Zavrieť

Porady

Predaj vozidla po ukončení lízingu - NOVINKA???7


ľudkovia prosím o radu:

klient mi volal, že "vraj" má info z DÚ, že po ukončení lízingu je možné
do 1 roka predať auto ktoré bolo predmetom lízingu, ( po starom lízované)
za sumu poslednej lízingovej splátky.

Je to tak ? - asi mi niečo ušlo

Ak nie, aký kľúč používate pri odpredaji lízovaného vozidla po ukončení lízingu? - nech si to skonfrontujem

vďakaaaaaa
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    posúvam,

    nik neporadí? - lúskam tu lízingy, ale o tomto som sa zatím nedočítala, tak poradíte prosím ????????????????????
    našla som predaje po ukončení lízingu, ale predajné sumy mi pripadajú "zbrucha" ,
    dík za každý ohlas

    Steffi je offline (nepripojený) Steffi

    Steffi
    sway
    posúvam,

    nik neporadí? - lúskam tu lízingy, ale o tomto som sa zatím nedočítala, tak poradíte prosím ????????????????????
    našla som predaje po ukončení lízingu, ale predajné sumy mi pripadajú "zbrucha" ,
    dík za každý ohlas
    V našej firme sme predávali autá po ukončení leasingu tak, že sme si dali urobiť odhad odhadcovi a za túto cenu sme ich ponúkli na odpredaj.
    Audítor nemal námietky.

    Steffi

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Steffi
    V našej firme sme predávali autá po ukončení leasingu tak, že sme si dali urobiť odhad odhadcovi a za túto cenu sme ich ponúkli na odpredaj.
    Audítor nemal námietky.

    Steffi
    dík moc za reakciu (takto sme to robili aj my) - ale práve tu by som tento postup nechcela, nakoľko auto sa predáva s.r.o. toho istého človeka, tak nechceme platiť odhad a preto ma zaujala tá myšlienka že sa dá predať za jednu lízingovú splátku.... ale neviem to na drsr fakticky nájsť....

    ale vďaka

    Anulka je offline (nepripojený) Anulka

    Anulka
    Myslím si, že to je veľmi mylná informácia - typu "jedna baba povedala....". Asi zbytočne mrháš časom na overenie tejto info.

    Steffi je offline (nepripojený) Steffi

    Steffi
    Ešte by si mohla uspieť z cenou obvyklou. Skús urobiť prieskum za koľko sa predávajú podobné autá v autobazároch. Ja som mala podobný problém ale so služobnými mobilmi. Použila som pri tom cenu za ktorú ich predávali bazáry a prešlo mi to.


    Steffi

    Januška je offline (nepripojený) Januška

    Januška
    Ja by som, v najhoršom prípade, použila aj cenu obvyklú na trhu. T.j.- bez odhadu znalca, ale prieskumom trhu, ktorý by som dokladovala cenou v autobazároch, na internetových stránkach,v novinách a podobne.
    Takýto postup- lacnejiší pre firmu, by som obhajovala, ušetrenými financiami za znalca. Cena za auto by samozrejme musela byť REALNA, čiže obhajiteľná pred DU.
    Horepopísané oceňovanie by som použila len pre firmu, ktorá je naozaj "chudobná" .
    Čo vy na to? Môže sa to?

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Januška
    Ja by som, v najhoršom prípade, použila aj cenu obvyklú na trhu. T.j.- bez odhadu znalca, ale prieskumom trhu, ktorý by som dokladovala cenou v autobazároch, na internetových stránkach,v novinách a podobne.
    Takýto postup- lacnejiší pre firmu, by som obhajovala, ušetrenými financiami za znalca. Cena za auto by samozrejme musela byť REALNA, čiže obhajiteľná pred DU.
    Horepopísané oceňovanie by som použila len pre firmu, ktorá je naozaj "chudobná" .
    Čo vy na to? Môže sa to?
    vďaka za reakcie - potvrdili ste môj názorček, ak nájdem ten prípis z DÚ tak ho sem určite hodím . Ďakujéééém.

    Predaj vozidla po ukončení lízingu - NOVINKA???7

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.