Zavrieť

Porady

poistenie účtovníka-zodpovednosť za škodu

Viete mi poradiť, v ktorej poisťovni by som sa mohla poistiť ako účtovníčka-SZČO - zodpovednosť za škodu? A koľko to stojí? Keď som si to zisťovala pred pár rokmi, nikde som sa k tomu nedopátrala. Škody akého typu sa z toho dajú vymáhať? Všetky? aj sankcie a penále vyrubené daňovému subjektu, pre ktorý robím účtovníctvo?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evita je offline (nepripojený) evita

    tá čo chce veľa vedieť evita
    Ja mám nejakú zodpovednosť za škodu v Alianzi cca 5 rokov a platím 220,- Sk ročne, ale netýka sa vôbec sankcií, penálov a Sk v hotovosti. Vtedy, keď som toto poistenie uzatvárala sa to nedalo ošetriť nejakým poistením. Teraz už neviem ako, nezisťovala som.

    Vianocka je offline (nepripojený) Vianocka

    veselá kopa Vianocka
    Ja som uz siesty rok poistena v Ceskej poistovni. Vysku poistneho si mozes stanovit sama podla ich tabulky, zavisi od vysky rocneho obratu a od vysky skody, ktoru by si mohla sposobit. Ja som platila tento rok 10 500,00 Sk, ale predtym som platila 17 850,00 Sk.

    marcik je offline (nepripojený) marcik

    stale v práci marcik
    ja som si uzatvorila v kooperative a platim 6tis/rok, a ja to na do vyšky 500tis. plnenie pri škode./pokutách DU/.Ale je to podľa tabuliek, na akú výšku chceš taku ti poistia.je to poistka daň.poradcov, auditorov, notárov. Len pri tejto téme by ma zaujímalo či má byť potom uzatvorená nejaká špeciálna zmluva s klientom/podnikateľom/? ja mám len úplne bežnú zmluvu o účtku. Odpovie niekto kto má s tým skúsenosť??

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Ja mám tiež v Kooperative - 5000,- ročne, poistenie do výšky 500 tis. (zhodu okolnosti tiež ZV, Marcik ma asi nieco navyse).

    marcik je offline (nepripojený) marcik

    stale v práci marcik
    neviem čo je v tej poistke, ja som len povedala že potrebujem niečo čo ma ochráni pred pokutami od DU a tak, lebo účtko, je naozaj ťažká vec, a stále si myslím že nič neviem.Tak mi to poradili je to okolo . ..5.900Sk/rok. ale ta zmluva by ma zaujímala s podnikateľom.Nemáš skúsenosť??

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Mám uzatvorené zmluvy s firmami, ktoré účtujem - sú to bežné zmluvy, ktoré som našla na Internete - len som si to trochu prisposobila na konkretne firmy podľa toho, čo tam robím.

    marcik je offline (nepripojený) marcik

    stale v práci marcik
    veď aj ja som si stiahla z tejto porady,a trošku upravila, myslím že by nemal byť problém ak by niečo. A nedalo mi tak som nazrela do tej mojej zmluvy, a fakt je tam niečo navyše, je tam aj zodpovednosť za stratu dokladov také pripoistenie.

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Tak to bude asi tých 900 navyše, pretože ja chodím účtovať väčšinou do firiem a doklady si domov neberiem.

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Ja som si niečo zisťoval tiež o tomto poistení a zistil som nasledovné. Pred pár rokmi sa nedalo poistiť účtovníctvo vôbec. Potom s tým prišla ako prvá Česká poisťovňa Slovensko. Ale bolo to veľmi drahé. Teraz cca 1-2 začali s tým aj ostatné poisťovne ako Kooperativa a Uniqa a neviem este kto s tým začal. Výška sumy záleží od sumy na ktorú sa dáme poistiť, t.j. od škody ktorú by sme chceli mať krytú. Poistky sa pohybujú od cca 6000-11000 Sk pri objeme do 500.000,-Sk krytia a obratu tuším do 2 mil. Majú na to tabuľky ako bolo už vyššie napísané.
    Niektoré poisťovne vyslovene žiadajú zmluvy s firmami o vedení účtovníctva. Je im jedno aké, ale ide o to že poistenie sa vzťahuje na škody spôsobené od uzavretia zmluvy. Ak príde daňová kontrola na firmu ktorú sme síce účtovali od roku napr. 2002 a vyrúbia pokutu za rok 2004 a zmluvu sme s poisťovnou podpísali v roku 2005, tak vám nič nezaplatia. Vraj preplácajú všetky pokuty z DU bez ohladu na to, či to je DPH alebo DzP alebo penále z omeškania. Ale funguje to tak že vám to vlastne musí firma prefaktúrovať resp. žiadať náhradu škody od vás. Ale ako to naozaj bude fungovať v praxi netuším, lebo účtovníci ktorý to majú ešte škodu nemali.

    marcik je offline (nepripojený) marcik

    stale v práci marcik
    Aj ja by som najradšej bola keby som to poistenie nepotrebovala. a už som mala aj daň.kontr.aj živnosť.kontrolu,ale naštastie ok.Ale prišlo mi to až teraz tak na rozum, lebo som posledné 2týždne robila jednému podnikateľ.opravné mzdy od r.2004 za jednu ekonomku. Tak to bolo br..a to ešte som zvedavá koľko daň.úr.vyrúbi pokutu.Lebo tam nebolo podané a zaplatené úplne nič! ale to je už do inej temy.

