty chceš ako posledný deň prac. pomeru 1.12.2004? Teda chceš byť ešte zajtra v robote? V tom prípade napíš k 1.12.

    monika-s je offline (nepripojený) monika-s

    monika-s
    uvidím ako zareaguje ten človek, ja som sa len obávala tých troch dní.

    Lubka, prosím ťa a nevieš ako je to s tou nešťastnou PN a skúšobnou dobou? Názory sa rôznia a ja neviem čo mám urobiť. Pekne ďakujem

    Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

    Luba2
    Monika - zrejme sa pýtaš na základe tej diskusie, čo sme viedli asi pred štyrmi dňami, ale ja som nakoniec ustúpila presile. Je fakt, že som našla aj také výklady aj také, ale odcitovala som Pracovné právo od profesorky Barancovej a ak mám nejaký problém, riadim sa jej výkladmi. Jej stanovisko je, že zamestnávateľ môže skončiť pracovný pomer v skúšobnej dobe so zamestnancom aj počas PN.

    monika-s je offline (nepripojený) monika-s

    monika-s
    Lubka, ďakujem pekne, ja som už tiež všeličo preštudovala a nebola som si "načistom" ale asi ten list - skončenie PP zajtra zašlem. Prajem pekný den

    skončenie PP v skúšobnej dobe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.