Zavrieť

Porady

Poistenie domácnosti

Mám problém, pred rokom sme uzavreli poistnú zmluvu na poistenie domácnosti v spol. Generali. Ide o bežné poistenie proti živelným pohromám, krádeži a podobným škodám. Platili sme ročný poplatok okolo 1400,- Sk. Bývame na ôsmom poschodí a nedávno nám zatiekla strecha okolo šachty vo WC a kúpeľni. Nahlásili sme udalosť. Prišla nám odpoveď že poistná zmluva udalosť nekryje. Keby nás vytopili susedia nad nami, tak je to poistkou kryté, ale nakoľko škodu nespôsobil nikto zodpovedný ale "pán Boh dažďom" tak máme smolu. Len nechápem, načo sú potom podobné poistky. Keď sme zháňali vhodnú poistku žiadali sme, aby podobné udalosti v nej boli zahrnuté. Asi sme opomenuli. že bývame pod strechou, ale veď práve preto sme sa dali poistiť. Podmienky zmluvy sme študovali, ale sú napísané tak šalamúnsky, že z nich nevíde ani poistný agent, ktorý ich ponúka.
Potrebovala by som poradiť, či má niekto skúsenosť s poistnou zmluvou, ktorá kryje podobné príhody a kde nie je problém s poistným plnením v prípade vzniknutej škody.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    quartz je offline (nepripojený) quartz

    quartz
    z poistenia domácnosti+ zodpovednosti to naozaj nie je kryte, z toho sa hradia skody na zariadeni bytu(nie steny) a zodpovednost zase ak by ste vy vytopili susedov. Ale mali by ste mat poistený dom panelak(poistenie obytneho domu-mury,...), platite to v ramci najomneho, tak sa treba opytat predsedu, nech vam da kopiu a zistit na poistovni.
    Z tohto poistenia by to malo byt kryte

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    A ja súhlasim s tým, že toto je záležitosť domu a poistenia domu. Dom má byť v takom stave aby nezatekalo a ak to nie je tak malo by to byť hradené z poistky. Ja mám tiež poistenie domácnosti a aj bytu, ale agent ma upozornil že ak mi natečie do bytu cez okno, lebo mi ho vietor rozbije, tak plnenie nastane až vtedy, keď sa potvrdí že išlo o živel, t.j. vietor alebo sila dažďa dosiahne určitú hodnotu. Pokiaľ nie, ide o moju vinu že som zle zavrel okno alebo to okno bolo v zlom stave.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    EkoMax
    Mám problém, pred rokom sme uzavreli poistnú zmluvu na poistenie domácnosti v spol. Generali. Ide o bežné poistenie proti živelným pohromám, krádeži a podobným škodám. Platili sme ročný poplatok okolo 1400,- Sk. Bývame na ôsmom poschodí a nedávno nám zatiekla strecha okolo šachty vo WC a kúpeľni. Nahlásili sme udalosť. Prišla nám odpoveď že poistná zmluva udalosť nekryje. Keby nás vytopili susedia nad nami, tak je to poistkou kryté, ale nakoľko škodu nespôsobil nikto zodpovedný ale "pán Boh dažďom" tak máme smolu. Len nechápem, načo sú potom podobné poistky. Keď sme zháňali vhodnú poistku žiadali sme, aby podobné udalosti v nej boli zahrnuté. Asi sme opomenuli. že bývame pod strechou, ale veď práve preto sme sa dali poistiť. Podmienky zmluvy sme študovali, ale sú napísané tak šalamúnsky, že z nich nevíde ani poistný agent, ktorý ich ponúka.
    Potrebovala by som poradiť, či má niekto skúsenosť s poistnou zmluvou, ktorá kryje podobné príhody a kde nie je problém s poistným plnením v prípade vzniknutej škody.
    Skutočne to asi záleží od poisťovne a typu poistky, pretože ja mám klasické poistenie domácnosti u Allianz -SP. Na jar, keď boli tie výdatné dažde nám navlhla stena cez škáry v paneloch a odula sa maľovka.

    Nahlásil som to ako poistnú udalosť, prišli to pozrieť, pofotili to. Akurát ešte chceli, aby som to nahlásil správcovi, že zateká medzi panelmi a dal im kópiu toho listu. Potom mi uhradili náklady na maľovku, bolo to necelých 2000 SK. Tiež ma upozornili, že za tú istú chybu by už ale neplnili, pokiaľ správca nepodnikne kroky na utesnenie panelu. Takže ak znovu zatečie, tak si budem musieť škodu vymáhať u správcu. Ale aspoň tú prvú maľovku zaplatili.

    Miriam.x je offline (nepripojený) Miriam.x

    Miriam.x
    Chobot
    Skutočne to asi záleží od poisťovne a typu poistky, pretože ja mám klasické poistenie domácnosti u Allianz -SP. Na jar, keď boli tie výdatné dažde nám navlhla stena cez škáry v paneloch a odula sa maľovka.

    Nahlásil som to ako poistnú udalosť, prišli to pozrieť, pofotili to. Akurát ešte chceli, aby som to nahlásil správcovi, že zateká medzi panelmi a dal im kópiu toho listu. Potom mi uhradili náklady na maľovku, bolo to necelých 2000 SK. Tiež ma upozornili, že za tú istú chybu by už ale neplnili, pokiaľ správca nepodnikne kroky na utesnenie panelu. Takže ak znovu zatečie, tak si budem musieť škodu vymáhať u správcu. Ale aspoň tú prvú maľovku zaplatili.
    Toto musí byť poistka ešte zo SP, pretože tieto od Allianz-SP nekryjú škody spôsobené dažďovou vodou. Na to si treba dať pozor,ak niekto býva na samom vrchu v paneláku, odporúčam neprepracovávať si staré poistky SP.

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    Po prečítaní odpovedí na dotaz osobne s nimi aj ja súhlasím, avšak odporúčam pisateľovi dotazu vzhľadom k tomu, že uviedol, že poistné podmienky sú šalamúnsky napísané, že ani agent im zrejme poriadne nerozumie, aby sa obrátil na nestranného poisťováka či právnika, ktorý tomu rozumie. Je možné, že sa nájde nejaká cestička, ktorá by doviedla pisateľa k úspešnému koncu teda k plneniu za poistnú udalosť. Osobne si myslím, že bez podrobného preštudovania poistnej zmluvy a všeobecných poistných podmienok nie je možné na dotaz jednoznačne odpovedať.
    PZ a VPP je nesmierne veľa a vzhľadom k množstvu poisťovní na slovenskom poistnom trhu sú veľmi rozmanité. Môj osobný názor.

    Poistenie domácnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.