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    No ale na toto sa Ti poistenie asi nebude vzťahovať ... Pokutu bude musieť asi zaplatiť majiteľ, ak ju nedá k náhrade bývalej účtovníčke.

    marcik je offline (nepripojený) marcik

    stale v práci marcik
    Ja viem že nie!On to bude musiť zaplatiť! Veď ja som to nerobila tak nech si pýta náhradu u nej. len som to povedala ako príklad, že pri niečom takom by sa to mohlo využiť! nie?

    JTOMA je offline (nepripojený) JTOMA

    JTOMA
    Osobne mám uzavretú poistku za zodpovednosť za škodu účtovníkov v Českej poisťovni SK od roku 1996 a to na 500 000 Sk, so spoluúčasťou 10% a stojí to 8 625 SK/rok.Poistkou, a je jedno v ktorej poisťovni sú kryté škody, ktoré vzniknú inému v súvislosti s výkonom Vašej profesnej činnosti. Inými slovami ak ste niečo urobili zle alebo neurobili, pokiaľ táto vec nebola spáchaná úmyselne. Poiaľ mám informácie tak poisťovne to skúmajú detailne. Prajem všetkým aby "výhody" z takéhoto poistenia nepotrebovali.

    sansera je offline (nepripojený) sansera

    sansera
    Keďže je väčšina odpovedí na stále aktuálnu otázku neaktuálna, píšem pre upresnenie:

    Poistenie účtovníckej firmy (alebo živnostníka) je zodpovednostné poistenie, ktoré okrem bežných škôd má kryť v prvom rade čisté finančné škody. Finančné škody sú všetky pokuty a penále, ktoré z dôvodu chyby v účtovníctve vyrúbia príslušné orgány zákazníkovi.

    Takéto poistenie stojí v najnižšom variante poistného krytia okolo 200 eur ročne (v niektorých poisťovniach aj menej). Dôležité je, nechať si poradiť od odborníkov, pretože zodpovednostné poistenie je dosť zložitá oblasť a nie každý poradca jej rozumie.
    Naposledy upravil Chobot : 20.05.14 at 13:07
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Chobot sansera, porada je verejná, radí sa verejne. Nenaháňaj si tu klientelu a nerob si reklamu na svoju stránku.

    Odkaz na tvoju stránku som vymazal.
    sansera Drahý Chobot,

    áno, odporúčal som stránky v ktorých som zainteresovaný. Toto je totiž 8 rokov stará konverzácia, ktorú však stále navštevujú ľudia a hľadajú tu informácie, ktoré dávno neplatia. Najkvalitnejšie informácie o poistení pre účtovníkov, ktoré sú navyše pravidelne aktualizované sú na stránke, ktorú som odporúčal. Myslel som si, že cieľom webu Porada.sk je poradiť jej čitateľom. Áno, na daných stránkach je možné požiadať o vypracovanie ponuky. Nie je azda to cieľom človeka, ktorý toto vlákno založil? Nejde mi o bohapustú reklamu, chcem byť ľuďom prospešný. Momentálne je v mojom príspevku napísané, že poistenie existuje, ale nijako som ľuďom hľadanie neuľahčil. Verím, že svoj postoj prehodnotíte. Prajem pekný deň.
    Chobot Dohodni sa s administrátorom na platenej reklame. Môžeš si potom propagovať svoju firmu či stránku na Porade.

    Ak chceš poradiť, tak napíš, ktorá poisťovňa má v produktoch poistenie pre účtovníkov. A nie že im vypracuješ ponuku a sprostredkuješ poistenie.
    sansera Ja som nikomu nevtískal svoje služby. nikde som ani nenapísal, že je to možné cez dané stránky uzavrieť. len som podal hodnotné informácie.
    Ak by som vypísal všetkých 8 poisťovní, ktoré majú v portfóliu daný produkt, ako tým pomôžem? Nebudem akurát robiť reklamu poisťovniam?
    Chápem, že je veľa spamerov, ktorí sa snažia parazitovať na Porada.sk. Nemám to v úmysle... radím len niekomu, kto chce kúpiť službu, ako a kde ju kúpiť, na čo si má dať pozor. Je to spam?
    Chobot Stačí zo stránky uviesť:

    Poistenie profesnej zodpovednosti účtovníka - živnostníka alebo daňového poradcu - charakteristika:

    - Poistenie profesnej zodpovednosti za škodu spôsobenú výkonom profesie účtovníka - fyzickej osoby alebo daňového poradcu;
    - Poistenie kryje aj čisté finančné škody spôsobené pri práci účtovníka(čky) – pokuty a penále pre chybné zaúčtovanie, oneskorené doručenie dokladov na daňový úrad, regresy zdravotných poisťovní a Sociálnej poisťovne;
    - Pripoistenie straty prevzatých dokumentov;
    - Retroaktívny dátum poistného krytia k začiatku poistenia;

    Nič viac k poisteniu profesie účtovníka na tej stránke nie je - ostatné sú odkazy na vypracovanie ponuky poistenia a reklama.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.